Zawsze od nowa: 100 wierszy

Wydawnictwo: Twój Styl
poezja
poezja

W tych wierszach zebrałam to, co trwałe, i to, co ulotne: wzruszenia, doświadczenia, rozmyślania i sny. Zostawiły w nich ślad pory roku, wydarzenia życia, zachwyt napotkanym pięknem, również chwile zniechęcenia i upadku ducha. Spowiadam się w tych wierszach z uczucia miłości, zawodu, niepewności, trwóg i niepokojów. Znajduje w nich odbicie żal nad nietrwałością świata i jego nieodpartej urody,...

Zostawiły w nich ślad pory roku, wydarzenia życia, zachwyt napotkanym pięknem, również chwile zniechęcenia i upadku ducha. Spowiadam się w tych wierszach z uczucia miłości, zawodu, niepewności, trwóg i niepokojów. Znajduje w nich odbicie żal nad nietrwałością świata i jego nieodpartej urody, nieunikniona wiedza o jego okrucieństwie i o bólu utraty.
Nieobca jest mi radość podróżowania i ciekawość nieznanego. Powracają nazwy miast Francji i Ameryki, gdzie spędziłam ważne lata swojego życia.
Jest to głos pojedynczy, ale ufny, że spotka się z odzewem tego, kto te wiersze weźmie do rąk. (Julia Hartwig)

źródło opisu: Twój Styl, 1999

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Medellin | 2016-05-08
Przeczytana: 07 maja 2016

Pomimo iż znałem już część z wierszy zawartych w tym tomie przeczytałem je na nowo z ogromną przyjemnością. Pani Hartwig w swojej prozie poetyckiej utrwala ulotne chwile w taki sposób, że stają się niczym wybitne dzieła malarskie złożone ze słów.

"Na cześć moich braci" oryginalnie z tomu "Zobaczone" to najwspanialszy moim zdaniem utwór poetki w tym zbiorze, a nawet w ogóle spośród wszystkich, które dotychczas przeczytałem. Czytałem go po raz drugi, i po raz drugi miałem ściśnięte gardło i łzy w oczach.

rokita49 Boruta | 2013-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2013

Ulubiony tomik wierszy p.Julii.Polecam wiersz "Czułość"

Paprykarz Szczeciński | 2016-07-01

O tempora, o mores! Kupiłem ten wspaniały tomik za 1 zł. Druga po Szymborskiej?

wkwiatki | 2014-04-12
Na półkach: Przeczytane, Niedokończone
Przeczytana: 06 kwietnia 2014

Takie ciekawe tytuły, takie ciekawe, a wiersze o niczym.

Mlg | 2016-10-20
Przeczytana: 2000 rok