Zdrada

Tłumaczenie: Ewa Skórska
Cykl: Inne anioły (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Betrayals
miłość, magia, demony, łowca
angelika1109

Szesnastoletnia łowczyni demonów codziennie staje do walki z istotami nie z tego świata. A teraz przyjdzie jej walczyć i z własnym sercem… Świat Dru Anderson wywrócił się do góry nogami, gdy zginął jej ojciec. I gdy poznała prawdę o sobie. Teraz czuje się jeszcze bardziej samotna. Zwłaszcza że jest jedyną dziewczyną w tajemniczej szkole pełnej chłopców. A instynkt podpowiada jej, że tu też nie...

A teraz przyjdzie jej walczyć i z własnym sercem…
Świat Dru Anderson wywrócił się do góry nogami, gdy zginął jej ojciec. I gdy poznała prawdę o sobie. Teraz czuje się jeszcze bardziej samotna. Zwłaszcza że jest jedyną dziewczyną w tajemniczej szkole pełnej chłopców. A instynkt podpowiada jej, że tu też nie jest bezpieczna. Że wśród jej nowych kolegów jest zdrajca. I że może być nim jeden z dwóch chłopaków, pomiędzy którymi rozdarte jest jej serce…

źródło opisu: Amber, 2010

aniusiaczek92 | 2011-02-05
Przeczytana: 03 lutego 2011

"Zdrada" to drugi tom serii Inne Anioły amerykańskiej twórczyni romansów paranormalnych Lili St. Crow.
Akcja powieści rozpoczyna się kilka dni po wydarzeniach z pierwszej części, kiedy to Dru trafia do szkoły dla wyjątkowych istot. Mogłoby się wydawać, że kłopoty młodej łowczyni należą do przeszłości i że może ona nareszcie odetchnąć, bo już nic nie zagraża jej życiu - nic bardziej mylnego ! Ktoś nadal czyha na życie Dru i zrobi wszystko, by osiągnąć swój cel.

Czytając książkę, po raz kolejny spotykamy na swojej drodze: wampiry, dampiry, wilkołaki i loup-garou, ale jest także mowa o innych stworzeniach, np. o wróżkach. Pani St. Crow dostarcza nam nowych informacji o każdej z ras, dzięki czemu możemy sobie lepiej wyobrazić świat wykreowany przez autorkę. W tej części mamy również możliwość lepszego poznania bohaterów i zrozumienia ich postępowania.

Swoje refleksje zacznę od głównej bohaterki. Dru nadal jest skołowana po śmierci ojca i wydarzeniach z Innych Aniołów, nie jest to w...

AGA | 2010-12-26
Przeczytana: 25 grudnia 2010

Przeczytałam. Po "Innych aniołach" już wiedziałam czego mogę się spodziewać, więc element zaskoczenia nie zadziałał i zaczęłam dostrzegać wady. Po pierwsze ta książka jest strasznie chaotyczna. Nawet rozmowy między bohaterami są takie bezładne.. Nie wiem czy miało to na celu powiedzenie wszystkiego, ale przy okazji nie powiedzenie nic, żeby zostało więcej zagadek na następne części? Bo szczerze mówiąc nie wiele tajemnic się wyjaśniło, a przybyło kilka nowych. Przez to bardzo intryguje mnie kolejna część, ale sprawia to też wrażenie jakby autorka chciała to wszystko rozwlekać na więcej części, a pustki zapełniać bezsensowną gadaniną, której tu nie brakowało. Szczególnie z początku.

Dru przybywa do Scholi, szkoły dla dampirów i wilkołaków szkolonych do walki z wampirami. Jest tam jedyną dziewczyna. Dru to swietocza, istota która po "rozkwitnięciu" stanie się przeraźliwie niebezpieczna dla wampirów, dlatego, by do tego nie doszło, wampiry z Siergiejem na czele za wszelką cenę chcą...

Chanter | 2013-06-25

Aż ciarki przechodzą na myśl o tym, że miało by się przeżyć cos takiego jak główna bohaterka książki Lili St. Crow. Wstrzymywałam oddech do ostatniej strony, a w myślach krzyczałam, że chce więcej.Dru jak nikt inny rozkochuje w sobie czytelnika. Myślę, że w jakiś sposób każdy marzy skrycie, żeby być jak nasza dzielna Anderson! polecam wszystkim, którzy potrzebują chwile odetchnąć od swoich problemów, gwarantuje, że szybko o nich zapomni.

