Nazewnictwo miejskie Łodzi

Okładka książki Nazewnictwo miejskie Łodzi
Danuta BieńkowskaElżbieta Umińska-Tytoń Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego językoznawstwo, nauka o literaturze
językoznawstwo, nauka o literaturze
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
2013-01-01
2013-01-01
Nazwy ulic Łódź ulice etymologia

Pozycja, z oczywistych względów, dla mieszkańców/fanów miasta. Brakowało mi podobnej pozycji, jako że tematyka zawsze wydawała mi się bardzo ciekawa. Dowiedziałam się sporo interesujących rzeczy nie tylko na temat nazw ulic i miejsc, ale też choćby dotyczących etapów rozwoju Łodzi.

• Łódź
  • Historia