ble-ble

Cykl: Bambolandia (tom 2)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
dla dzieci, Musierowicz
A--

Dzieci pomagają porwanej Bambolince i jej bratu wydostać
się spod wpływu ich ojca despoty, który zamyka swoich
poddanych w wieży za to, że nie chcą używać jego nowego
języka 'ble – ble'.

Książeczka wznowiona przez Akapit Press w zbiorze pod tytułem "ble-ble i inne opowieści".

Evik | 2013-09-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 10 września 2013

Jest to bajka o smoku, który jadł zbyt dużo cukierków. Skutek - można domyślić się jaki. Czekała go budząca strach wizyta u sympatycznej babci - dentystki.
To także bajka o dzieciach - Zosi i Andrzeju - które trafiły do Bambolandii - krainy, w której król smoków wydał głupie i bezsensowne zarządzenie. Poddani za nieposłuszeństwo zostali zamykani w lochu.

Opowiadanie zawiera trochę faktów biograficznych z życia M.Musierowicz.
Imiona dzieci, bohaterów opowiadania Zofia i Andrzej są takie same, jak imiona dzieci pani Musierowicz.
Akcja książeczki rozgrywa się także w Poznaniu.
Babcia dzieci (zarówno książkowa, jak i prawdziwa), a zarazem mama pani Małgosi jest dentystką.

julka | 2015-02-28
Przeczytana: 2011 rok

Zastanawiałam się długo czy w ogóle coś napisać na temat tej książki,bo nie mam o niej zbyt dobrej opinii,na ogół lubię książki tej autorki,żadna mnie nie rozczarowała,ale jednak zawsze do każdej reguły jest wyjątek,a tutaj tak szczególnie to razi sam początek,może nie zrozumiałam tej powieści,bo miałam tylko 11 lat,ale teraz nie mam ochoty sprawdzać czy zmieniło mi się zdanie:(

majkey | 2014-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2014

No całkiem niezła i pouczająca. Niezbyt wciągająca niestety i dlatego tylko 6. Ponieważ czytałam już 3 część cyklu, mogę śmiało powiedzieć, że Musierowicz powinna była na tej części poprzestać :)

Polly | 2013-06-01
Przeczytana: 2004 rok

Jedna z ulubionych lektur mojego dzieciństwa. Lubię czasem do niej wracać i przypominać sobie, jak przed snem razem z mamą przeżywałyśmy przygody bohaterów. Dzięki 'Ble-Ble' będąc nieco starsza sięgnęłam po inne książki Pani Musierowicz, m. in. po serię 'Jeżycjadę'. Wszystkie dzieła tej autorki są napisane bardzo ciepło, lekko, jednak z nutką powagi. Właśnie takie książki powinno się czytać dzieciom.

Aleksander | 2014-06-02
Przeczytana: 20 maja 2014

Strasznie ciekawa książka o strasznie sympatycznych smokach ☺.

| 2012-10-23

Teraz do zdobycia tylko w antykwariatach..

Maya | 2014-03-19

Ble-ble jako nowomowa. Genialne!

bruxa | 2016-03-08
animaniak | 2016-01-19