Gwiazdy i planety. Jak je odszukać, poznać i polubić

Tłumaczenie: Michał Różyczka
Wydawnictwo: Muza
Sterne und Planeten - bestimmen, kennen lernen und erleben

Książka wprowadza nas w świat nieba i ciał niebieskich. Pozwala nam je poznać, odszukać na niebie i polubić. Zawiera 175 ilustracji oraz mapy nieba i gwiazdozbiorów, przy pomocy których nawet początkujący miłośnik astronomii bez trudu rozpozna wszystkie gwiazdozbiory i odnajdzie ciekawe obiekty astronomiczne. Niezastąpione dla zainteresowanych będą także mapki świata, na których od razu widać gdzie i kiedy można będzie w najbliższym czasie obserwować zaćmienie Słońca i Księżyca. Zadaniem tej książki jest zwiększenie wrażliwości na otaczający nas świata i umiejętności czerpania radości z jego poznawania. Nasz przewodnik będzie idealną pomocą przy zapoznawaniu się z niebem i jego tajemnicami. Pozwala uczyć się odnajdywać wędrujące wśród gwiazd planety, zwracać uwagę na powolne zmiany wyglądu nieba w miarę upływu dni i miesięcy. Pomaga zdobyć umiejętność posługiwania się lornetką i teleskopem.

źródło opisu: http://muza.com.pl/

źródło okładki: http://muza.com.pl/

krystyna kalinowska | 2012-04-25

Wspaniale opracowany przewodnik po nocnym niebie.
Mapik pokazują niebo w każdej porze roku.

olgaa32 | 2016-07-30
Wojciech444z | 2015-12-29