Lena w Chmurach

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dzień, Noc i Cień". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Akapit Press
978-83-61635-14-7
angelika1109

Lena jest przeciętną piętnastolatką. Żyje tu i teraz, we współczesnej Polsce. Lena, odkąd pamięta, miewa niepokojące, złowieszcze sny. Pewnego dnia świat z koszmarów Leny okazuje się rzeczywistością. Dziewczyna nagle musi sobie zadać pytanie: czy naprawdę jest wampirem? A jeśli tak – co to oznacza? Czy stanie po stronie Zła, a może ma wybór? Czy może odrzucić niechciane dziedzictwo? Kto tu naprawdę jest przyjacielem, a kto wrogiem? Lena musi wybrać między Dniem a Nocą. Rewersem opowieści Leny są losy jej przyjaciół, Kaśki, zwanej Kicią, i Woytka, jej chłopaka. Oboje zostają poddani próbie przyjaźni i miłości. Czy to nie za dużo jak na bardzo młodych ludzi? Kim jest? Musi wybrać między Dniem a Nocą. „Co może zrobić zwykła dziewczyna, gdy nieoczekiwanie dowie się, że jest wampirem? Gdy dziwne sny okazują się odbiciem innej rzeczywistości? Gdy nie wiadomo, kto tak naprawdę jest sojusznikiem, a kto wrogiem, i czy samemu walczy się po właściwej stronie.

Kamila | 2011-09-19

Przeciętna nastolatka, która nie wyróżnia się z tłumu, mieszkająca w zwykłej, szarej miejscowości. Wiedzie niepozorne życie, w którym dni nie wyróżniają się niczym szczególnym. Wolne chwile przepełnione są spotkaniami z przyjaciółmi i chłopakiem oraz spełnianiem się w rozwijaniu pasji jaką jest fotografia.

I nagle Lena zaczyna śnić. A sny te nie należą do przyjemnych, gdyż przepełnione są strachem i trwogą. Od tego momentu zwyczajne życie normalnej nastolatki zaczyna się zmieniać. Lena zaczyna zauważać dziwne cienie przemykające po mieszkaniu. Aż pewnego dnia wszystko się wyjaśnia, jednocześnie jeszcze bardziej się komplikując. Wszystko za sprawą tajemniczego mężczyzny, który pojawił się w mieszkaniu Leny.

Okazuje się, że to jej ojciec, a dodatkowo jest on… wampirem! Przekazuje Lenie informacje o nadchodzącym zagrożeniu, którego ogrom roi się wokół dziewczyny od pewnego czasu. Uświadamia jej także kim, a raczej czym, jest Lena i jakich wyborów musi dokonać, gdyż jest bardzo...

eMeLka | 2014-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2013

Lena w chmurach to interesująca książka. Przeczytałam ją jednym tchem. Myśle że warto ją przeczytać.

Priada | 2012-02-13
Przeczytana: 03 lutego 2012

Książkę można zaliczyc jako horror dla młodzieży, chociaż mnie osobiście nie zainteresowała zawartośc.
Książka opowiada o grupce nastolatków w której to jedna z osób okazuje się WAMPIREM. Lena - bo to ona jako główna bohaterka dowiaduje się o swej inności od Ariego, który podaje się za jej ojca. Dziewczyna nie może się pogodzic z faktem że jej świat właśnie się zmienił. Swoimi obawami dzieli się z najlepszą przyjaciółką Kicią. Po pewnym czasie dziewczyny zostają porwane do innego świata, w bitwie zostaje uprowadzona Kicia. Po tym zdarzeniu nic nie będzie takie jak wcześniej. Kiedy dziewczyny powracają do swego świata Kicia stroni od swojej przyjaciółki. Lena zaczyna szukac innych Naznaczonych, w tym czasie zrywa ze swym chłopakiem Woytkiem. W końcu znajduje Gerezę. Od tego momentu sytuacja ulega przyśpieszeniu. W końcu wszyscy Naznaczeni dokonują powierzonej misji.
Książka pokazała wampiry z całkiem innej strony. Mianowicie, do tej pory spotykałam się z opisem iż owe wampiry piją...

Ciasteczko17 | 2015-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2015

Nie mogłam przez nią przebrnąć. Nie przeczytałam jej całej omijałam niektóre fragmenty. Nie lubię Polskich książek bo przeważnie okazują się beznadziejne tak jak ta. Straciłam czas i nic nie wniosła do mojego życia, może tylko tyle, że przed przeczytaniem książki polskiego autora muszę ją dobrze sprawdzić i się zastanowić czy warto przeczytać. Znów zawiodłam się na polskich autorach.

