Nim Szwejk poszedł na wojnę

Oficyna Wydawnicza Przybylik
Oficyna Wydawnicza Przybylik
literatura piękna
Anna Dorota Kamińska

Oto kolejne spotkanie z humoreskami Mistrza Haszka w ramach serii wydawnictwa Przybylik. Nie jest może ono szczególnie odkrywcze, przedstawia bowiem znane w sumie zalążki opowiadań kształtujących postać dobrego wojaka. Będzie więc o służbie na aeroplanach, bawełnie strzelniczej, Konradzie Daurelingu (który stanie się zaledwie postacią epizodyczną w powieści) i nie tylko, za...

Wczesne teksty Haska. Jak zawsze ze sporą dawką sarkastycznego humoru. Przebojem jest wiedeński profesor udowadniający szkodliwość kartofli tym " że jak się śwince morskiej do krwi wstrzyknie w litry wywaru z ziemniaków to ona tego nie wytrzyma" :)
Miłość pisarza do Austro-Węgier - w wysokiej formie :)

• Literatura czeska
  • Haszek
  • Obyczajowe
  • Literatura powszechna
  • E-book
  • E-BOOKI WYMIANA (wersje oficjal. mobi)

Dodaj cytat z książki Nim Szwejk poszedł na wojnę