Piętno skandalu

Tłumaczenie: Anna Kruczkowska
Wydawnictwo: Książnica
Breath of Scandal
dramat, zemsta, miłość

Jade Sperry jest kobietą sukcesu. Jej kariera zawodowa się rozwija, a dorastający syn nie przysparza większych problemów. Atrakcyjna kobieta nie potrafi jednak nawiązać zdrowych relacji z mężczyznami. Przyczyna tkwi w dramatycznych wydarzeniach z przeszłości, o których Jade nie potrafi zapomnieć. Całe zawodowe życie podporządkowuje chęcią zemsty na tych, którzy kiedyś ją skrzywdzili. Po latach powraca do rodzinnego miasteczka, by wyrównać rachunki i być może spełnić obietnicę miłości z młodzieńczych lat.

Kasiek | 2016-01-26
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 26 stycznia 2016

Wciągająca i intrygująca książka ze świetnie dopracowaną fabułą. Autorka zadbała o każdy szczegół. Akcja toczy się na przełomie kilkunastu lat, w wielu miejscach prowadzonych jest jednocześnie kilka wątków, które w pewnym momencie łączą się w doskonałą całość. Autorka szczegółowo nakreśliła wszystkich bohaterów, zwłaszcza w kontekście ich charakterów, cech osobowości, motywów postępowania. Wszelkie wydarzenia opisane są z wielką dbałością o detale, przy czym nie jest to nużące i wszystko okazuje się później ważne. Każdy, nawet najwęziej zakrojony wątek, odrywa rolę w końcowej fazie. Świetnie opracowane intrygi, realizm zachowany w opisach konkretnych sytuacji, a także subtelnie wpleciony wątek miłosny składają się na ciekawą książkę.

Tosiaczek | 2014-03-21
Przeczytana: 21 marca 2014

Jest takie jedno słowo – NIE, niektórzy są na tyle ograniczeni, że nie potrafią go zrozumieć, a kara za to powinna być tylko jedna – kastracja. Dlaczego takie drastyczne rozwiązanie? Dlatego, że złamane zostało czyjeś życie – niewinnej, szczęśliwej, pełnej planów na przyszłość dziewczyny.

O czym zatem jest ta książka? O gwałcie i jego konsekwencjach, o braku zrozumienia wobec ofiary, bolesnego zwłaszcza, gdy spotyka ze strony najbliższych, o zacieraniu śladów i zamiataniu pod dywan, o bezwzględności bogatych i będących u władzy, wreszcie o planowanej od lat zemście ofiary na katach. Czytając, cały czas towarzyszą nam emocje Jade – początkowo wściekłość, oburzenie, żal, rozpacz, bezsilność, a potem zadowolenie, satysfakcja, że udaje się jej odegrać. Chociaż, tak jak pisałam na początku, kara winna być adekwatna do czynu. Mogłoby być ciekawie, prawda? :)

I jest jeszcze druga historia – Dillona i jego rodziny – odmienna od pierwszej, ale także tragiczna, wyzwalająca równie...

Rewelacyjna powieść Sandry Brown bardzo dobra książka niczego w niej nie brakowało ma wszystko co trzeba doskonałe napięcie, akcja dynamiczna wciąga od początku do końca.
Główna bohaterka Jade to kobieta sukcesu, lecz trudno jej nawiązać kontakt z mężczyznami.
Polubiłam jej osobę, świetnie zagrała swą rolę w powieści, według mnie wspaniała, wciągająca książka!!!!!

