Zahartowana we krwi

Okładka książki Zahartowana we krwi Nathan Long
Okładka książki Zahartowana we krwi
Nathan Long Wydawnictwo: Copernicus Corporation Cykl: Wampirzyca Ulrika (tom 2) fantasy, science fiction
Wampirzyca Ulrika (tom 2)
Bloodforged
Copernicus Corporation
2023-08-23
2023-08-23
9788382320947
Daniel Budacz

Od Niemieckich Wampirzyc do tych Bardziej Słowiańskich. Autor nie zawodzi. Akcja trzyma w napięciu od startu do samego końca. Wspaniałe zwroty akcji i krew tryskająca zewsząd. Wampiry ze Świata Warhammera nie mają łatwo jak nie Srebro to Kultyści, jak nie Kultyści to Woda lub drewniane kołki, a niekiedy i inne wampiry. Maskarada pełną gębą jak na okładce. Człowiek nawet nie wiedział jak potężne mogą być przeklęte skrzypce. Niby gówno przedmiot a fabuła dopisana do niego wspaniała. Na końcu walka z Demonem gdzie każdy rzucał najsilniejsze spelle jakie znał. Emocje jak na Tibijskim Open Battle w 2008 roku. Wiele barwnych postaci , Carskie klimaty , piękne stroje i przedstawienia. Wszystko to w oparach gówna i chlewu kanałów. Książka dorównuje poprzedniej części. Ulrika już została mym ulubionym wampirem ze wszystkich uniwersum a Frodo, Bilbo i tych skrzatów z Trylogii, pierzchnie gdy nadchodzi mrok gdy na zewnątrz wychodzi Ulrika ! Proszę Pana autora by nie spierdolił trzeciej części . Pozdrawiam

Ulrika nie może już znieść swojej pani w wampirzym świecie więc wbrew zdrowemu rozsądkowi ucieka do przygotowującego się do ponownego oblężenia Praag, chcąc tam odnaleźć swoich pzyjaciół.
Dopiero po drodze zaczyna sobie zdawać sprawę jak nieprzygotowana jest na bycie wampirem w świecie ludzi.
Po dotarciu na miejsce wpada na spisek mający na celu obalenie władz przez kultystów.
Nasza bohaterka staje do walki ale co może zdziałać samotny wampir w mieście o którym tak naprawdę nic nie wie.
Fajna pozycje według mnie lepsza od tomu pierwszego, dostajemy dynamiczną akcję z częstymi zwrotami akcji czasami zaskakującymi, z dobrym prowadzeniem rozwoju postaci i fajnym zakończeniem wprost mówiącym nam byśmy czekali na dalsze przygody.

Po dotarciu na miejsce wpada na spisek mający na celu obalenie władz przez...

• Przeczytane 2023
  • Warhammer

Dodaj cytat z książki Zahartowana we krwi