Bogowie zła

Okładka książki Bogowie zła Nora Roberts
Okładka książki Bogowie zła
Nora Roberts Wydawnictwo: Amber Seria: Wszystko dla Pań literatura obyczajowa, romans
Wszystko dla Pań

❤❤❤❤❤❤❤

❤❤❤❤❤❤❤

— Myślę, że czasem rzeczy zdarzają się, bo po prostu muszą się zdarzyć
[...]
— Wiem, jak to jest, stracić kogoś ważnego, wiem, jak to jest zastanawiać się, czy można było coś zrobić, cokolwiek, byle do tego nie dopuścić. Chciałabym móc ci powiedzieć, że to mija, ale jestem pewna, że nie. Wiem tylko, że trzeba sobie samemu wybaczyć i żyć dalej.

„Norka” jak zwykle doskonale oddała klimat grozy, niebezpieczeństwa i pewnego rodzaju tajemniczości.
Warsztat Autorki jest przeogromny i umie pokazać, że potrafi z niego w pełni korzystać. Dobrze, że wciąż tworzy, bo pewnie nie jednym mnie jeszcze zaskoczy.
Mogą ją przeczytać nawet osoby o słabszych nerwach, bo „Norka” dozuje emocje w odpowiednich dawkach, a krew nie ścieka z kart książki, bo i bez tego potrafi Ona utrzymać napięcie.
POLECAM !

— Myślę, że czasem rzeczy zdarzają się, bo po prostu muszą się zdarzyć

„Norka” jak zwykle...

Mocna historia.... czasami przerażająca... Niejednoznaczna... Z niespodziewanym zakończeniem...

Bardziej mroczna niż pozostałe książki tej autorki.

Bardziej mroczna niż pozostałe książki tej autorki.

czytane pt "Mroczne tajemnice"

czytane pt "Mroczne tajemnice"

Lekko przerażająca, ale w jakiś sposób dająca nadzieję mimo takiego zakończenia.

2008

Mroczne tajemnice/Bogowie zła to świetne połączenie romansu i mocnej sensacji.

Pewnego dnia w cichym spokojnym miasteczku, zostaje popełniona straszliwa zbrodnia.
Podczas śledztwa Clare i Cameron przekonają się, że zło może kryć się wszędzie, nawet w osobach, które się kocha i którym się ufa. Oby nie dokonali tego odkrycia zbyt późno...

Norka zawsze kojarzyła mi się jako autorka miłych, lekkich romansów , trochę przygód, trochę sensacji. A ta książka mnie zaskoczyła. Jest oczywiście romans, ale prócz tego mroczne siły zła, sataniści i drastyczno-brutalne sceny.
Ale czyta się świetnie , trzyma w napięciu i niepewności, trudno się oderwać od tego prawie horroru do ostatniej strony.

Mroczne tajemnice/Bogowie zła to świetne połączenie romansu i mocnej sensacji.

Norka zawsze kojarzyła mi się jako...

"OM-kurde-G" to była pierwsza myśl po przeczytaniu ostatniej strony. Poważnie. Lubię książki, w których coś się dzieje. A w tej dzieje się wiele. Sekta, duchy przeszłości, morderstwa, kłamstwa, fałszywe oblicza "starych znajomych".
Małe miasteczko, w którym wszyscy się znają i wszyscy o wszystkich plotkują. Niby spokojne, niby monotonne, a jednak kryje swoje małe brudne sekreciki. I pytanie polega na tym, kto tym wszystkim steruje. Mnie ta osoba zaskoczyła, prawdę mówiąc. Spodziewałam się każdego, ale nie jej.

"Bogowie zła" to pierwsza powieść Nory Roberts, którą zdecydowałem się przeczytać. Poleciła mi ją bibliotekarka. Postanowiłem ją wybrać, mimo tego, że słyszałem, iż jej prace nie należą do najbardziej męskich. W sumie w trakcie czytania nieco zmieniłem zdanie. Jest to powieść niesamowita, dostarczająca wielu skrajnych emocji (paznokcie mam już poobgryzane do granic). Tę książkę po prostu trzeba przeczytać. Jest bardzo mroczna, co bardzo mi się w niej spodobało - lubię mroczne powieści.

Mam zamiar przeczytać jeszcze inne powieści Nory Roberts. "Bogom zła" daję ocenę 8, szkoda, że zakończenie nie zostało nieco rozwinięte. Polecam!

Tajemnica. Przerażające sny pojawiające się od dzieciństwa. Samobójstwo ojca - to wszystko spotkało i spotyka Clare Kimball rzeźbiarkę, która wyjechała z Emmitsboro do Nowego Jorku by zawojować świat sztuki. Będąc u szczytu sławy Clare wraca na stare śmieci, by zmierzyć się z przeszłością i rozwikłać tajemnice, przed którymi uciekała przez całe dotychczasowe życie. W okolicach miasteczka dochodzi do potwornego morderstwa, które może mieć jakiś związek z przeszłością rodziny panny Kimball. Cameron Rafferty, szeryf Emmitsboro - przyjaciel z dzieciństwa - stara się rozwiązać tę nietypową, zawiłą i nie jasną sprawę - w trakcie zauważa, że zło może kryć się w wszędzie, a zaufaniem nie można obdarzać każdego - nawet osób, które się kocha...

• Nora Roberts
  • Thriller/sensacja/kryminał