Zabójca ludzi

Okładka książki Zabójca ludzi
Nathan Long Wydawnictwo: Copernicus Corporation Cykl: Przygody Gotreka i Felixa (tom 9) Seria: Czarna Biblioteka fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Przygody Gotreka i Felixa (tom 9)
Czarna Biblioteka
Manslayer
Copernicus Corporation
2008-01-01
2008-01-01
Paweł Zawal
warhammer gortrek long felix

więcej Więcej

Jak w poprzedniej części wrażenia ogólnie bardzo pozytywne, ale widać że ten autor mniej dba o logiczność świata a bardziej o widowiskowość. Motywacja fabularna finału jest miejscami bezsensu, motywacje głównego antagonisty szyte grubymi nićmi. Ogólnie cała książka to intryga i historia 8/10 ale 2 ostatnie rozdziały to może 4,5/10 jeśli ktoś dba żeby poza epickością...

Przesyt wydarzeń i przeciwników pod koniec książki psuje ogólne wrażenie, ale zła nie jest.

Ciekawa intryga, która byłaby o niebo ciekawsza, gdyby nie okładka książki.
Dodam jeszcze, ze fajnie widzieć znowu Makaissona i miasto Nuln, chociaż Nuln jest moim zdaniem dużo lepiej przedstawione w Zabójcy Skavenów.

Powrót do Nuln i tytuł trochę mylący :D

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nudzi pod koniec, ale daje się czytać. Dla fanów serii.

Tom ten zdobi najbardziej kontrowersyjny tytuł w całym cyklu. Choć zapewne sporo osób jest w stanie – abstrahując od treści – wyobrazić sobie, że może chodzić o jakiegoś potwora, tak ja jestem w stanie wyobrazić sobie jakieś dewoty, które miałyby pretensje do kogoś czytającego tą książkę w ich obecności.
Cóż, ich problem bo ta książka jest naprawdę dobra.

W swoim drugim...

Widać, że sagę kontynuuje inny autor jak dla mnie dużo gorszy niż William King.

Klimatycznie, inspirująco dla piszących sesje, moim zdaniem bardzo fajny i przemyślany motyw "sabotażu ostatecznego" :)

• Warhammer
  • Fantastyka
  • Fantasy
  • 2014
  • Warhammer Fantasy
  • Mam i nie oddam

Dodaj cytat z książki Zabójca ludzi