Szybciej niż światło

Tłumaczenie: Janusz Skolimowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tajemnice Nauki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Faster than the speed of light : the story of a scientific speculation
IronWoman

Od chwili stworzenia przez Alberta Einsteina teorii względności stała prędkość światła to nienaruszalny - zdawałoby się - filar, na którym zbudowana jest każda współczesna teoria kosmologiczna, a także wzorzec pomiarowy, względem którego mierzone jest wszystko we Wszechświecie. Doktor Joao Magueijo - profesor fizyki teoretyczne w londyńskim Imperiał College, członek Royal Society - twierdzi, że we wczesnym okresie istnienia Wszechświata prędkość światła była większa niż obecnie. Czyżby więc Einstein się mylił?
Podważając teorię względności - obowiązujący w fizyce dogmat - Magueijo rzucił wyzwanie Einsteinowi, wywołując burzę w świecie nauki. Jego teoria może oznaczać największy przełom w fizyce, a może nawet największy przełom w historii nauki.

Chris_Carrion | 2012-12-08

Książka o teorii VSL (variable speed of light). Trochę można przeczytać o początkach wszechświata, trochę o samej teorii ale dużo jest o tym z jakimi problemami musiał ścierać się autor książki, jak wyglądała jego kariera naukowa. I tu mnie trochę zawiodła, oczekiwałem więcej fizyki.

Paweł Jóźwicki | 2014-06-24
Jarek | 2013-04-17