Największa pomyłka Einsteina? Stała kosmologiczna i inne niewiadome w fizyce Wszechświata

Seria: Na ścieżkach nauki
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Einstein's Greatest Blunder? The Cosmological Constant and Other Fudge Factors in the Physics of the Universe
837180069X
Einstein, na ścieżkach nauki
Barbara

Czy teoria Wielkiego Wybuchu to Wielki Niewypał? Czy gwiazdy mogą być starsze od Wszechświata? Czy przestrzeń rozszerzała się kiedyś szybciej niż światło? Czy potrafimy dostrzec zaledwie 10 procent materii we Wszechświecie? W tej zwięzłej i dowcipnie napisanej książce Donald Goldsmith próbuje odpowiedzieć na kluczowe pytania, dotyczące początków i ewolucji kosmosu, w sposób dostępny dla przeciętnego mieszkańca Ziemi. "Największa pomyłka Einsteina" to świetne popularne wprowadzenie do kosmologii współczesnej.

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 1998

źródło okładki: Prószyński i S-ka, 1998