Skrzydła motyla

Wydawnictwo: Amber
Like no other lover
romans, miłość, narzeczony
Wanda

Przed dwoma laty Miles Redmond boleśnie przeżył odtrącenie przez nieprzystępną pannę Brightly. Teraz jest dziedzicem fortuny, a wyniosła piękność – obiektem szokujących plotek. Londyńskie salony odwróciły się od kobiety, która stała się bohaterką skandalu. Jej narzeczony zerwał zaręczyny. Miles postanawia zapomnieć o urażonej dumie i pomóc pannie Brightly… znaleźć męża. Stawia jednak zaskakujący warunek

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Ryjek | 2016-11-08

Bardzo dobry romans historyczny.
Sama jestem zaskoczona, styl p. Long niesamowicie przypadł mi do gustu.
Postacie są znakomite a dialogi, kompletnie inaczej niż w słodkich romansidłach cukierkowe i mdłe.
Opowieść ciekawa, koncentruje się wokół losów Milesa Redmonda, podróżnika i entomologa i Cynthii Brightly, dziewczyny ślicznej ale niestety biednej jak mysz kościelna.
Przed dwoma laty Miles usłyszał niepochlebny komentarz z ust panny Brightly na jej debiucie towarzyskim w Londynie. Może nie przejął by się tym aż tak, gdyby nie to, że od pierwszego wejrzenia się w niej zakochał.
Spotykają się ponownie na przyjęciu zorganizowanym przez rodziców Milesa, Violet i Johnatana. Cynthia przybywa tam jako gość Violet.
Dawne wspomnienia ożywają w Milesie, tyle że tym razem to on dyktuje warunki.
Jako obserwator zauważa, że Cynthia rozpaczliwie poszukuje męża. Domyśla się, że ma kłopot, ponieważ dotarły do niego plotki z Londynu na temat Cynthii.
Ponoć dziewczyna jest uwikłana w skandal...

Ziraelka | 2013-11-08
Przeczytana: 30 października 2013

Już dawno nie trafił w moje ręce tak dobry romans historyczny, zaczynałam się już nawet obawiać, że wyrosłam z tego rodzaju literatury. Na szczęście wszystko ze mną w porządku, mój niepoprawny romantyzm i słabość do historii miłosnych mają się dobrze :)

Ujęli mnie przede wszystkim przesympatyczni bohaterowie i ciekawie poprowadzona akcja. Początek rodem z "Dumy i uprzedzenia", tylko z odwróceniem ról. To on usłyszał niepochlebną opinię na swój temat z ust pięknej kobiety, co oczywiście mocno zraniło jego dumę. Spotykają się po paru latach w zupełnie innych okolicznościach i mocno między nimi iskrzy, choć on, biedak, broni się rękami i nogami przed tą harpią, która poluje na bogatego męża. Tylko że harpia okazuje się wcale nie taka harpiowata...
Bardzo polecam!

Kachusek | 2014-09-17
Przeczytana: 17 września 2014

Niestety żadna rewelacja, trochę zbyt rozwleczony ten romans i zbyt banalny. Nie umywa się do pióra Mary Balogh, którą polecam :)

Sakarya | 2013-11-14
Przeczytana: 13 listopada 2013

Drugi tom cyklu "Pennyroyal Green". Tym razem bohaterem jest młodszy z synów Redmondów - Miles, badacz nauk przyrodniczych i podróżnik, wysoki, przystojny i... ponury okularnik. Odkąd jego starszy brat Lyon zniknął (skutkiem nieszczęśliwej miłości do Olivii Eversea), to jemu przypadł tytuł i majątek. I tym samym stał się też "dobrą partią" dla pięknej Cynthii Brightly, która jeszcze dwa lata wcześniej w kilku obraźliwych słowach zraziła go do siebie. A sama Cynthia (będąca przez jeden sezon obiektem pożądania wszystkich kawalerów w Londynie), znalazła się w bardzo trudnej sytuacji: została odtrącona przez Londyńską socjetę, gdyż stała się bohaterką skandalu (zerwane zaręczyny), a na cały jej majątek składało się kilka sukien i pięć pensów. Do tego nie miała zupełnie nikogo, ani rodziny, ani przyjaciół. Młoda i zbuntowana Violet, siostra Milesa, zaprosiła ją do posiadłości Redmontów na dwa tygodnie, gdzie Cynthia postanowiła zdobyć bogatego męża.
Pełna humoru, ale i wzruszających...

