Wiersze polskich poetów współczesnych

Wydawnictwo: WSiP
poezja, wiersze, antologia
poezja
Paucia

W antologii znalazły się wiersze następujących autorów: Leopold Staff, Julian Tuwim, Kazimiera Iłłakowiczówna, Jarosław Iwaszkiewicz, Antoni Słonimski, Jan Lechoń, Kazimierz Wierzyński, Władysław Broniewski, Konstanty Ildefons Gałczyński, Julian Przyboś, Mieczysław Jastrun, Stanisław Ryszard Dobrowolski, Lucjan Szenwald, Adam Ważyk, Stanisław Jerzy Lec, Czesław Miłosz, Zbigniew Bieńkowski, Jan Twardowski, Krzysztof Kamil Baczyński, Tadeusz Gajcy, Tadeusz Różewicz, Wisława Szymborska, Zbigniew Herbert, Anna Kamieńska, Artur Międzyrzecki, Jerzy Ficowski, Wiktor Woroszylski, Miron Białoszewski, Tymoteusz Karpowicz, Stanisław Swen Czachorowski, Tadeusz Nowak, Stanisław Grochowiak, Jerzy Harasymowicz, Ernest Bryll, Marian Grześczak, Jarosław Marek Rymkiewicz, Urszula Kozioł, Ewa Lipska, Halina Poświatowska.

źródło opisu: http://ryszardmatuszewski.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?656477

źródło okładki: http://ryszardmatuszewski.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?656477

Sylwia | 2012-08-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 16 sierpnia 2012

Ulubione: "Bez imienia" i "Matka powieszonych".

barbaraniechcic | 2016-11-24
Magdalen | 2016-11-11