Przybliżenia. Narkotyki i upojenie

Ernst Jünger Wydawnictwo: Fundacja Augusta hr. Cieszkowskiego Seria: Biblioteka Kwartalnika Kronos filozofia, etyka
Wojciech Kunicki
Fundacja Augusta hr. Cieszkowskiego
filozofia
filozofia, etyka
Wojciech Kunicki
Biblioteka Kwartalnika Kronos
filozofia

Bardzo nierówna. Mistrzowsko oddany opis doświadczeń narkotykcznych, Junger oddaje niemal namacalnie stan upojenia. Niestety są również długie fragmenty zupełnie nieczytelne. 6.5.

Ernst Junger to bez wątpienia postać nietuzinkowa. Niemiecki żołnierz, pisarz, podróżnik, jeden z najważniejszych teoretyków nurtu konserwatywnej rewolucji w okresie międzywojennym. Jego książka „Narkotyki i upojenie” jest wycinkiem późniejszej twórczości pisarza, który w końcowej fazie swojego życia przeszedł pewną ewolucję z pozycji nacjonalistyczno-konserwatywnych po...

Bardzo dobra z uwagi na język, wymagający i bezlitosny. Czy filozoficzne rozterki autora nad sztuką i barbituranami mają sens? Raczej nie. Po co pisać o wpływie meskaliny czy cracku na artystów? To juz było, a poza tym, co z tego? Niemniej pisarz wielki.

pedaliada 3000, poleca sie

Mamo, to jest książka na bezludną wyspę.

• Chcę w prezencie
  • Literatura niemiecka