Młode Lata Papieża. Lolek

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
papież
Majka

Fabularyzowana biografia Karola Wojtyły, opowieść o tym okresie życia przyszłego papieża Jana Pawła II, w którym kształtowała się Jego osobowość. Książka oparta została na wspomnieniach osób, które zetknęły się z Nim w tym czasie, na wydarzeniach odnotowanych w kalendariach oraz na dokumentach z epoki.

Kasiaxxx | 2015-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2015

Fabularyzowana biografia naszego Papieża, obejmuje dzieciństwo i młodość w Wadowicach . Poznajemy Lolka jako syna, brata , kolegę.
Książka zawiera również teksty wystąpień Karola Wojtyły, kazania Papieża Jana Pawła II, jego wiersze.
Ciekawa książka, ciekawa lektura, opowieść o niezwykłym człowieku.

poznanianka | 2011-02-18
Przeczytana: 2007 rok

Kto w tym kraju nie wie kim był Jan Paweł II? Pokuszę się o stwierdzenie, że chyba nikt (no może oprócz niemowląt). Książek o papieżu powstało na całym świecie setki, jeśli nie tysiące. Są wśród nich biografie, wywiady, albumy, książki naukowe, komentarze do jego pism. Mam jednak wrażenie, że w jednej grupie takich pozycji sprawa została uproszczona, wygłaskana, zbanalizowana. Dużo w nich obrazków, zdjęć, wyrwanych z kontekstu cytatów i nic na czym można by zawiesić oko lub zastanowić się dłużej. Druga grupa to solidne opracowania. Niestety nie do wszystkich one trafiają. Czasem przerażają objętością, czasem trudnym językiem i całkowitym brakiem obrazków. Czy da się trafić do przeciętnego Polaka z wiadomością dotyczącą Jana Pawła II, w taki sposób, żeby nie zrobić z niego cukierkowego świętego z XIX-wiecznych oleodruków a jednocześnie sprawić, żeby nie był to nudny wykład?

Książki Pawła Zuchniewicza tchną jakąś nowością. Jest w nich coś czego do tej pory nie było (tzn. było, ale...

marola | 2011-01-19
Przeczytana: listopad 2010

To, co mnie poruszyło w tej książce to uświadomienie sobie, że to co dla mnie jest historią, dla Karola Wojtyły było teraźniejszością - bolesną, okrutną, wstrząsającą.

PaSeb2k6 | 2016-05-28
Na półkach: Biografie, Przeczytane