I ty zostaniesz Indianinem

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Niezapomniane książki naszego dzieciństwa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zielona Sowa
83-7389-039-4
indianin, przygoda
Yoanna

Inne wydania

Ile zamieszania może zrobić przesyłka od tajemniczego wujka z Ameryki? Jaką rolę pełni indiański tomahawk w tej historii? I co w ogóle robią Indianie w centrum Warszawy?? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na te pytania, sięgnij po zabawną i trzymającą w napięciu książkę.

Yvonne | 2014-04-17

Lubię wracać do książek z dzieciństwa i na nowo odkrywać piękno literatury dziecięcej oraz przeżywać przygody wraz z bohaterami.
Tak było i teraz.
Książkę pochłonęłam w jedno popołudnie i cóż mogę rzec?
To był powrót z gatunku magicznych: otóż książka Wiktora Woroszylskiego nie straciła nic ze swojego uroku i dostarczyła mi cudownych wrażeń.

O czym opowiada "I ty zostaniesz Indianinem"?
Poznajemy Mirka, chłopca zafascynowanego indiańskimi opowieściami.
Mirek wie najwięcej o Indianach i ich historii ze wszystkich chłopców z podwórka, a poza tym najlepiej biega, pływa, skacze i w ogóle jest chłopakiem na medal.
Poznajemy jego rodzinę, czyli mamę-przedszkolankę, tatę układającego krzyżówki do gazet i starszą siostrę Małgosię. Ale pewnego dnia niespodziewanie pojawia się w domu Mirka nieznany dotychczas wujek z Ameryki. Pojawia się z jakże oryginalnym prezentem. Otóż Mirek dostaje od wujka prawdziwy indiański tomahawk.
Tomahawk ten zmieni życie Mirka i to nie tylko dlatego, że...

PABLOPAN | 2012-02-17

Książka przywołuje miłe wspomnienia z dzieciństwa.

Karol | 2014-07-09
Przeczytana: 26 marca 1980

Wracam do niej średnio raz do roku. Pozycja obowiązkowa dla czytelników od lat 2 do nieskończoności.
Mam nadzieję trafić na równie dobrą, przygodową książkę, jakiegoś mało znanego autora. Na razie mi się jednak nie udało.
Warto szukać wydania z ilustracjami Butenki, w dzieciństwie nieźle mi mieszały w głowie.
PS. W ekranizacji Szyjkę powinien zagrać Oleksy.

Angelika | 2011-07-03
Przeczytana: 2011 rok

Czytałam tą książkę na konkurs. Przed rozpoczęciem myślałam, że to kolejna nudna książka, jak większość lektur i książek na olimpiady. Jednak ta powieść baardzo mnie wciągnęła. W każdym rozdziale coś się działo, na każdym kroku jakieś ciekawe intrygi i świetne postaci! Polecam :)

Danielwl | 2015-01-19

Książka w zamyśle jest kierowana do najmłodszych czytelników, ale po latach mogę stwierdzić, że to lektura naprawdę inteligentna. Ciekawa fabuła, wyraziści bohaterowie, dobry morał - dlaczego zatem nie znajduje się w kanonie lektur?

Joanna | 2011-07-13
Na półkach: Przeczytane, Dzieciństwo

Nie dość, że ma świetną treść to jeszcze czytałam ją przy świeczce bo tego dnia wyłączyli u mnie prąd- więc atmosferę miałam super i książkę wspominam mega genialnie. Kolejna pozycja Wiktora Woroszylskiego (po Cyrylu), którą uwielbiam. Będę ją wciskać moim dzieciom jak nic:) Obowiązkowa!!

Czarna_Strzała | 2014-10-22

Niezwykle fascynująca książka o przygodach związanych z tajemniczą przesyłką od równie tajemniczego wuja z Ameryki. Gorąco polecam!

sebastian | 2010-12-27

Wiele razy wracalem do tej ksiazki, chyba moja ulubiona p. Woroszylskiego.

Replay | 2014-07-16

Wspomnienie dzieciństwa. ;)

Filemona | 2011-12-13
Na półkach: Przeczytane, Z dzieciństwa

Takie sobie... Jakoś przebrnęłam, ale ciężko mi to szło.