Świat jest pełen rozwiedzionych kobiet

Tłumaczenie: Edward Szmigiel
Wydawnictwo: W.A.B.
The World is Full of Divorced Women
zdrada, zycie na pokaz
literatura piękna
Patricia

Wzięta dziennikarka Cleo James przyłapuje męża w łóżku ze swoją przyjaciółką. Supermodelka Muffin przekonuje się, że jej partner oczekuje od niej znacznie więcej, niż jest skłonna mu ofiarować. Dziennikarki, modelki, aktorki i ich znajome i przyjaciółki – wszystkie one są wspaniałe, wyzwolone, pewne siebie. Ale w świecie, jaki przedstawia nam Jackie Collins, gdzie miłość, szczerość, uczciwość...

Dziennikarki, modelki, aktorki i ich znajome i przyjaciółki – wszystkie one są wspaniałe, wyzwolone, pewne siebie. Ale w świecie, jaki przedstawia nam Jackie Collins, gdzie miłość, szczerość, uczciwość się nie liczą, gdzie jedyną zachętą i bronią staje się seks – wszystko jest wyłącznie na pokaz, a jeszcze częściej na sprzedaż.

źródło opisu: http://esensja.stopklatka.pl

źródło okładki: http://esensja.stopklatka.pl

Monika Matusiewicz | 2019-09-05
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 08 września 2019

Moje guilty pleasure.

Olcyna Kucharzak | 2019-01-31
Przeczytana: 01 stycznia 2019

Polecam, wciąga, lubie połaczenie naprzemiennych rozdziałów, cos jak w "Dziewczynie w pociągu" z tym, że tamtyka inna. Polecam

Beata | 2018-07-30
Przeczytana: 05 kwietnia 1998

1,04,98

Roza_V_Barlow | 2018-03-19
Przeczytana: 19 marca 2018

Co tu dużo mówić? Jest to znów jedna ze starszych książek Jackie Collins, więc widać różnicę między tym, co było wtedy, a tym co było później (np. w "Podróż w nieznane.")
Może nie była to porywająca opowieść, ale z pewnością była ciekawa. Dużo się zmieniało. Bohaterowie bez przerwy coś knuli i wymyślali.
Ostatecznie cieszę się, że Cleo zdecydowała się oddać pracy, bo to zdecydowanie wychodziło jej na dobre. Muffin za bardzo nie lubiłam, ale to zabawne, że jej się w końcu wszystko ułożyło, a Jon, który całą książkę kombinował, został na lodzie. Po prostu kobiety górą.

PozeraczGrzechow | 2016-12-04
Przeczytana: 24 listopada 2016

Cleo James chciała sprawić swojemu mężowi niespodziankę. Pojawiła się bez zapowiedzi w jego biurze. I co tam zastała? Swojego mężczyznę oraz najlepszą przyjaciółkę podczas ich intymnego spotkania... To zajście pozwoliło jej przejrzeć na oczy i poznać prawdziwą naturę Mike'a. Spakowała się i wyjechała, by robić wywiady ze znanymi osobistościami. Na swojej drodze spotkała kilku mężczyzn, ale czy którykolwiek z nich okaże się bardziej wartościowy niż Mike?
Jest też Muffin-naiwna, atrakcyjna, młoda dziewczyna zarabiająca ciałem na życie swoje i żerującego na niej Jona, który liczy na to, że zrobi z niej wielką gwiazdę i dorobi się fortuny.
Nie lubię takich książek, bo kiedy czytam o zdradzających facetach to wydaje mi się, że każdy z nich jest podłą świnią, co myśli tylko, którą to by przelecieć, albo jeszcze lepiej, rżnie wszystko na lewo i prawo, jeśli tylko dostanie erekcji, a potem dopiero zastanawia się co zrobił. Tego jest pełno w tej lekturze. Gdybym ja została zdradzona...

masza | 2015-09-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przepraszam, ale jest to NAJGORSZA książka, jaką kiedykolwiek czytałam. Serio. Fabuła opiera się tylko i wyłącznie na tym, że każdy z każdym sypia. A już hitem jest tytuł filmu, w którym jedna z bohaterek gra główną rolę - "Dziewczyna ze złotą szparką" (czy coś w ten deseń, nie pamiętam już dokładnie). CO trzeba mieć w głowie, żeby napisać takie badziewie? Dlaczego ktoś to przetłumaczył na język polski? HORROR.

Hamunaptra | 2015-02-26

Ta książka jest tak niegrzeczna, tak obraźliwa, tak epatująca próżnością i amoralnością jej bohaterów, że nie można przejść obok niej obojętnie. Czytałem jako nastolatek i do dzisiaj mam rumieńce na myśl o niektórych scenach czy tekstach z niej. Jak dla mnie, doskonały obraz zepsucia moralnego amerykańskiej "elity".

Beata Waniewska | 2015-02-07

Przeczytałam, momentami mnie nudziła i była przewidywalna. Znalazłam ja gdzieś w domowych zbiorach. Po przeczytaniu została zutylizowana.

Magdalena Faszcza | 2012-02-02

Nie jest zła,ale tak nie wciąga-mnie:)