Życie w innych światach. Dwudziestowieczna debata nad życiem pozaziemskim

Tłumaczenie: Danuta Czyżewska
Seria: Na ścieżkach nauki
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Life in Other Worlds
astronomia, astrofizyka, kosmos
Barbara

Życie w innych światach” w sposób zrozumiały i przystępny przedstawia historię dwudziestowiecznej debaty nad życiem pozaziemskim. W przeciwieństwie do innych książek, prezentuje dyskusję na tle historycznym, pokazując, że koncepcja inteligencji pozaziemskiej jest samodzielnym światopoglądem, który wymaga weryfikacji. Jest to zagadnienie leżące na rubieżach nauki, dlatego próby naukowego potwierdzenia tej hipotezy rzucają światło również na naturę samej nauki, mają też ogromne znaczenie dla innych obszarów ludzkiej aktywności.

Zdumiewająco wszechstronna i wysoce zajmująca (...) Niemal chciałbym, by powstrzymała lawinę książek na ten temat; nie trzeba pisać nic więcej, aż do chwili Objawienia, które budzi w nas obawę i którego od dawna się spodziewamy!
Sir Arthur C. Clarke

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Łukasz | 2016-04-13

Dobra książka opisująca kontekst badań nad życiem pozaziemskim oraz jego poszukiwania. Omawia wiele aspektów - historyczny (przede wszystkim XIX i XX wiek), współczesny (na czas jej publikacji, czyli końcówka lat 90 XX wieku), filozoficzny, religijny czy literacki. Jeśli studiuje się fizykę, chemię lub biologię bądź też historię to zdecydowanie warto przeczytać, ale ciekawskim też jak najbardziej polecam.

kujas | 2016-09-26
Przeczytana: 02 października 2016