Wielka Gra

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Szamzu

violabu Toczytam | 2013-09-26
Przeczytana: 1988 rok

"Wielka gra" to książka dla młodzieży. Opowiada o 17-letniej Ilce, dziewczynie, która zdobyła się na udział w teleturnieju w celu zdobycia pieniędzy potrzebnych w domu. Udział w grze był z jej strony wielką odwagą i wynikiem ambicji, okupiony przeczytaniem wielu książek z danej dziedziny, bowiem robiła to podczas wakacji. Czas powieści to lata w Polsce, gdy na nielicznie wyświetlane w telewizji programy chodziło się do sąsiadów, bo nie każdego było stać na taki luksus.
Książka pokazuje młodym ludziom, że dzięki samozaparciu i pracy można osiągnąć więcej niż inni. Można realizować marzenia.

CzerwonySmok | 2017-01-02

Wielka gra to powieść dla młodzieży, której akcja rozgrywa Polsce, w latach, kiedy to na nieliczne teleturnieje emitowane w telewizji, chodziło się do sąsiadów. W końcu, nie każdego było stać na luksus, którym był telewizor.

Główną bohaterka jest Ilka, 17-letnia dziewczyna, tuż przed maturą. Jak na nastolatkę zmagała się z typowymi problemami dla młodych ludzi. Jednak, jej najpoważniejszym zmartwieniem wcale nie był zawód miłosny, który przeżywała przez Piotra. Jej problem był inny...

Otóż, w jej domu nie przelewało się. Ciągle brakowało na coś pieniędzy. Może nie żyła w aż tak strasznej nędzy, jednak najlepiej też nie było. Ciągłe kłótnie, sprzeczki. I to o nic innego, jak właśnie o pieniądze... Nieudane stosunki, a raczej atmosfera rodzinna, odbijała się na jej życiu prywatnym, a w dużej mierze życiu miłosnym.

Przez narastające problemy finansowe Ilka zdobyła się na udział się w teleturnieju. Udział w grze wymagał od niej nie tylko wielkiej odwagi, ale także ogromnego...

ira | 2014-06-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 1997 rok

Krótka powieść o nastolatce tuż przed maturą, z problemami zaskakująco aktualnymi po prawie 50 latach od jej wydania. Warto sobie było odświeżyć, żeby sprawdzić, jak się teraz podchodzi do kłopotów, z którymi zmaga się bohaterka.
I ciekawostka dla tych, którzy są przekonani, że "Wielka Gra" to tylko Stanisława Ryster. :)

Marta | 2016-08-12
Przeczytana: 1987 rok