Geneza

Wydawnictwo: Rebis
Undone aka Genesis
gwałciciel
Ag2S

Sara Linton przeprowadza się do Atlanty z nadzieją, że ucieknie od swej przeszłości – podejmuje pracę w szpitalu i uporządkowuje swoje życie. Niestety, pogotowie przywozi straszliwie okaleczoną kobietę i tak oto Sara zostaje wciągnięta do świata przemocy. Obrażenia wskazują, iż jest to ofiara jakiegoś psychopaty. Agent specjalny Will Trent, który bada miejsce wypadku, znajduje nieopodal ukrytą pod ziemią komnatę tortur. I przy okazji odkrywa upiorną prawdę – pacjentka Sary to pierwsza ofiara sadystycznego mordercy.

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

Marzin | 2014-03-27
Przeczytana: 27 marca 2014

Ciekawy thriller, ciekawy początek i koniec, jednak środek lekko przymulał.

Pola | 2016-01-08
Przeczytana: styczeń 2016

Niestety, to jak na razie najsłabsza pozycja Pani Karin Slaugter. Książka prawie w całości "przegadana", żadnej akcji dopiero na sam koniec w ostatnich 3-ch rozdziałach.
Wbrew większości opinii, ja nie polecam.

Na półkach: Przeczytane, Mam w domu
Przeczytana: 14 stycznia 2011

Dostałam tę książkę dzięki uprzejmości pani Magdy z księgarni Matras i teraz dziękuję Bogu, ze nie zaczęłam jej czytać w wolne dni, bo w ogóle chodziłabym jak skołowana. Teraz przynajmniej mogłam mentalnie się oderwać - do pracy pójść.
Bo książka mną wstrząsnęła.
To historia śledztwa. Giną kobiety, a para detektywów musi znaleźć zbrodniarza, który je zabija. Przeczytawszy zapowiedź z okładki, pomyślałam, że może być ciekawie, ale pewnie niczym mnie książka nie zaskoczy. Ot, kryminał.

Ale już pierwsza scena wciągnęła mnie do tego stopnia, że wiedziałam, że książkę będę pochłaniać.

Historia pewnego starszego małżeństwa, które przypadkowo odnalazło pierwsza ofiarę, została tak napisana, że czytało się wspaniale. Potem było coraz lepiej - stan kobiety, jej obrażenia, niewyobrażalne tortury i cierpienia, jakie musiała znosić, były takie, że zasnąć nie mogłam. Wciąż się zastanawiałam - jaki chory umysł może wymyślić coś takiego?
A postaci dwojga współpracujących detektywów - kobieta,...

Felicity | 2014-03-22
Przeczytana: 21 marca 2014

Lubię Karin Slaughter za solidną dawkę dobrego trillera której dostarczają mi jej książki. W niczym nie przeszkadza nawet czytanie ich nie po kolei. Spotkanie z autorką to za każdym razem dwa wieczory trzymającej w napięciu lektury.
Lubię ją też za bohaterów których stworzyła: nie są cukierkowo doskonali, a każdy z nich jest "jakiś". No, może poza Sarą i Jeffreyem, którzy rzeczywiście są trochę mdli i cukierkowo doskonali. Ale już wybuchowa Faith, irytująco niekompetentna Lena, przerażająco konkretna Amanda Wagner, zdzirowata Angie i w końcu perełka - Will Trent ze swoją ułomnością i rozgruchotanym w poprzedniej części telefonem - są świetni i prawdziwi.
W "Genezie" historia kryminalna jest w moim odczuciu trochę słabsza, kosztem wątków osobistych bohaterów. Mamy tu pierwsze spotkanie Sary Linton z Willem i Faith, czyli połączenie Hrabstwa Grant z Atlantą. Czytałam kolejną część, więc wiem co będzie dalej. I Wam też to polecam.

myrtij | 2014-02-17
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 17 lutego 2014

Po ponad 3 latach Sara nadal nie może zapomnieć o mężu. Mieszka teraz w Atlancie, pracuje w dużym szpitalu. Tutaj pewnego dnia przywożą potrąconą dziewczynę, która, jak się później okazuje, była torturowana i przetrzymywana w ziemiance. Agent Will Trent w okolicy ziemianki znalazł kolejną kobietę, tym razem martwą. Policja dostaje zgłoszenie i porwaniu następnej kobiety, bardzo podobnej do poprzednich ofiar. Czy te sprawy są powiązane?
Przyznam, że oprócz wątku kryminalnego, bardzo wciągnął mnie początek znajomości Sary i Willa i czekam na ciąg dalszy :)

