Lady Boss

Cykl: Lucky Santangelo (tom 3)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
Lady Boss
Michał

Kolejny bestseller Jackie Collins, autorki m.in. słynnej powieści "Szanse", opowiada o dalszych losach niezwykłej Lucky Santangelo, która tym razem podstępem postanawia przejąć największe studio w Hollywood - Panther. Aktorzy, reżyserzy, piosenkarze, jednym słowem cała plejada gwiazda lat 80. - to bohaterowie książki. Wielka miłość, seks, narkotyki, ogromne pieniądze i pasjonująca intryga kryminalna tworzą tło ich perypetii.

Marlena | 2014-06-07
Przeczytana: 30 maja 2014

Jest to kolejna opowieść o Lucky Santangelo. Aktualnie jest szczęśliwą mężatką. Jej trzeci mąż Lennie Golden, jest charyzmatycznym komikiem i gwiazdą filmową. Lennie kręci film, ale jego współpraca z reżyserem, i producentem nie idzie po jego myśli. Lucky postanawia kupić mu studio filmowe, Panther Studios, której właścicielem jest na emerytowany, wybuchowy, Abe Panther. Ale Abe, aby sprzedać studio stawia Lucky warunek; przez sześć tygodni, ma pracować w studio, przebrana za sekretarkę i dowiedzieć się, co naprawdę tam się dzieje. Lucky podejmuje wyzwanie jak nową przygodę i odkrywa świat intryg finansowego Hollywoodu. W swoim dążeniu do władzy spotyka przeciwników i wrogów, przyjaciół i zdrajców Ma szansę na dużą wygraną, ale ryzykuje małżeństwo. Jako wisienka na torcie pojawiają się starzy wrogowie z rodziny Bonnatti. Tym razem jest to Carlos brat Santina.

Dorian_LC | 2015-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2015

HOLLYWOOD OD KUCHNI

7,5

Powieść została wydana w 1990 roku, a akcja ma miejsce w połowie lat 80-ych. W tym czasie w tv królowały dwie opery mydlane Dallas i Dynastia (zaliczam się do tych, którzy oglądali ten drugi). Pamiętacie Alexis - graną przez Joan Collins? Autorka powieści to jej młodsza siostra.

Lady Boss to zlepek intryg i skandali, a także walka o władzę, sławę i pieniądze przedstawione w bardzo dosadny sposób. Czytając powieść można odnieść wrażenie, że ogląda się serial, a także inne, mniej przyjemne, że w świecie szołbiznesu normalnego człowieka nie uświadczysz: narkomani, prostytutki, hipokryci, oszuści, ludzie zdolni sprzedać się za rolę...

Jackie Collins ma dość lekkie pióro. W Lady Boss brakuje barwnych opisów, czy pomysłowych metafor. Objętość książki to są w większości przeniesienia z punktu A do punktu B (jak sceny w serialu), a także dialogi (i to jakie). Brutalna szczerość i wulgarny język, którym posługuje się autorka dodaje powieści autentyczności i...

voler1 | 2016-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2016

Na książkę natknąłem się przeglądając zbiory u babci w domu. Autorkę jako tako kojarzyłem, a jak sprawdziłem, że powieść rozgrywa się w latach 80., wiedziałem, że przeczytam obowiązkowo. "Lady Boss" mógłbym podsumować w jednym zdaniu następująco - Papierowa wersja "Dynastii" w znacznie wulgarniejszej wersji :) Ale o dziwo historia wciąga, a częste wulgaryzmy i seks tylko dopełniają obraz patologii Hollywood lat 80. Jestem zadowolony!

Jadzia | 2012-07-03

Ta książka zmieniła moje dzieciństwo :D:D Koleżanka wykradła swojej mamie i przeczytałyśmy od deski do deski ;)

nietoperzyca | 2016-09-09
Przeczytana: 11 lipca 2016