Nieznana miłość

Okładka książki Nieznana miłość Julie Anne Long
Okładka książki Nieznana miłość
Julie Anne Long Wydawnictwo: Amber Seria: Romans Historyczny [Amber] literatura obyczajowa, romans
Romans Historyczny [Amber]
Lady Derring Takes a Lover
Amber
2023-04-25
2019-09-19
miłość romans prawdziwa miłość mity o miłości

Świetna książka, warto przeczytać. Polecam.

Świetna książka, warto przeczytać. Polecam.

Świetna książka, polecam

Świetna książka, polecam

Och, ciekawe, dwie kobiety - można rzec feministki zaczynają niezależne od mężczyzn nowe życie - takie jest w każdym razie ich założenie. No ale na świecie są przecież i mężczyźni ;) Jedna z nich znajduje właśnie "tego swojego" i jak to bywa, zaczynają się pewne komplikacje - do tego wątek kryminalny. Brakuje mi tu jakby czegoś głębszego między bohaterami, a końcowy pomysł na przekonanie lady Derring dla mnie komiczny. Książka w sumie sympatyczna ale po autorce spodziewałam się czegoś lepszego.

Z początku byłam trochę nieprzekonana, bo historia skupiała się raczej na wątku przemytnikach/pensjonatu. Ale z każdym rozdziałem było coraz lepiej, aż na końcu doszłam do wniosku, że bardzo chcę przeczytać kolejny tom.

Szalenie ciekawa - nietypowi bohaterowie z bardzo interesującymi charakterami i cudownie skrzące humorem i inteligencją dialogi. Do tego wątek kryminalny, ale nie nachalny, który nie dominuje akcji ani toczącego się romansu. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych wszystkich zdarzeń znikome oczywiście, ale dialogi są tak genialne, że aż nie mogę się doczekać czytania kolejnej części!

Bardzo przyjemnie mi się czytało tę książkę. Autorka napisała wspaniały cykl powieściowy. Książka to bardzo przyjemny romans , który można przeczytać z uśmiechem na twarzy. Ja jestem bardzo zadowolony. Nie zawiodłem się.
Polecam

Polecam

"- Lady Derring…
Odwróciła się do niego, nadal z uśmiechem na twarzy.
– Dlaczego pani mnie chce?
Zamarła. Przyglądała mu się, a światło lamp zamieniało jej oczy w tajemnicze jeziora. A mijając go, pochyliła się lekko i wyszeptała mu do ucha:
– Bo pan chce mnie."

Jeżeli ktoś zapytałby mnie dlaczego lubię książki Julie Anne Long, po prostu podsunęłabym mu pod nos ten egzemplarz i powiedziała: dlatego.
Bo nie chodzi tu o samą historię miłości Delilah i Hardyego, o jej dojrzałość podszytą niewinnoscią, o jego atencję względem niej, ani nawet uczucie uplecione ze słów, jakie chyba każda kobieta chciałaby usłyszeć.
Tu chodzi o formę pełną soczystych dialogów, wymyślnych porównań i scen, które wiją się w umyśle niczym bluszcz.

"Czuł, jak kanciasty lodowiec jego serca pęka, jakby został wystawiony na działanie skupionego słonecznego światła. Pomyślał, że może powinien odwrócić wzrok. A potem pomyślał: straciłbym piękną chwilę, gdybym spojrzał w bok, podczas gdy mogę patrzeć na nią."

I o miłość też chodzi.
A jakże.

Wrzesień 2021 przeczytana i odkryta na nowo po raz drugi. Piękna💖

"- Lady Derring…
Odwróciła się do niego, nadal z uśmiechem na twarzy.
– Dlaczego pani mnie chce?
– Bo pan chce mnie."

Odprężająca lektura z interesującą intrygą i szczęśliwym zakończeniem , zapowiadającym ciąg dalszy .

Bardzo dobrze czytało mi się tą książkę. Świetna fabuła, dość ciekawa i fajnie rozbudowana. Pensjonat, przemyt, cygara, kapitan i właścicielka wszystko bardzo ze sobą zgrane. Polecam.

Książka bardzo wolno się rozkręca. Autorka ciekawie pokazuje losy kobiet, które niczym feministki nie chcą wracać pod męską kuratele raz zyskawszy niezależność. Relacje między główną parą są ukazane poprawnie, jednak brak im nieco głębi. Mimo wszytko książka na tyle dobra, że czekam na drugi tom.

• Romans historyczny
  • Serie