Nieznane przygody dobrego wojaka Szwejka i inne opowiadania

Tłumaczenie: Witold Nawrocki
Seria: Biblioteka Pisarzy Czeskich i Słowackich
Wydawnictwo: Śląsk
Dobrý voják Švejk a jiné podivné historky
klasyka
Witold Lisek

Książka zawiera mało znane w Polsce opowiadania Jarosłava Haška poprzedzające napisaną później szwejkowską epopeję. Obejmuje ona również opowiadania syberyjskie, które - jak twierdzą haszkolodzy - stanowiłyby fabularną podstawę dalszych przygód dobrego wojaka Szwejka, gdyby pisarz zdołał swoją powieść ukończyć. W wyborze znalazły się też inne opowiadania Haska, których akcja dzieje się w Galicji. Dużą część utworów po raz pierwszy przetłumaczono na język polski.

Źródło: Jarosław Hašek - "Przygody Dobrego Wojaka Szwejka oraz inne opowiadania", Unia Wydawnicza "Verum", Warszawa 1995

źródło opisu: Wydawnictwo Śląsk, 1989

źródło okładki: Zdjęcie autorskie