Skrzydła motyla

Like no other lover
romans, miłość, narzeczony
Wanda

Inne wydania

Przed dwoma laty Miles Redmond boleśnie przeżył odtrącenie przez nieprzystępną pannę Brightly. Teraz jest dziedzicem fortuny, a wyniosła piękność – obiektem szokujących plotek. Londyńskie salony odwróciły się od kobiety, która stała się bohaterką skandalu. Jej narzeczony zerwał zaręczyny. Miles postanawia zapomnieć o urażonej dumie i pomóc pannie Brightly… znaleźć męża. Stawia jednak zaskakujący warunek

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Ryjek | 2016-11-08

Bardzo dobry romans historyczny.
Sama jestem zaskoczona, styl p. Long niesamowicie przypadł mi do gustu.
Postacie są znakomite a dialogi, kompletnie inaczej niż w słodkich romansidłach cukierkowe i mdłe.
Opowieść ciekawa, koncentruje się wokół losów Milesa Redmonda, podróżnika i entomologa i Cynthii Brightly, dziewczyny ślicznej ale niestety biednej jak mysz kościelna.
Przed dwoma laty Miles usłyszał niepochlebny komentarz z ust panny Brightly na jej debiucie towarzyskim w Londynie. Może nie przejął by się tym aż tak, gdyby nie to, że od pierwszego wejrzenia się w niej zakochał.
Spotykają się ponownie na przyjęciu zorganizowanym przez rodziców Milesa, Violet i Johnatana. Cynthia przybywa tam jako gość Violet.
Dawne wspomnienia ożywają w Milesie, tyle że tym razem to on dyktuje warunki.
Jako obserwator zauważa, że Cynthia rozpaczliwie poszukuje męża. Domyśla się, że ma kłopot, ponieważ dotarły do niego plotki z Londynu na temat Cynthii.
Ponoć dziewczyna jest uwikłana w skandal...

Ziraelka | 2013-11-08
Przeczytana: 30 października 2013

Już dawno nie trafił w moje ręce tak dobry romans historyczny, zaczynałam się już nawet obawiać, że wyrosłam z tego rodzaju literatury. Na szczęście wszystko ze mną w porządku, mój niepoprawny romantyzm i słabość do historii miłosnych mają się dobrze :)

Ujęli mnie przede wszystkim przesympatyczni bohaterowie i ciekawie poprowadzona akcja. Początek rodem z "Dumy i uprzedzenia", tylko z odwróceniem ról. To on usłyszał niepochlebną opinię na swój temat z ust pięknej kobiety, co oczywiście mocno zraniło jego dumę. Spotykają się po paru latach w zupełnie innych okolicznościach i mocno między nimi iskrzy, choć on, biedak, broni się rękami i nogami przed tą harpią, która poluje na bogatego męża. Tylko że harpia okazuje się wcale nie taka harpiowata...
Bardzo polecam!

Sakarya | 2013-11-14
Przeczytana: 13 listopada 2013

Drugi tom cyklu "Pennyroyal Green". Tym razem bohaterem jest młodszy z synów Redmondów - Miles, badacz nauk przyrodniczych i podróżnik, wysoki, przystojny i... ponury okularnik. Odkąd jego starszy brat Lyon zniknął (skutkiem nieszczęśliwej miłości do Olivii Eversea), to jemu przypadł tytuł i majątek. I tym samym stał się też "dobrą partią" dla pięknej Cynthii Brightly, która jeszcze dwa lata wcześniej w kilku obraźliwych słowach zraziła go do siebie. A sama Cynthia (będąca przez jeden sezon obiektem pożądania wszystkich kawalerów w Londynie), znalazła się w bardzo trudnej sytuacji: została odtrącona przez Londyńską socjetę, gdyż stała się bohaterką skandalu (zerwane zaręczyny), a na cały jej majątek składało się kilka sukien i pięć pensów. Do tego nie miała zupełnie nikogo, ani rodziny, ani przyjaciół. Młoda i zbuntowana Violet, siostra Milesa, zaprosiła ją do posiadłości Redmontów na dwa tygodnie, gdzie Cynthia postanowiła zdobyć bogatego męża.
Pełna humoru, ale i wzruszających...

Klaudia95 | 2015-12-01
Na półkach: Ksiazki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 30 listopada 2015

Drugi tom Pennyroal Green.

W tej książce poznajemy Milesa Redmonda, jednego z najmłodszych synów Isaiaha Redmonda. Jest on naukowcem, uwielbia badać przyrodę i inne ciekawe zjawiska. Na jednym z balów w Londynie poznaje piękną Cynthię Brightly, która nie uważa go za ciekawego kandydata za męża.

Dwa lata później Cynthia i Miles, znowu się spotykają. Tym razem on jest pożądanym kawalerem, ona zaś obiektem skandalicznych plotek. Miles postanawia pomóc pannie Brightly, lecz stawia jej jeden warunek...

"Skrzydła motyla" jest świetnym romansem. Ma w sobie akcję, miłość, nienawiść, intrygę i tajemnicę. Ogólnie ubóstwiam takie serie jak Pennyroal Green a bohaterowie przypadli mi do gustu: ona żywiołowa, on opanowany.

Jeśli chcecie wiedzieć jak się skończy historia Milesa i Cynthii, zapraszam do przeczytania książki.

Karolina | 2013-07-03
Na półkach: Przeczytane, 2013 rok
Przeczytana: 02 lipca 2013

Hmm.. Niezbyt ciekawa książka.. Niektóre strony przeleciałam tylko wzrokiem.
Ona biedna, śliczna, szukająca bogatego męża.
On bogaty, wykształcony..
Tradycyjny romans

Szana | 2015-06-07

Obawiam się, choć lubię romanse historyczne i styl autorki, że ta książka jest fatalna, nudna, o mdłej akcji i bohaterach.

Kachusek | 2014-09-17
Przeczytana: 17 września 2014

Niestety żadna rewelacja, trochę zbyt rozwleczony ten romans i zbyt banalny. Nie umywa się do pióra Mary Balogh, którą polecam :)

Aneta Mieszała | 2013-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2013