Ludzie ulicy i inne owoce miłości

Wydawnictwo: Nowy Świat
poezja
Eida

Ludzie ulicy Spotykam ich często - widzę przez chwilę. Po prostu mijam, umiem zapomnieć Te spotkania są za krótkie na felieton, więc zapisuję je w reportażowej formie wiersza. Nie mogę zapomnieć Wydarzenia wielkiego wymiaru, których ofiarami zostali ludzie. Nie zawsze przypadkiem, ale zawsze na koniec sam na sam ze swoim człowieczeństwem. Kilka takich wydarzeń sfotografowało się we mnie bezpowrotnie, a wiersze o tym traktuję jak rodzaj terapii w poczuciu bezradności. Teren prywatny Decyzja o wydaniu tych właśnie wierszy była najtrudniejsza - próba uporządkowania wewnętrznego chaosu jest ryzykowna, bolesna, ile może... Może dzięki temu kolejne wiersze będą radosne?
[Joanna Szczepkowska]

ISBN: 8373862323, 9788373862326

Zaintrygowana | 2015-11-25

Bardzo osobisty tomik, przesiąknięty stylem i wizją świata Szczepkowskiej. Wiersze robią wrażenie, szczególnie część "Nie mogę zapomnieć" dotykająca problemu ukazywania wielkich tragedii i katastrof we współczesnym świecie. Prostota języka koresponduje z tematyką i wzmacnia wydźwięk poezji. Polecam fanom artystki! Warto przeczytać.

asia_asku | 2012-03-02
Przeczytana: 16 marca 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

świetna

niemozliwiak | 2016-04-07