Świat jest pełen rozwiedzionych kobiet

Jackie Collins Wydawnictwo: W.A.B. literatura piękna
2016-01-03
Edward Szmigiel
zdrada zycie na pokaz

Moje guilty pleasure.

Polecam, wciąga, lubie połaczenie naprzemiennych rozdziałów, cos jak w "Dziewczynie w pociągu" z tym, że tamtyka inna. Polecam

1,04,98

Co tu dużo mówić? Jest to znów jedna ze starszych książek Jackie Collins, więc widać różnicę między tym, co było wtedy, a tym co było później (np. w "Podróż w nieznane.")
Może nie była to porywająca opowieść, ale z pewnością była ciekawa. Dużo się zmieniało. Bohaterowie bez przerwy coś knuli i wymyślali.
Ostatecznie cieszę się, że Cleo zdecydowała się oddać pracy, bo to...

Cleo James chciała sprawić swojemu mężowi niespodziankę. Pojawiła się bez zapowiedzi w jego biurze. I co tam zastała? Swojego mężczyznę oraz najlepszą przyjaciółkę podczas ich intymnego spotkania... To zajście pozwoliło jej przejrzeć na oczy i poznać prawdziwą naturę Mike'a. Spakowała się i wyjechała, by robić wywiady ze znanymi osobistościami. Na swojej drodze spotkała...

Przepraszam, ale jest to NAJGORSZA książka, jaką kiedykolwiek czytałam. Serio. Fabuła opiera się tylko i wyłącznie na tym, że każdy z każdym sypia. A już hitem jest tytuł filmu, w którym jedna z bohaterek gra główną rolę - "Dziewczyna ze złotą szparką" (czy coś w ten deseń, nie pamiętam już dokładnie). CO trzeba mieć w głowie, żeby napisać takie badziewie? Dlaczego ktoś to...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ta książka jest tak niegrzeczna, tak obraźliwa, tak epatująca próżnością i amoralnością jej bohaterów, że nie można przejść obok niej obojętnie. Czytałem jako nastolatek i do dzisiaj mam rumieńce na myśl o niektórych scenach czy tekstach z niej. Jak dla mnie, doskonały obraz zepsucia moralnego amerykańskiej "elity".

Przeczytałam, momentami mnie nudziła i była przewidywalna. Znalazłam ja gdzieś w domowych zbiorach. Po przeczytaniu została zutylizowana.

Nie jest zła,ale tak nie wciąga-mnie:)

• Jackie Collins
  • Czytadełka
  • 2016
  • Posiadam EBOOK
  • Przeczytane w 2018
  • 1991
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Świat jest pełen rozwiedzionych kobiet