Wszystko się zmieni

everything will change
978-83-7470-188-4
miłość, przemoc
nattusiiak

Znakomicie nakreślony obraz młodzieży licealnej w debiucie...amerykańskiego bibliotekarza ! Johanna żyje w przekonaniu, że musi być idealna - jako uczennica i posłuszna córka, przez co nie przystaje do rówieśników w liceum. Podobno jednak przeciwieństwa się przyciągają i stąd chyba jej zauroczenie Paulem. Patrick Jones jest z zawodu bibliotekarzem, pisze artykuły i recenzje na temat literatury młodzieżowej. Tę debiutancką powieść oparł na obserwacjach z życia amerykańskiej młodzieży, ich problemów uczuciowych i buntu pokoleniowego - słowem: trudnego wchodzenia w dorosłość.

JaneS | 2013-08-27
Przeczytana: 18 lipca 2013

Wspaniała książka warta przeczytania. Tłumaczy osobiście mi, że pewne typy facetów nigdy się nie zmienią. Tłumaczy, że nie warto wierzyć w kolejne miłe słówka i oszukane postanowienie poprawy. Trudna, toksyczna miłość od której ciężko się uwolnić.

xxx | 2011-06-04
Przeczytana: 25 maja 2011

"tato, poczęstowałbym Cię piwem, ale podobnie jak ty całe zniknęło"

Evita | 2011-04-01
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 01 kwietnia 2011

Jest to opowieść o toksycznej miłości nastolatków.Pierwsza miłość,pierwszy seks.Licealne zauroczenie...
Johanna to dziewczyna z dobrego domu,najlepsza uczennica w szkole,nie stwarza problemów rodzicom i pokonuje coraz to wyższe poprzeczki stawiane jej przez matkę i ojca.
Paul,to całkowite przeciwieństwo Johanny,mieszka z matką,fanatyczką religijną,ojciec nie żyje,chłopak ma problemy w szkole,a jednak Johanna,nieśmiała dotąd dziewczyna,przy Paulu się zmienia,postanawia go zdobyć.
Nie jest to łatwy związek,coraz częściej chłopak krzyczy na dziewczynę,szarpie,popycha a jednocześnie zapewnia o swojej miłości,a Johanna wierzy w kolejne zapewnienia poprawy...

karolinka | 2011-01-01
Przeczytana: styczeń 2011

Książka porusza ważny problem, jakim jest agresja w związku. Mimo, że bohaterami są uczniowie liceum, książkę polecam każdemu, bez względu na wiek.

| 2011-10-08
Przeczytana: 05 października 2011

Pewnie mało z was słyszało o tej książce. Nie jest ona znana, więc się wam w sumie nie dziwię. Zanim ją przeczytałam nigdy wcześniej jej nie spotkałam ani nie słyszałam nic na jej temat. Natrafiłam na nią pewnego dnia w bibliotece. Przeczytałam opis i stwierdziłam, że warto ją wypożyczyć i przeczytać. Tak też zrobiłam.
Okładka bardzo mi się podoba. Jest na niej Johanna i jej chłopak Paul. Przyciąga ona uwagę i na pewno może zachęcić do czytania.
"Wszystko się zmieni" opowiada o pewnej dziewczynie, Johannie. Johanna jest porządna i grzeczna, ma dobre stopnie w szkole. Nie ma ona jednak zbyt wielu przyjaciół, nie jest duszą towarzystwa. Podkochuje się w Paulu, który jest jej całkowitym przeciwieństwem. Gdy w końcu go zdobywa, na początku jest bardzo z tego powodu szczęśliwa. Natomiast rodzice dziewczyny są z tego związku bardzo niezadowoleni, gdyż Johanna każdą swoją wolną chwilę spędza z chłopakiem, zamiast poświęcić to na naukę. Robią oni wszystko, aby uniemożliwić jej...

Alicja | 2012-08-12
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 12 sierpnia 2012

Dość fajna i trochę wciągająca, ale nie pokazuje nic nowego. Jedna z serii książek o tej samej tematyce. I wyraża nie wiele. Tym bardziej jeśli chodzi o przywiązanie, przemoc czy nałóg. Nie polecam, radziłabym sięgnąć po coś trochę poważniejszego. Przeczytałam dzięki pierwszej stronie, która okazała się dość oryginalna.

Johanna albo jak później mówi do niej Paul- Joha żyje w ciągłej presji bycia perfekcyjną córką i uczennicą. Udaje jej się lekko naciągnąć granice dzięki niemu. Nie jest on przecież taki jaki powinien być jej chłopak wg. rodziców Johanny. Dla niej jest on ideałem mimo, że wie do czego jest skłonny .

Amadeusz Sobiesierski | 2012-09-25

Temat trochę oklepany ale jak najbardziej aktualny .
Porządna panna z dobrego domu Johanna zakochuje się w Paulu socjopatycznym ,nie dorośniętym chłopaku z liceum który sprawia ze dziewczyna zmienia się niczym autobot z ''transformers'' z grzecznej dziewczynki w buntowniczą nastolatkę .
Sam związek dość specyficzny , książka warta przeczytania zwłaszcza dla tych przeżywających swoje pierwsze amory.
Polecam

Zaczytana | 2013-04-12

Była to jedna z pierwszych książek tego typu jakie przeczytałam.W tej książce jest coś dziwnego ,ale to zarazem sprawia że miałam wielką ochotę ją przeczytać mi zajęło to parę godzin więc to dość szybka lektura.Polecam osobom które chcą miło spędzić wieczór

Zoey Redbird | 2012-11-25
Przeczytana: 2010 rok

Książka jest dość ciekawa. Bardzo poruszającą i wciągająca. Jeżeli ktoś lubi książki wstrząsające to to jest książka dla niego :)

Iza_Reus | 2014-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2014

Książka skłania do wielu refleksji.
Tytuł jest dość ironiczny, kto przeczytał ten rozumie o czym mówię.
Autor w dość przerażający sposób przedstawił miłość...