Tańczący słoń

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
83-03-01939-2
Barbara

Ostatnia powieść Adama Bahdaja, którą pisarz ukończył w marcu 1984. "Tańczący słoń" to powieść sensacyjna, która opowiada o przygodach Zuli Siwoszówny, Bartka Dziwisza, "Muminka" i innych dzieci spędzających wakacje na Mazurach. Z początku bohaterowie bawią się w Indian. Po pewnym czasie wplątują się w detektywistyczną przygodę, podczas której starają się rozwikłać zagadkę związaną z tajemniczą figurką tańczącego słonia.

Są takie książki, które ciągną się i ciągną. Czasem mnie to męczy i z niecierpliwością czekam aż skończy się rozdział. "Tańczący słoń" zdecydowanie do takowych nie należy. Tę książkę czyta się jednym tchem! Na prawdę warto sięgnąć po powieść o przygodach Zulejki i Bartka :)

Kathy28 | 2015-03-07

Naprawdę tak mało recenzji??? Książka niesamowita a wnioskuję po tym, że juz jako dziecko przycztałam ją kilka razy.... fantastyczna, wciagająca, poruszająca wyobraźnię... oby moje dzieci były tak samo zafascynowane takimi lekturami jak ta. Polecam młodym i tym starszym - przypomnijcie sobie jak sami baiwliście się w Indian ":-)

Arkadieusz | 2011-12-12

Pamiętam jak bardzo spodobał mi się już sam początek, do tej pory spotykałem się z obszernymi wstępami, tu było po prostu:
Zulejka stanęła na pomoście przystani, oparła się plecami o poręcz, spojrzała wyzywająco
na siedzących na ławce.
- Kto z was popłynie na wyspę i zdobędzie totem tych tchórzliwych kojotów?
- Zulejka, zlituj się - odezwał się cieniutkim sopranem najmniejszy ze szczepu
------

Kiedy przeczytałem? Nie pamiętam :) Dawno!

Alicja | 2012-10-15
Na półkach: Przeczytane, Mam w domu
Przeczytana: styczeń 2012

Trochę się ciągnęła i czasem za bardzo nie mogłam się połapać, o co chodzi. ale warto spróbować ją przeczytać, bo momentami była ciekawa.

Piotr | 2016-07-16
corbeau | 2016-06-30