Sidney | 2011-04-21
Na półkach: Przeczytane, Nie polecam
Przeczytana: marzec 2011

W porównaniu do poprzedniego tomu, ta część zaciekawiła mnie bardziej i dlatego daję ocenę większą o 1 gwiazdkę ;)
Na reszcie doczekałam się akcji, która trzymała w napięciu. Najbardziej podobały mi się momenty kiedy coś ważnego w końcu się wyjaśniło. To było jak "zimny prysznic". Postać Christopha działała bardzo emocjonalnie: od ulgi poprzez strach i nienawiść. :)
Bardzo zaskakująca. Momentami nie sposób się było od niej oderwać.
I co najważniejsze - autorka przestała w kółko powtarzać jedno i to samo, co dla mnie jest wielkim plusem ;)

ven_detta | 2011-03-14
Przeczytana: grudzień 2010

Czekałam z niecierpliwością na tą część, bo mimo wszystkich swoich wad (bo takowe były), i tak czytanie tej serii sprawia mi straszną przyjemność i jest jedną z moich ulubionych :)

No tak, Dru i Graves trafiają do Scholi, która ma im zapewnić ochronę i odpowiednie szkolenie. O ile Graves to wszystko otrzymuje i czuje się w nowym otoczeniu jak ryba w wodzie, o tyle Dru nie podoba się, że wszyscy tam obchodzą się z nią jakby była ze szkła i nie dają jej się wykazać. Do tego, możliwe, że gdzieś czai się zdrajca, a nikt nie ma choćby najmniejszego pojęcia kim on może być.

Dru... cóż, chyba niewiele się zmieniła od poprzedniej części. W sumie podoba mi się, że przeżywa wszystko, co ją spotkało, jak zmieniło jej się życie, a nie spłynęło to po niej jak po kaczce, bo dzięki temu wszystko wydaje się bardziej realistyczne. Inna sprawa, że Dru czasami aż za bardzo wszystko przeżywa. Co chwila coś wspomina, analizuje co czuje, co ją boli - czasami łapałam się na tym, że "wyłączam...

W końcu przebrnęłam przez tą książkę. Nie mam ochoty sięgać po kolejną część, jeśli znów będzie tam pełno haseł pt. "poczułam smak zgniłej pomarańczy" czy opisów jak to pięknie pachnie Chris. Użalanie się bohaterki również sprawiło, że chciałam jak najszybciej skończyć to czytać. Pierwsza część o wiele bardziej mi się podobała.

Podobnie jak w poprzedniej części, tak i tutaj odczułam pewną sztuczność. Miałam wrażenie, że wszystko co tutaj przeczytałam już kiedyś gdzieś czytałam (możliwe, że takie książki powstały po tej powieści, więc nie wypowiem się w kwestii kopiowania itp). Jednak jedno jest pewno cały trójkąt miłosny od pierwszej części jest wymuszony i niepotrzebny. Całe to rozdarcie Dru pomiędzy Gravesem a Christophem jest strasznie wymuszone. Pierwszy cały czas spędza z kumplami- wilkołakami, a drugiego praktycznie tutaj nie ma.

Autorka wprowadziła masę tajemnic, co mogłoby być plusem, jednak tutaj jest ich po prostu za dużo. Nie wiem już co, jak, gdzie ani kiedy. Czytam i tak naprawdę nie wiem co czytam. Nic nie rozumiem! Mam nadzieję, że w kolejnych częściach wszystko zostanie wyjaśnione (albo chociaż część.

Dru była tutaj mniej irytująca, choć nadal jej zachowanie czasem wkurzało. Mimo wszystko jest to fajna powieść. Dość szybko się ją czyta, a wszystkim fanom fantastyki na pewno się spodoba.

Basia | 2013-03-26

Kolejna część serii "Inne anioły". Dru i Graves trafiają do Scholi. Z czasem okazuje się, że nie jest w niej tak bezpiecznie, jakby sobie tego życzyli. Dziewczyna jako swietocza jest jedną z niewielu istot, która (kiedy rozkwitnie) może zabić Siergieja-króla wampirów. To on jest odpowiedzialny za śmierć jej matki i ojca.

Christophe chciał ich przenieść do najstarszej i głównej Scholi-miejscu najbardziej strzeżonym i bezpiecznym. Niestety ktoś zakłócił realizacji jego planów i dwójka znalazła się w Scholi pobocznej, jednej z najgorzej strzeżonych. Nastolatka czuje się tam samotna, ale Graves po raz pierwszy czuje się szczęśliwy i potrzebny, jest poważany, kazdy liczy się z jego zdaniem. Uważa, że jego przemiana, to najlepsza rzecz jaka mogła mu się przytrafić w jego "parszywym" życiu.

Jakaś istota dopuściła się zdrady i wyjawiła wampirom miejsce ukrycia swietoczy. Schola zostaje podpalona, bohaterowie muszą uciekać. Po wielu niebezpieczeństwach udaje im się trafić do...

Evie | 2014-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2014

Kolejna część przygód Dru. Pierwsza część była tylko wstępem, który przedstawiał nam główną bohaterkę więc zrozumiałam że na początku przez nic się nie działo, choć jakby porównać pierwszą i drugą działo się więcej. W drugiej części natomiast Dru trafia do Zakonu, w którym ma się uczyć i ... nic się nie dzieje przynajmniej na początku kilka bójek wewnątrz zakon ale to zwykłe szkolne bójki. Ale gdy pojawia się Christhope zaczyna się coś dziać. I książka robi się naprawdę niezła i wreszcie nie można się od niej uwolnić do puki nie przeczyta się jej do końca. Mimo kiepskiego początku książka robi się bardzo dobra. A koniec jak zwykle daje więcej pytań niż odpowiedzi, ale to dobrze dzięki temu chce się przeczytać kolejną część. Do tej książki trzeba mieć cierpliwość i nie poddawać się po kilku stronach, bo naprawdę warto przeczytać do końca.