Nieczystości

Wydawnictwo: Muza

W jednej z rodzin mieszkających na wzgórzu pokrytym luksusowymi rezydencjami rozegrała się tragedia. W niejasnych okolicznościach utopiła się w jeziorze osiemnastoletnia Lisa starsza córka znanej aktorki Laury Trendel i jej męża Richarda wziętego pisarza bestsellerów. Trendelowie mają jeszcze syna. Evy, cyniczny czternastolatek nie może pogodzić się ze śmiercią Lisy zawiedziony rodzicami, wiedział, że nie dadzą mu prawdziwej miłości i szukał jej u siostry. Rodzeństwo łączyło niezdrowe uczucie i stosunki seksualne. zresztą Lisa, która miała swojego chłopaka Patricka nie stroniła również od kontaktów lesbijskich. Rodzina Trendelów usiłuje zacząć od nowa. Laura chce dotrzeć do syna, ale Evy wcale tej pomocy nie oczekuje, to Laura sama potrzebuje ratunku. Pogrąża się w wyrzutach sumienia, alkoholu i lekach. Richard też nie wytrzymuje napięcia po śmierci córki, wraca do narkotyków i opuszcza dom. Jakie jeszcze inne brudy kryją się w tym luksusowym otoczeniua

Patrycja | 2011-03-31
Na półkach: Ulubione, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 29 marca 2011

Zepsucie, zło, ślepa walka z nim, zacierające się granice, zniszczenie, gonitwa, wspomnienia, miłosc, otępienie. Narkotyki, seks, wszelkiego rodzaju wykroczenia - aby tylko nie było normalnie. Rano kawa i papieros w samotności.
Bardzo dobra, polecam.

Aga | 2010-10-14
Przeczytana: 14 października 2010

Historia opisana jest ciekawie, autor ma dobrą rękę, aczkolwiek fabuła mrozi krew w żyłach, wizja społeczeństwa zdemoralizowanego, wszystkie tradycje i nadzieje na skarju upadku i całkowietego zapomnienia. Mroczna wizja, dodam, iż książka nie konczy się hepiendem.

Karolina Kułakowska | 2012-07-05
Przeczytana: 04 lipca 2012

Świetna powieść, napisana bardzo naturalistycznie. Ogólnie nie mam zastrzeżeń, tylko pewien mały niedosyt - sądziłam, iż wyjaśni się zagadka śmierci dziewczyny. Pozostaje się domyślić winowajcy - brata (?). Z drugiej strony, jaki mógł mieć motyw? Co sądzicie?

Algoforos | 2011-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2011

Powieść o ludziach ze świata biznesu artystycznego i ich dzieciach.
Pieniądze,pogoń za sławą i zblazowanie zastąpiły im moralność i empatię,ale nie dały w zamian szczęścia i poczucia spełnienia.
Seks (w tym z nieletnimi i kazirodczy),narkotyki,samookaleczenia-żeby wyrwać się z marazmu,zagłuszyć wewnętrzną pustkę pogrążają się w gorszących i bezsensownych ekscesach,coraz bardziej zbliżając do krawędzi przepaści...

To w gruncie rzeczy bardzo smutna historia,pozostawiająca po sobie uczucie przygnębienia i przypominająca,że bez względu na to,ile pieniędzy byśmy nie mieli i jak wysoko nie zaszli,jesteśmy (tylko?) ludźmi-przede wszystkim potrzebujemy zrozumienia i komunikacji z innymi.

Ania | 2012-02-08

Książka nieco dziwna. Dużo w niej niejasności, rzeczy, których czytelnik sam musi się domyśleć. Dość chaotyczny sposób narracji. Traktuje o destrukcji społeczeństwa i w zasadzie z kryminałem nie ma nic wspólnego, jak można by pomyśleć czytając skrót na okładce.

autopsymybody | 2013-05-31
Na półkach: Przeczytane, Najlepsze., 2013
Przeczytana: 31 maja 2013

Genialna w swej prostocie książka. Miałam wrażenie że wszyscy w tym mieście są zepsuci i mają coś nie tak pod czaszką.

GruszkaNR | 2011-08-30
Przeczytana: 11 sierpnia 2011

Opowiada o mrocznej naturze człowieka. Napisana nieco chaotycznie, lecz ciekawie. Autor nie unika problemów seksualnych młodzieży i dorosłych. Po jej przeczytaniu można zdać sobie sprawę gdzie znajduje się obecnie "cywilizacja".

anushka | 2011-07-11

Po kilku dniach zostaje jeszcze cierpki smak w ustach...

nuteria | 2012-02-05
Przeczytana: 26 lutego 2012

Nie dla mnie. Z trudem przez nią przebrnęłam.

Aneta Czerwik | 2016-03-04