Lodowata żądza

Okładka książki Lodowata żądza Lisa Jackson
Okładka książki Lodowata żądza
Lisa Jackson Wydawnictwo: Amber Cykl: West Coast (tom 1) Seria: Wszystko dla Pań literatura piękna
West Coast (tom 1)
Wszystko dla Pań
Deep freeze
Amber
2005-05-01
2005-05-01
Edyta Jaczewska, Alicja Marcinkowska
thriller romantyczny

Lisa Jackson to amerykańska autorka bestsellerowych thrillerów romantycznych, która zdobyła szerokie uznanie czytelników. Jej książki charakteryzują się intensywnym napięciem, zawiłą fabułą i dynamicznymi wątkami miłosnymi.

"Lodowata żądza" to kolejna powieść, w której Jackson połączyła elementy romantycznego thrillera z mrocznymi wątkami kryminalnymi. Główną bohaterką jest hollywoodzka gwiazda, której życie staje się koszmarem, gdy zaczyna ją prześladować seryjny morderca. Autorka eksploruje ciemne zakamarki umysłu zabójcy oraz lęki i desperację ofiary.

Niestety, mimo obiecującej koncepcji, "Lodowata żądza" nie spełnia wszystkich oczekiwań. Choć powieść ma momenty pełne napięcia i intrygi, to niektóre elementy mogą wydawać się przewidywalne i schematyczne. Fabuła nie zawsze utrzymuje równomierne tempo, a niektóre z wątków mogą wydawać się niepotrzebnie rozciągnięte.

Ocena 4/10 odzwierciedla pewne braki w realizacji powieści. Mimo że Lisa Jackson stara się stworzyć emocjonujący i romantyczny thriller, to nie udaje się osiągnąć pełnego potencjału tego gatunku. Brakuje głębi psychologicznej postaci i bardziej zaskakujących zwrotów akcji, co może być rozczarowujące dla wymagających czytelników.

Podsumowując, "Lodowata żądza" to powieść, która w pewnym stopniu dostarcza rozrywki i napięcia, ale nie jest w stanie w pełni sprostać oczekiwaniom. Lisa Jackson, choć jest cenioną autorką w swoim gatunku, tym razem nie osiągnęła pełnego sukcesu. Dla miłośników jej poprzednich książek może to być rozczarowujące doświadczenie, ale dla tych, którzy szukają lekkiej i przewidywalnej lektury, "Lodowata żądza" może być wystarczająco satysfakcjonująca.

Nie porwała mnie. Nie trzymała w napięciu, część wątków zupełnie niepotrzebna. Przydługie opisy codziennych czynności. Nieudolność stróżów prawa aż denerwowała. Zakończenie też z lekka dziwne, nie wiem czy to zapowiedź kolejnej książki, czy o co chodzi.

Lisa Jackson jedna z moich ulubionych autorek, przeczytałam 25 książek napisanych przez autorkę i stwierdzam, że już chyba nastąpiło przesycenie. Ale ale nie było źle autorka cały czas trzyma nas w napięciu, ciężko jest przewidzieć następny krok mordercy. Znikające kobiety, znikające rzeczy głównej bohaterki no i te straszne uczucie, że ktoś nas ciągle obserwuje . No i romansik też jest. Polecam

„Lodowata żądza” to książka, która mnie mocno zaciekawiła. Na plus zaliczam interesującą akcję, ciekawy wątek kryminalny, sprawcę, którego niezbyt łatwo można było odgadnąć, ale jednak nie pojawiał się tak całkiem znikąd, chociaż, przyznaję, że podejrzewałam mocno kogoś zupełnie innego. Do tego powieść napisana lekko, wątek miłosny całkiem z sensem i nie za bardzo przesłodzony. Chwilami akcja oczywiście była przewidywalna, ale to były tylko fragmenty. Całość mi się spodobała i jak na książkę akcji „Lodowata żądza” Jackson jest niezłym tytułem. Oczywiście dla mnie minusem jest otwarte zakończenie, lekko mnie to zirytowało, bo drugi tom czytałam bodajże 5 lat temu i nie pamiętam rozwiązania, a nawet nie wiem, czy tam było.

ZAKOŃCZONA KARIERA W HOLLYWOOD ROZPOCZYNA SERIĘ ZAGINIEŃ KOBIET PODOBNYCH DO BYŁEJ GWIAZDY...

Jenna po sukcesie odniesionym w Hollywood postanawia zakończyć karierę i przenosi się do małego miasteczka w stanie Oregon.
Niedaleko starzec wraz ze swoim psem znajdują zwłoki. Wkrótce zaginionych kobiet jest więcej.
Ale znikają nie tylko kobiety. Jenna zauważa, że ginie coraz więcej przedmiotów, które użyty były w jej filmach a które przekazała do lokalnego teatru.

Jakby tego było mało, ktoś obserwuje jej dom, wchodzi do środka pod jej nieobecność a na dodatek zaczaja się również na jej starszą córkę.

Kim jest intruz i co ma wspólnego z porwaniami?

Lodowata żądza to trzymający w napięciu thriller. Bohaterowie nie są zbyt fascynujący, za to intryga i jej rozwiązanie sprawiły, że historia na długo utknęła w mojej pamięci.

Ale znikają nie tylko kobiety. Jenna zauważa, że ginie coraz...

To kolejna książka Jackson, po którą sięgnęłam i nie rozczarowałam się. Może dlatego, że dokładnie tego się spodziewałam. Jest lekka, przyjemna w odbiorze, ale też wciągająca i momentami trzymająca w napięciu. Idealna na deszczowe i zimowe dni, kiedy można usiąść pod kocem z kieliszkiem wina lub herbatą i zatopić się w typowo kobiecym kryminale.

Z kazdym rozdzialem Lisa wciaga bardziej w swoja opowiesc i musze przyznac ze jak zawsze swietnie napisala kolejna ksiazke ktora z przyjemnoscia przeczytalam. Przypomnialam sobie jak fajnie konstruuje napiecie i trzyma do samego konca.

fajna ksiązka chociaz po przeczytaniu ksiązek takich autorow jak coben jest troszke taka proteksjonalna, taka typowa dla kobiet na pochmurne dni pod kocyk z ciepłą herbatką;p zakonczenie dosc przewidywalne no i powtarza sie znowu motyw romansu policjanta pracującego nad sprawą i głównej bohaterki, prosta w odbiorze bardzo szybko się ją czyta, momentami lekko nudnawa ale ogolnie bardzo przyjemna, są także momenty których bardzo wciąga

Bartdzo dobra świetnie się czyta.

Bartdzo dobra świetnie się czyta.

• Thriller
  • Lisa Jackson
  • Do kupienia
  • Przeczytane przed kilkoma laty

Dodaj cytat z książki Lodowata żądza