Pod pokładem

Wydawnictwo: Czarne
U potpalublju
83-87391-67-0
wojna, Jugosławia

Ironiczny bohater "Pod pokładem", szyderczy i subiektywny indywidualista, mówi o samym sobie, wkraczającym w wiek dantejski, o żonie i przyjaciołach, wreszcie o grozie czasu, w którym żyje. Doświadczenie koszmaru wojny w Jugosławii brutalnie wtargnęło w życie prywatne, nadało nowe znaczenie zwykłym ludzkim odruchom i gestom, a zarazem odsłoniło przerażający absurd egzystencji w kraju...

Doświadczenie koszmaru wojny w Jugosławii brutalnie wtargnęło w życie prywatne, nadało nowe znaczenie zwykłym ludzkim odruchom i gestom, a zarazem odsłoniło przerażający absurd egzystencji w kraju ogarniętym narodową gorączką.

Bosnjak | 2016-04-22
Na półkach: Bałkany, Przeczytane