Mansarda

Mansarda
83-86646-36-5
literatura serbska
shpinac

Pierwsza powieść Kiša. Powieść miłosna. Powieść o edukacji sentymentalnej. Portret artysty z czasów młodości. Czymkolwiek jest ta książka, na pewno zawiera w sobie, jak w kryształowej szkatułce, modele tematów, motywów, symboli, strategii literackiej, łączenia literatury z życiem, stylu, póz i uroków, które w późniejszej twórczości Kiša będą powracać, ewoluować i mienić się wielością barw pod...

Czymkolwiek jest ta książka, na pewno zawiera w sobie, jak w kryształowej szkatułce, modele tematów, motywów, symboli, strategii literackiej, łączenia literatury z życiem, stylu, póz i uroków, które w późniejszej twórczości Kiša będą powracać, ewoluować i mienić się wielością barw pod piórem tego "poety prozy".

Tohverus | 2016-09-26
Na półkach: 2016, Przeczytane