Wiersze wybrane

Wydawnictwo: a5
978-83-612-9823-6
poezja
Snoopy

Jest to pierwszy, tak obszerny, wybór wierszy poetki, poszerzony o wiersze z ostatnich tomów: „Trzecie błyski” i „Jasne niejasne”. Poezja Julii Hartwig to poezja doskonała w swej formie: prostej, a zarazem wyrafinowanej. „Wiersze wybrane” umożliwiają czytelnikowi spojrzenie na świat oczami Hartwig i uchwycenie go w całej jego złożoności, sprzecznościach, wewnętrznym skomplikowaniu. Julia Hartwig, wybitna poetka i tłumaczka, od ponad 50 lat zadziwia i oczarowuje swoich czytelników łącząc w swych utworach oniryzm i umiłowanie konkretu, mistykę i realizm, melancholię i radość życia.

źródło opisu: Wydawnictwo a5, 2010

źródło okładki: http://www.wydawnictwoa5.pl/Wiersze-wybrane;s,karta,id,163