Olga Niewska

Wydawnictwo: Rebis
Olga Niewska
83-07-30110-4
Warszawa, rzeźba, sztuka, kobieta, wojna
ciarach

Olga Niewska. Biografia znakomitej rzeźbiarki i niezwykłej kobiety dwudziestolecia międzywojennego - dziś niemal zupełnie zapomniano o rzeźbiarce, w okresie międzywojennym należała do cenionych artystek. Tworzyła głównie portrety znanych osobistości, m.in. J.Piłsudskiego, F.Jasieńskiego. Zafascynowana pięknem ludzkiego ciała, tajemnicą ruchu, coraz częściej podejmowała tematykę sportową i na tym polu odniosła największe sukcesy.

ciarach | 2010-09-30
Przeczytana: luty 2010

Szczątkowa biografia znanej i utalentowanej przed wojną warszawskiej rzeźbiarki - Olgi Niewskiej. Lektura pasjonująca, obowiązkowa dla miłośników sztuki, rzeźby, warszawiaków, szczególnie prażan - gdzie w Parku Skaryszewskim do dzisiaj stoi wspaniała rzeźba " Kąpiąca się " stworzona właśnie przez Olgę Niewską. Niesłusznie nieco zapomniana. Chociażby dlatego pozycja godna uwagi. Czyta się z pasją.

Izabela | 2012-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2012

Będąc dyplomowanym historykiem sztuki oceniam tę pozycję bardzo wysoko. Szereg ciekawych, do tej pory nieznanych informacji, przeplata się z różnorodnymi zdjęciami - zarówno ze sfery prywatnej, jak i zawodowej. Jednakże, nie samą nauką człowiek żyje... Brakuje mi w tej książce większej dozy biograficznej. Dawki takiej prozy, która wymyka się badaniom naukowym. Prozy, która stanowi miłą lekturę dla "przeciętniaka", który czytając tę lekturę może w pewnym momencie czuć znudzenie.

Ellenai | 2012-04-04
Przeczytana: kwiecień 2012