Marcin | 2013-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2013

Nazwisko zobowiązuje. Pani Slaughter potrafi zaserwować czytelnikom prawdziwą rzeźnię. Co ciekawe nie jest to wymyślony ot tak sobie pseudonim literacki a prawdziwe nazwisko autorki, które tak się przypadkowo złożyło pasuje w sam raz do pisarza brutalnych kryminałów i thrillerów.

Wcześniej nie miałem styczności z jej pisarstwem i mimo zapoznania się z niezbyt frapującym opisem na czwartej stronie okładki, postanowiłem dać szansę konkretnie akurat tej powieści. Bo tak. Bo okładka mnie zachęciła, a nazwisko gdzieś tam się obiło o uszy wymieniane w samych pochwałach.

Jak już wspomniałem, skrótowy opis fabuły nie zwiastuje niczego oryginalnego czy odkrywczego. Jest zbrodnia, są detektywi prowadzący śledztwo, nie wiemy kto zacz i po co, ot typowy kryminał. I na tym można by poprzestać uznając "Genezę" za przeciętną powieść z gatunku jakich wiele, gdyby nie fakt że bardzo dobrze się ją czyta. Niby niewiele tu akcji, śledztwo brnie powoli, a jednak powieść jakoś tak czyta się sama,...

skumperlak | 2012-12-14
Przeczytana: 13 grudnia 2012

Świetnie skonstruowany, wielowątkowy thriller, rewelacyjna psychologia postaci; tak trzymający w napięciu, że aż z emocji zrobiło mi się niedobrze, a to przy książce nie zdarzyło mi się już dawno... Chcę więcej pani Slaughter!!!

Krystyna | 2011-12-23
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 22 grudnia 2011

Jak zwykle bardzo dobra - znowu wartka akcja,obraz światka śledczego, wątki poboczne dotyczące agentów Faith Mitchell (histerycznej policyjnej ciężarówki) i Willa Trenta (dyslektyka borykającego się z traumami z dzieciństwa). Dla mnie dodatkowym plusem było też ponowne spotkanie z Sarą Linton, bohaterką wcześniejszych książek Slaughter. Brakowało mi tej postaci, byłam przekonana, że już się nie pojawi w kolejnych ksiązkach - a jednak:)

asikp_1 | 2014-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2014

To było moje pierwsze spotkanie z sensacją autorstwa Karin Slaughter, ale na pewno nie ostatnie. No i ostrzegam - książka dla ludzi o naprawdę mocnych nerwach.

petronelka | 2014-03-02
Przeczytana: 02 marca 2014

Muszę przyznać, że przez długi czas nie domyślałam się rozwiązania. Pod koniec już wszystko okazało się jasne. Autorka zawarła w książce sporo prywatnych przemyśleń detektywów prowadzących sprawy i lekarki, której wątek był dosyć wyraźnie zaznaczony. Niezbyt polubiłam Willa i Faith - zupełnie nie rozumiałam ich wyborów życiowych, byli dla mnie po prostu dziwni - i o ile jeszcze rozumiem dlaczego Will się zachowywał tak, a nie inaczej (trudne dzieciństwo), to Faith mi momentami działała na nerwy. Za to polubiłam Sarę (pamiętam ją z wcześniejszej książki tej autorki) i przyznam się, że miałam nadzieję na jakiś rozwój znajomości jej i Willa - liczę, że będzie to miało miejsce w kolejnej książce.
Jeśli chodzi o główny wątek, to początek od razu był dość mocnym uderzeniem, tak jak i cała pierwsza część książki - raziła mnie brutalność i okrucieństwo z jaką zostały potraktowane te kobiety. Wciągnęłam się w sprawę. Niestety druga część trochę mnie rozczarowała - książka zaczęła mi się...

Ofiara
    Karin Slaughter
    MatchUp
    Charlaine Harris, Steve Berry, Sandra Brown, Lisa Jackson, Lee Child, Kathy...
    Miasto glin
    Karin Slaughter