Oskar Wilde i Bosie. Fatalna namiętność

Tłumaczenie: Irena Stąpor
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biografie [Twój Styl]". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Twój Styl
Oscar and Bosie. A Fatal Passion
83-7163-347-5
Alicja

Historia miłości Oskara Wilde'a i lorda Alfreda Douglasa należało do jednej z najbardziej romantycznych tragedii XIX wieku. Nierozważna decyzja pisarza, by pozwać markiza Queensberry-ojca Bosiego, przed sąd za zniesławienie, doprowadziła go do całkowitego poniżenia, uwięzienia a potem wygnania, a w końcu do przedwczesnej śmierci.

Może nie jest to szczególnie lekko i porywająco napisana książka, ale nadrabia opracowaniem materiału źródłowego, wnikliwością i drobiazgowością poszukiwań, a przy tym bezcennym wręcz opisem homoseksualnego środowiska wiktoriańskiego Londynu.

Anya Murdoch | 2014-02-09

Jedno z nielicznych opracowań, gdzie Bosie nie jest ukazany jako diabeł wcielony.

Sabina | 2014-09-25
Przeczytana: 25 września 2014

Rzetelna i obiektywna - czyli dobra biografia.

Aleksandra_E | 2016-05-03
Przeczytana: 06 maja 2016