Aleksandra X | 2012-04-19
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 23 kwietnia 2012

Tę książkę czytałam dawno, jakiś rok temu, ale niestety doskonale ją pamiętam i postanowiłam Was przed nią ustrzec. Mowa tutaj o młodzieżówce Pana Pawlaka pt. ''Lena w chmurach''. Gdy zobaczyłam ją w bibliotece zainteresowała mnie okładka i polski autor. Postanowiłam zaryzykować, ale teraz bardzo tego żałuję.

Historia opowiada o dziewczynie, która często śni o ''złowieszczych'' rzeczach, które w pewnym momencie okazują się rzeczywistością. Dziewczyna ma przyjaciółkę Kasię i chłopaka Woytka, którym poświęca wiele czasu. Okazuje się, że główna bohaterka jest wampirem i musi walczyć ze złem, wybrać między Dniem, a Nocą.

Nie będę się tutaj rozpisywać, bo nie ma co dużo mówić o tej pozycji. Wszyscy bohaterowie tak bardzo mnie irytowali, że cały czas myślałam, iż zaraz zamknę tę książkę i wyrzucę przez okno... Przeciętna piętnastolatka, która niczym szczególnym się nie wyróżnia. Wiem, że osoby w takim wieku nie mają zbytnio refleksyjnych przemyśleń, ale u tej postaci były one aż za...

Thrish | 2013-07-30
Przeczytana: 29 lipca 2013

Lena to zwykła prawie czternastolatka, uwielbiająca fotografowanie nieba i zrujnowanych budynków. W szkole jedzie na czwórkach, a popołudnia spędza ze swoim chłopakiem Woytkiem, albo z przyjaciółką Kasią, na wzdychaniu do przystojnego siatkarza, Jagły. Jedyne co niepokojące w jej życiu, to koszmary senne. Pewnego dnia odwiedza ją istota z innego świata, Ari, jak twierdzi jej ojciec. Nastolatka dowiaduje się od niego, że jest wampirem, Naznaczoną, że istnieją trzy światy: Dzień, Noc i Cień. Mówi, że ona musi odnaleźć innych Naznaczonych i razem mają otworzyć przejście pomiędzy Dniem, a Nocą.

Na początku źle mi się czytało - trzy pierwsze rozdziały to była męczarnia. Było czuć na kilometr, ze pisał to Polak, polski mężczyzna (bez obrazy dla innych autorów, ale tak to odczułam). Strasznie mi to przeszkadzało. Ale potem coś się zmieniło. Na lepsze. Tak się polepszyło, że resztę pochłonęłam w jeden wieczór.

Ten początek był zły, bo nie było żadnej akcji. Występowały tam opisy życia...

black_abba | 2012-12-28

Zaczełam ją czytać ale wydaje mi się że jej nie skończę, strasznie denna, nudna. Osobiście to nie polecam.
: )

Daenerys00 | 2013-02-23

Książka do zachwycających nie należy... Niestety... Jest nudna, może raz czy dwa się coś działo. Język i styl - katastrofa. Jeden jedyny plusik tej książki to to, że czyta się ją szybko, ale nie dlatego, że jest taka super-wciągająca tylko dlatego, że jest krótka i litery są duże.

keithwt | 2015-05-01
Przeczytana: listopad 2014

Nudna, okropna, ble. Akcja prawie w ogóle się nie rozkręca, dzieje się baardzo mało, tytułowa Lena bardzo dziewicza i nastolatkowo myśląca. Strata czasu.

Nala | 2013-03-27
Przeczytana: 27 marca 2013

To moje pierwsze spotkanie z polską powieścią o wampirach. W końcu nie można się ograniczać, ale niestety nie mogę stwierdzić, że ta książka jest jakąś naszą dumą narodową. Spodziewałam się po opisie czegoś naprawdę ciekawego, niestety zawiodłam się.

Może zacznijmy od zalet. Sam pomysł na postać wampira, trzy różne światy, Naznaczonych - jak najbardziej na TAK. Nawet spodobała mi się postać Kici. Na tym kończą się zalety. Przez dłuższą część książki akcja strasznie się wlecze, a potem nagle wszystko dzieje się naraz, jakby autor miał ograniczoną ilość stron i końcówkę skrócił maxymalnie. Nawet język nie jest jakiś lekki, chociaż czyta się szybko. Dziwne również było, że wszyscy (poza Woytkiem) tak od razu przyjęli za pewnik fakt wampiryzmu Leny. Nie mówię, że mają ją odrzucić i nie uwierzyć jej w ogóle, ale tak od razu? Z miejsca? To nierealne. Denerwowała mnie także postać chłopaka Leny, Woytka (po co to "y"?) - totalny przeciętniak i jego irytujące zachowanie w kinie. Widać...