Publicystyka polityczna 1919 - 1936

Tłumaczenie: Paweł Andrzejczak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Arkana Historii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Arcana
978-83-89243-69-5
publicystyka niemiecka
n0e

Tom zawiera najważniejszą sporną publicystykę Jüngera z lat 1919-1936. Teksty stanowią kwintesencję narodowo-rewolucyjnego myślenia elitarnych grup niemieckiej „rewolucji konserwatywnej” i zawierają szereg teoretycznych pomysłów odczytywania nowoczesnej rzeczywistości. W sensie literackim oscylują między żarliwością politycznej polemiki a chłodem intelektualnej analizy, stanowiąc główne –...

W sensie literackim oscylują między żarliwością politycznej polemiki a chłodem intelektualnej analizy, stanowiąc główne – choć rozproszone – dzieło pisarza w latach 20. Te właśnie teksty są decydujące dla zrozumienia republiki weimarskiej, ruchów narodowych dwudziestego stulecia, ale także skomplikowanego stosunku konserwatyzmu do nowoczesności.

nope | 2015-11-26
Na półkach: 2016, Przeczytane