Kleptomanka

Klepto
978-83-10-11873-8
kradzież, przyjaźć lata 80
Edik

Julie Braverman jest najfajniejszą osobą, jaką Julie Prodsky spotkała. Może wracać do domu o dowolnej porze, wie wszystko o chłopakach i nosi ciuchy, za które ich niejedna rówieśniczka dałaby się zabić. Otwiera przed przyjaciółką nieznany dotąd świat flirtu, wolności i mody. Kiedy okazuje się, że imponująca kolekcja ubrań dziewczyny to wynik kradzieży w sklepach, Julie P. jest pod wrażeniem....

Kiedy okazuje się, że imponująca kolekcja ubrań dziewczyny to wynik kradzieży w sklepach, Julie P. jest pod wrażeniem. Wkrótce sama stanie się właścicielką tak zdobytych strojów. Zyska też nowego chłopaka. Wszystko dzięki Julie B.

Dziewczynę dopadają jednak wyrzuty sumienia. Czy przyjaźń dwóch Julie dobiegnie końca, jeśli jedna z nich przestanie kraść?

źródło opisu: http://www.nk.com.pl/kleptomanka/page,ksiazka,id,1110/index.html

źródło okładki: http://www.nk.com.pl/kleptomanka/page,ksiazka,id,1110/index.html

wiejskifilozof | 2016-02-15

Prosta książka,szybko się czyta.A porusza ważne tematy,jak kradzież w sklepie.
Akcja toczy się w 1981 roku.
Mamy tu Nowy Jorki i sklepy z drogimi ubraniami.
Pewna dziewczyna,kradnie ubrania.
A druga też zaczyna to robić.
Książka,niby prosta a jednak czasem mam wrażenie,że z mocnym przesłaniem.

JaneS | 2013-09-13
Przeczytana: 07 września 2013

Czytanie tej książki zajęło mi naprawdę długo, ale nie dlatego, że nie jest fajna, wręcz przeciwnie, jest naprawdę bardzo dobra, ale nie pozwolił mi na szybkie przeczytanie jej czas, a właściwie jego brak. W każdym bądź razie nie będę jej opisywać, bo zrobiło to już dużo osób, a nie chcę się powtarzać. Jedynie, co mogę zrobić, to ja polecić z całego serca, bo naprawdę warto ja przeczytać.

eMeLka | 2014-06-01
Przeczytana: 25 maja 2014

Książka opowiada o przyjaźni dwu dziewczyn, które mają tak samo na imię. Jedna namawia drugą do kradzieży. Ale gdy po jakimś czasie ta druga postanawia przestać kraść, kłócą się. Czy ich przyjaźń przetrwa?

Jagoda30 | 2013-06-24
Przeczytana: 23 czerwca 2013

Fajnie tak poczytać książe dla nastolatek kiedy samemu ma się dwa razy tyle lat co główna bohaterka ;)

Nie jest to literatura wysokich lotów, język prosty, fabuła średnia, ale to książa dla młodzieży i tak właśnie ją oceniam-jako książę dla nastolatek. A jako taką czytało się ją bardzo przyjemnie

Polecam nastoletnim dziewczynom i rodzicom też, tak na opamiętanie jak bardzo możemy skomplikować życie naszym dzieciom sami nie do końca zdając sobie sprawę

Maggie_Rose Black | 2011-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2011

"Kleptomanka" to pierwsza debiut Jenny Pollack. Książka mi się podobała, choć na początku trochę mnie nudziła i przez moment chciałam odłożyć ją z powrotem na swoje miejsce. Jednak przemęczyłam się przez te kilka stron i nie żałuję. Jednakże to co mnie męczyło przez całą książkę to mnóstwo marek jakiś sklepów odzieżowych, czy kosmetyków. No, ale czym się dziwić jeśli to książka o kleptomankach. Jeśli ktoś chce się dowiedzieć z ich punktu widzenia jak to jest to śmiało można sięgnąć po tę właśnie książkę.

