13 pieśni o sake

Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
8320547083
zbiór wierszy, sake
Bartek

Cykl poetyckich miniatur poświęconych tradycyjnemu japońskiemu trunkowi i związanym z jego spożywaniem obyczajom. Towarzyszą im informacje o historii sake, jej produkcji, używanych do jej spożywania naczyniach i obowiązującym rytuale biesiad. Ilustrowany jest reprodukcjami malarstwa, zdjęciami naczyń i starych butelek na sake, archiwalnymi i współczesnymi zdjęciami strojów i wnętrz. Wybrał i...

Wybrał i opracował Henryk Socha

[Wydawnictwo LSW, 2005]

biedron | 2017-02-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 12 lutego 2017

Nic szczególnego. Poza ładnym wydaniem, kilkoma ciekawymi zdjęciami w tej broszurce ciężko coś znaleźć. Przede wszystkim brakowało mi podpisów do wszystkich zdjęć. Większego zarysu historycznego o tytułowym trunku.

Takie reklamowe czytadło.

Dociekliwy_Kotek | 2011-03-27

Podobne do "Samurajskich wersetów", ale mocniej widoczny przerost formy nad treścią: dokładnie 13 cytatów z "Antologii dziesięciu tysięcy liści" plus piękne ilustracje, ale za mało, żeby na dłużej przykuć uwagę. Śliczny drobiazg, nic ponadto.

Eliza | 2012-11-10
Przeczytana: lipiec 2008