Zabójca ludzi

Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Manslayer
warhammer, gortrek, long, felix
Aliss

Krasnoludzki Zabójca Trolli Gotrek Gurnisson oraz jego ludzki towarzysz Felix Jaeger kontynuują swoje przygody w najnowszej opowieści autora Zabójcy Orków. Powracając do Imperium po swojej ostatniej podróży za morze, Gotrek i Felix zatrzymują się w imperialnym mieście Nuln. Tam natrafiają na dawnego przyjaciela Gotreka i Zabójcę Malakaia Makaissona, który wspiera wojenne wysiłki Imperium,...

Powracając do Imperium po swojej ostatniej podróży za morze, Gotrek i Felix zatrzymują się w imperialnym mieście Nuln. Tam natrafiają na dawnego przyjaciela Gotreka i Zabójcę Malakaia Makaissona, który wspiera wojenne wysiłki Imperium, transportując działa na front swoim statkiem powietrznym Duchem Grungniego. Po serii wypadków staje się jasne, że działają zdrajcy, którzy usiłują sabotować produkcję artylerii w Imperium. Czy Gotrek i Felix odkryją winowajców, zanim zabraknie czasu obleganym przez wroga armiom Imperium?

Marcin Grzelak | 2011-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2011

Klimatycznie, inspirująco dla piszących sesje, moim zdaniem bardzo fajny i przemyślany motyw "sabotażu ostatecznego" :)

Gromomir | 2014-10-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Warhammer
Przeczytana: 10 października 2014

Tom ten zdobi najbardziej kontrowersyjny tytuł w całym cyklu. Choć zapewne sporo osób jest w stanie – abstrahując od treści – wyobrazić sobie, że może chodzić o jakiegoś potwora, tak ja jestem w stanie wyobrazić sobie jakieś dewoty, które miałyby pretensje do kogoś czytającego tą książkę w ich obecności.
Cóż, ich problem bo ta książka jest naprawdę dobra.

W swoim drugim tomie, Nathan Long oddaje hołd poprzednikowi i wracamy w końcu do Nuln. Towarzysze zmierzają na północ do obleganego Middenheim, gdzie Zabójca ma nadzieję znaleźć w końcu swoją upragnioną zagładę.
Krasnolud jest nadal emocjonalnie w złym stanie, nawet jak na jego, po zakończeniu poprzedniego tomu. Zamierza zrobić tu tylko krótki przystanek, aby odwiedzić swoją ulubioną karczmę, Ślepą Świnię i mieszkających tam przyjaciół.
Felix korzysta z okazji i też odwiedza swojego brata. Okazuje się, że Otto bez zgody wydał pamiętniki Felixa, które ten zamierzał dopiero na starość przeredagować i poprawić. W efekcie ma teraz...

Suhy | 2015-02-16
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 15 lutego 2015

Nudzi pod koniec, ale daje się czytać. Dla fanów serii.

Grzegorz | 2012-07-09

Widać, że sagę kontynuuje inny autor jak dla mnie dużo gorszy niż William King.

Aleksander | 2016-11-22
Przeczytana: 2009 rok