mandarynkaa87 | 2011-05-08
Przeczytana: 08 maja 2011

Mimo iż od kilku lat nie jestem nastolatka to i tak uwielbiam sięgać po powieści dla młodzieży. Jakiś sentyment chyba.
'Czy miałaś kiedyś przyjaciółkę,która we wszystkim była lepsza od Ciebie?'To zdanie ,znajdujące się na okładce książki,przyciągnęło moją uwagę.Nastąpiła chwila zastanowienia,po której jednak wypożyczyłam tą książkę.Bo przecież i jak ,w pewnym okresie życia,miałam taką przyjaciółkę.
Julie Prodsky-bohaterka książki.Trochę zagubiona w nowej szkole,zwykła nieśmiała nastolatka.Poznaje Julie Braverman najfajnieszą osobę jaka spotkała.Dziewczyny szybko się zaprzyjaźniają.Julie B. jest we wszystkim lepsza-ładniejsza,wraca do domu o której godzinie chce i nosi cichy których niejedna dziewczyna jej zazdrości.A już na pewno zazdrości ich Julie P. Wkrótce okazuje się że imponująca kolekcja ubrań jest wynikiem kradzieży w sklepach,a Julie P. poznaje tajniki tego zajęcia.Staje się tytułową kleptomanką.Dziewczynę dopadają jednak wyrzuty sumienia-nie umie tak żyć i chce przestać...

Agusia__ | 2015-09-14
Na półkach: Recenzje, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 01 września 2015

Wszystko zaczyna się od tego pierwszego razu. Idziesz do sklepu, widzisz te piękne spodnie. Patrzysz na cenę i już wiesz, że nie możesz ich kupić. Ale potem myślisz – co jeśli jednak mogę je mieć? Co jeśli jest sposób, by je zdobyć? I robisz to. Bierzesz je, idziesz do przymierzalni, zakładasz na siebie, zakrywasz je szerokimi ogrodniczkami i wychodzisz ze sklepu. I jesteś szczęśliwa, bo masz te piękne, drogie spodnie, a co najlepsze nie musiałaś płacić za nie.

„Kleptomanka” opowiada o 14 letniej Julie Prodsky. Która zaczyna swój pierwszy rok w Liceum sztuki. Spotyka tam dziewczynę, o imieniu Julie Braverman, którą poznała na Bat Micwie swojej koleżanki. Zaczynają ze sobą rozmawiać i siadają obok siebie na jednej z pierwszych lekcji. Jednego dnia Julie P. dowiaduje się, że wszystkie ubrania, które posiada Julie B. są wynikiem kradzieży. I tak zaczyna się ich toksyczna przyjaźń.

Na końcu książki w „O...

Tiger | 2012-03-18
Przeczytana: 18 marca 2012

Jedna z ulubionych książek! Nie mogłam się od niej oderwać.
Polecam!!!

Gosiek | 2012-08-31

Jenny Pollack dorastała w Nowym Jorku. Ukończyła High School of Performing Arts i Bernard Collage. W latach osiemdziesiątych zdobywała w sklepach Fiorucci, Macy’s, Saks, Bloomingdale, Betsey, Johnson, Particie Fields, Reminiscene, Aca Hoe, Parachute i kto wie gdzie jeszcze. Od tego czasu już nic nie zdobyła. Wciąż jest najlepszą przyjaciółką swojej najlepszej przyjaciółki. Mieszka na Brooklynie razem z męzem Robem, synem Chartem i dwoma kotami. „Kleptomanka” to jej debiut.

Po książkę sięgnęłam przez wzgląd na okładkę. Spodobała mi się. Dziewczyna stojąca z torbami pełnymi zakupów. Postanowiłam przeczytać, chociaż ani autorka ani tytuł nie były mi znane.

Zapewne zadajecie sobie pytanie co oznacza tytuł. Kleptomanka, to nic innego, jak osoba uzależniona od kradzieży.

W powieści „Kleptomanka” są dwie przyjaciółki Julie. Są to piętnastoletnie dziewczyny.
Dziewczyny zaczynają się przyjaźnić. Spędzają ze sobą bardzo dużo czasu. Julie B. wyznaje przyjaciółce, że te wszystkie (no prawie...

Dracula | 2011-07-22

najlepsza książka jaką czytałam kiedykolwiek