Nim Szwejk poszedł na wojnę

2015-10-29
Anna Dorota Kamińska

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oto kolejne spotkanie z humoreskami Mistrza Haszka w ramach serii wydawnictwa Przybylik. Nie jest może ono szczególnie odkrywcze, przedstawia bowiem znane w sumie zalążki opowiadań kształtujących postać dobrego wojaka. Będzie więc o służbie na aeroplanach, bawełnie strzelniczej, Konradzie Daurelingu (który stanie się zaledwie postacią epizodyczną w powieści) i nie tylko, za to w kolejnym tłumaczeniu.
Ciekawostką są krótkie teksty publikowane przez Haszka w początkowym okresie twórczości oraz te publikowane w czasopiśmie „Czechoslovan” już po przejściu na stronę rosyjską. Dla osób dobrze znających dokonania autora nie będzie to specjalnym zaskoczeniem, ale namiętni kolekcjonerzy chętnie po nią sięgną.
Dodatkowy atut to bardzo ładna szata graficzna: twarda okładka, reprodukcje w kolorze sepii, przyjazna dla oka czcionka oraz interesujące wprowadzenie autorstwa Pana Aleksandra Kaczorowskiego dotyczące klasycznego tłumaczenia „Szwejka” według Pawła Hulki Laskowskiego.

Wczesne teksty Haska. Jak zawsze ze sporą dawką sarkastycznego humoru. Przebojem jest wiedeński profesor udowadniający szkodliwość kartofli tym " że jak się śwince morskiej do krwi wstrzyknie w litry wywaru z ziemniaków to ona tego nie wytrzyma" :)
Miłość pisarza do Austro-Węgier - w wysokiej formie :)

Miłość pisarza do Austro-Węgier - w wysokiej formie :)

Dodaj cytat z książki Nim Szwejk poszedł na wojnę