Nić Ariadny

Nit' Ariadny
karolinka

FannyBrawne | 2015-11-14
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Książka od której zaczęła się moja fascynacja II wojną światową. Czytałam ją mając mizerną wiedzę na ten temat, ale historia głównej bohaterki od razu do mnie przemówiła. W gruncie rzeczy to hymn na cześć siły ducha, odwagi i niezłomności. Opowieść krzepiąca, tym bardziej że powstała na faktach.
Ariadna Kaziej, Białorusinka polskiego pochodzenia, wychowuje się w kochającej, zaangażowanej społecznie rodzinie, w której rodzice się kochają, a dzieci cieszą się swobodą. Jednak wszystko zaczyna się zmieniać. Śmierć młodszego rodzeństwa, aresztowanie ojca, a w końcu wybuch wojny i rozstrzelanie matki. Ada i jej młodszy brat - Marat, wstępują do partyzantki, by ją pomścić. Tam główna bohaterka traci nogi. Początkowo czuje, że jej życie się skończyło, ale okazuje się, że tak naprawdę dopiero się zaczęło. Czeka ją jeszcze wiele tragedii i trudności, złych wyborów, nieodpowiednio ulokowanych uczuć, ale także radości i chwile tryumfu.
Jedno mnie w tej książce zastanawia - stosunek autora i...

Ewa | 2013-05-02
karolinka | 2010-11-24