Ola | 2015-01-26

naprawdę polecam . historia opisana, na stronach tej książki wciąga . ja zżyłam się z bohaterką i mocno jej kibicowałam w walce o swój honor. tak można przecież nazwać jej dążenie do ukarania sprawców gwałtu. Do tej pory to kobieta, którą to spotyka musi się bronić i udowadniać, że nie jest niczemu winna. Zawsze uważałam i nadal uważam to za rażącą niesprawiedliwość .

sola255 | 2015-01-23
Na półkach: Dramat, Przeczytane

Według mnie jedna z najlepszych książek Sandry Brown. Młoda dziewczyna dopiero co startująca w dorosłe życie .Niebogata , ale z dobrymi perspektywami i z fajnych chłopakiem u boku , ma szansę wydostać się z małego grajdołka , w którym dorastała. Niestety na drodze stanie jej banda chłopaków , synów miejscowych prominentów . W imię wydumanych win , gwałcą dziewczynę tym samym jej życie nigdy już nie będzie takie samo. To nie jedyny dramat z jakim przyszło zmierzyć się głównej bohaterce powieści. Wraca teraz po latach , jako kobieta sukcesu, do swej rodzinnej miejscowości żeby rozliczyć się z duchami przeszłości i dokonać zemsty w swoim imieniu i nie tylko.Jak ma zamiar tego dokonać i co się jeszcze wydarzy ?Polecam książkę , naprawdę warto!

little_angel_ | 2011-05-04
Przeczytana: 03 maja 2011

Akcja książki rozpoczyna się w roku 1976, kiedy Jade Sperry ma zaledwie 18 lat i niedługo ukończy szkołę średnią. Poznajemy ją, jako ambitną, inteligentną, miłą i wyjątkowo piękną dziewczynę, szaleńczo zakochaną w jej ówczesnym chłopaku Garym Parkerze. Z początku jej życie toczy się zwykłym torem, choć nie jest usłane różami. Mieszka w małym, słabo rozwiniętym pod względem ekonomicznym miasteczku i wychowywana jest przez samotną matkę, z którą ma nienajlepszy kontakt. Jednak jej początkowe problemy to nic w porównaniu z tym, co szykuje dla niej los… Już z prologu dowiadujemy się, że naszą bohaterkę spotka jakieś przykre wydarzenie i po latach wróci do Palmetto (rodzinnej miejscowości), aby zemścić się na tych, którzy ją skrzywdzili. Nie będę zdradzać, co dokładnie spotkało Jade, powiem jedynie, że miało to wielki wpływ na jej dalsze życie. Ta piękna dziewczyna po tym tragicznym w skutkach wydarzeniu już nigdy nie była taka sama. Powieść pokazuje, jakie są konsekwencje...

Sylwia | 2011-02-12
Przeczytana: 06 października 2010

GENIALNA!!! Fabuła przeszła moje najśmielsze oczekiwania!!!:) Nie mogłam się oderwac... Tematyka orginalna, u nas temat tabu... Siła charakteru głównej bohaterki... Ironia losu... Wszystko ukazane w barwny sposób... Piękny język literacki... Gwarantuje oderwanie sie od rzeczywistości... Polecam :)

Monika | 2015-02-14
Przeczytana: 06 lutego 2015

Temat poruszający, wartka akcja, fabuła trzyma w napięciu - ale postaci schematyczne, duża przewidywalność i sceny erotyczne rodem z "harlequinów". Czytało się szybko i z ciekawością, co będzie dalej, czy i jak bohaterce uda się dokonać zemsty. Książka, w mojej opinii, na jeden raz.

Iwon222 | 2013-12-23

Niesamowite :)
jestem zachwycona tą pozycją, postać Jade mnie wzruszyła, jej odwaga i chęć zemsty za to co ją spotkało ..
ta książka jest nauka dla każdego z nas, że należy walczyć do końca i spełniać marzenia. POLECAM!!!

Alexandra | 2014-06-12

Bardzo dobra książka. Jedna z najlepszych tej autorki. Przenosi nas w świat intryg, bólu i nadziei, idealnie odzwierciedlając szarą rzeczywistość, z która każdy z nas ma styczność mniej lub bardziej. Ukazuje, że jeden czyn, zrobiony pod wpływem namowy, potrafi wpłynąć na całe życie. Pisana z kilku perspektyw- na przełomie kilkunastu lat- pokazuje zmiany jakie zachodzą w głównych bohaterach: Jade i Dillonie. Każdy powinien ją przeczytać aby zobaczyć jak funkcjonuje społeczeństwo, do czego zdolni są ludzie i jak wiele rzeczy może być zamiatanych pod dywan.