Cкзки народов средней Азии и Казахстана
Róża_Bzowa

Zawiera baśnie: uzbecką, kirgijskie, tadżyckie, turkmeńskie, kazachską.
Wyboru dokonali: Robert Babłojan i Mirlena Szumska.
Rysunki: Dżawłon Umarbekow, Swietozar Ostrow, Władimir Sieriebrowski, Wiktor Duwidow, Mendybaj Alin.

Merida | 2013-06-19

Pamiętam jakby to było wczoraj: wczasy w Międzywodziu, smażalnia ryb i tymczasowe zapisanie się do biblioteki, tylko po to, by wypożyczyć te baśnie. Zamiast opalać się na plaży, siedziałam murem w domu, czytając. A miałam wtedy chyba 8 lat. Do tej pory uważam te wakacje za jedne z bardziej magicznych :)

Baśnie są niesamowite. Zresztą jak wszystkie z tej serii, mają orientalny urok i prawdziwą magię. Jeśli macie dzieci, sprawcie im książki z serii, z której pochodzi ta pozycja - obiecuję, że będą zachwycone :)

Ervisha | 2015-11-29

Kolejna książka z serii - kolejna którą uwielbiałam i po dzień dzisiejszy darzę ogromnym sentymentem. Po dzień dzisiejszy uwielbiam te niemal zapomniane baśnie, które przybliżyły mi kiedyś nieznany i tak odległy dla mnie świat. Ich bohaterami są zwykli, prości ludzie, których dotknęło nieszczęście. Jednak dzięki swojej mądrości, rozsądkowi i postawie pełnej dobroci, z czasem pozbywają się wszystkich swoich zmartwień - odnajdują dobro i prawdziwe szczęście.

Baśnie mimo iż miejscami mogą wydać się przerażające, mają szczęśliwe zakończenia, które pozostawiają czytelnika w przeświadczeniu, że warto być dobrym, gdyż dobro zawsze powraca do tego, który je czyni i to ze zdwojoną mocą.
Taki pięknych i pouczających historii już nie ma - nie znajdziemy w żadnej ze współczesnych książek.
Z przyjemnością wróciłam do niej po latach.

Szaruczex | 2016-09-23
Przeczytana: 22 września 2016

To kolejna książka z tej serii, która trafiła w moje ręce. Oprócz baśni - trochę innych niż jesteśmy przyzwyczajeni, czytelnik jest wręcz bombardowany wyjątkowymi i oryginalnymi ilustracjami, które idealnie oddają klimat opowiadanych historii. Piękna seria!

Joseheim | 2015-05-25
Przeczytana: 24 maja 2015

Bardzo ciekawe, nawet bardziej niż podania kultur bliższych nam geograficznie. Kto kiedy czytał baśnie kazachskie? Cóż - warto zerknąć. Podróże kształcą, nawet jeśli są to tylko podróże w wyobraźni.

Savrunne | 2016-10-29
Matys | 2016-08-06