Dziewczyna z lustra

Wydawnictwo: Akapit Press
7 (5 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Zosia

Fusia po przeprowadzce nie może znaleźć sobie miejsca. Wydaje się, że wszystko jest przeciwko niej. Ale czy naprawdę? Wkrótce spotyka na swej drodze przyjaciółkę, która dodaje jej odwagi i... stawia świat na głowie! Niespodziewanie pojawia się też kandydat na chłopaka. Czy jednak w tej roli sprawdzi się niesforny rudzielec - gitarzysta w zespole rockowym? I czy Fusia, jej przyjaciółka i chłopak sprostają wyzwaniu, które wkrótce przed nimi stanie?

źródło opisu: https://www.akapit-press.com.pl/

źródło okładki: https://www.akapit-press.com.pl/

Cantata | 2017-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2017

Ostatnio coraz częściej wpada mi w ręce literatura młodzieżowa. Zazwyczaj do tych powieści podchodzę z dystansem. Tym razem mój sceptycyzm był bezpodstawny. Romek Pawlak zaserwował nam wzruszającą i mądrą opowieść, z bohaterami których można pokochać, jednocześnie ich podziwiając i bolejąc nad ich losem. Rzadko zdarza mi się płakać podczas czytania książki jednak tym razem parokrotnie miałam łzy w oczach. Jedynym minusem powieści była jej niewielka objętość, te prawie 200 stron to stanowczo za mało. "Dziewczyna z lustra" to bardzo udany debiut literacki a od autora oczekuję, że następnym razem da mi możliwość spędzenia z bohaterami nieco więcej czasu.

Pełna recenzja na blogu : http://czytankanadobranoc.blogspot.ie/2017/06/dziewczyna-z-lustra-romek-pawlak.html

Isiaaa_N | 2017-11-26
Przeczytana: 25 listopada 2017

Nadchodzą nas czasami takie chwile, gdy nie wiemy co mamy zrobić ze swoim życiem, momenty niemocy, rozterek. Wtedy czas na książkę. W moje ręce wpadła książka Romualda Pawlaka o tytule ,,Dziewczyna z lustra", której problematyka nie pomogła mi się odstresować, wręcz przeciwnie, zachęciła mnie do myślenia i pogłębienia swoich refleksji.

Romek Pawlak, a raczej Romuald jest autorem około 30 książek. Możemy powiedzieć, że jest ekspertem w swojej dziedzinie. Każdy czytelnik znajdzie w jego dziełach coś dla siebie. Od najmłodszych miłośników literatury po tych najstarszych. Książki dla dzieci i młodzieży to jego specjalność. Jednak to nie wszystko, możemy również przeczytać jego mroczne opowiadania, thrillery, horrory i kryminały. Fani literatury sci-fiction i fantastyki również nie będą rozczarowani.

Autor wkracza również na tereny polityki jak i sportu. Oczywiście miłośniczki romansów równiez mogą znaleźć coś dla siebie w jego literaturze.
Zaś prywatnie lubi: zimne piwo w dobrym...

Hankah | 2018-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2018