Wielka Gra

Danuta Bieńkowska Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Kolekcja Jubileuszowa NK literatura dziecięca
Nasza Księgarnia
literatura dziecięca
Kolekcja Jubileuszowa NK

Jak ciężko dzisiaj młodym ludziom zaszczepić wirusa zaangażowania w cokolwiek. Młodzi tak szybko dzisiaj rezygnują, odpuszczają, nie próbując nawet podjąć odrobiny wysiłku. Nie generalizuję, ale mając styczność z młodzieżą niestety obserwuję taką tendencję też. Dlatego ta książka, pomimo, że napisana lata świetlne temu, jest doskonałym przykładem na to, jak można do czegoś...

Wielka gra to powieść dla młodzieży, której akcja rozgrywa Polsce, w latach, kiedy to na nieliczne teleturnieje emitowane w telewizji, chodziło się do sąsiadów. W końcu, nie każdego było stać na luksus, którym był telewizor.

Główną bohaterka jest Ilka, 17-letnia dziewczyna, tuż przed maturą. Jak na nastolatkę zmagała się z typowymi problemami dla młodych ludzi. Jednak, jej...

Krótka powieść o nastolatce tuż przed maturą, z problemami zaskakująco aktualnymi po prawie 50 latach od jej wydania. Warto sobie było odświeżyć, żeby sprawdzić, jak się teraz podchodzi do kłopotów, z którymi zmaga się bohaterka.
I ciekawostka dla tych, którzy są przekonani, że "Wielka Gra" to tylko Stanisława Ryster. :)

"Wielka gra" to książka dla młodzieży. Opowiada o 17-letniej Ilce, dziewczynie, która zdobyła się na udział w teleturnieju w celu zdobycia pieniędzy potrzebnych w domu. Udział w grze był z jej strony wielką odwagą i wynikiem ambicji, okupiony przeczytaniem wielu książek z danej dziedziny, bowiem robiła to podczas wakacji. Czas powieści to lata w Polsce, gdy na nielicznie...

• Literatura polska
  • Obyczajowe