Nika16wow | 2018-03-11
Przeczytana: 11 marca 2018

Jeśli mam być szczera to ta książka jest słaba. Fabuła wlecze się niemiłosiernie. Przewidywalna do bólu. Cały czas miałam wrażenie, że kiedyś już coś bardzo podobnego czytałam. Zawiodłam się na tej powieści, a tak chciałam żeby była dobra. Możliwe, że mam za duże oczekiwania, ale jeśli przeczytało się w życiu kilka dobrych książek to nie chce się marnować czasu na powieści tego typu. Moim zdaniem niewarta czytania. Lepiej poświecić czas na bardziej ambitną lekturę.

Klaudia Sowa | 2015-12-01
Przeczytana: 30 listopada 2015

Drugi tom Pennyroal Green.

W tej książce poznajemy Milesa Redmonda, jednego z najmłodszych synów Isaiaha Redmonda. Jest on naukowcem, uwielbia badać przyrodę i inne ciekawe zjawiska. Na jednym z balów w Londynie poznaje piękną Cynthię Brightly, która nie uważa go za ciekawego kandydata za męża.

Dwa lata później Cynthia i Miles, znowu się spotykają. Tym razem on jest pożądanym kawalerem, ona zaś obiektem skandalicznych plotek. Miles postanawia pomóc pannie Brightly, lecz stawia jej jeden warunek...

"Skrzydła motyla" jest świetnym romansem. Ma w sobie akcję, miłość, nienawiść, intrygę i tajemnicę. Ogólnie ubóstwiam takie serie jak Pennyroal Green a bohaterowie przypadli mi do gustu: ona żywiołowa, on opanowany.

Jeśli chcecie wiedzieć jak się skończy historia Milesa i Cynthii, zapraszam do przeczytania książki.

Karolina | 2013-07-03
Na półkach: Przeczytane, 2013 rok
Przeczytana: 02 lipca 2013

Hmm.. Niezbyt ciekawa książka.. Niektóre strony przeleciałam tylko wzrokiem.
Ona biedna, śliczna, szukająca bogatego męża.
On bogaty, wykształcony..
Tradycyjny romans

Szana | 2015-06-07

Obawiam się, choć lubię romanse historyczne i styl autorki, że ta książka jest fatalna, nudna, o mdłej akcji i bohaterach.

Miles, bohater książki to kolejna z fikcyjnych postaci, które chętnie przeniosłabym do świata rzeczywistego. Nic na to nie poradzę, że mam słabość do mężczyzn, którzy chowają się za oprawkami okularów.
Cicha woda brzegi rwie :)
Sam sposób w jaki Miles postrzega Cynhię wiele o nim mówi. Piękna sylwetka, twarz jak koci łebek, suknia mieniąca się odcieniami niebieskiego i szmaragdowego niczym skrzydła motyla. Cóż, w końcu jest etnomologiem, a do tego mężczyzną niezawodnym i troskliwym. Jednak wygląd to nie wszystko i Miles, mimo iż pociąga go ta nieziemska istota, zostaje hamowany przez jej wątpliwą reputację. Ale do czasu...
Wspaniale skonstruowany romans, kilka scen śmiesznych, kilka pełnych iskier i zazdrości i ciekawe dialogi.
Pełna romantyczności i humoru książka.

Aneta Mieszała | 2013-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2013