Łajdak

Tłumaczenie: Wojciech Usakiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nie chowaj tej książki przed żoną i tak kupi sobie nową". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Da Capo
Beloved scoundrel
Łajdak
dona

Marianna Sandersz bratem Alexem przybywa do małego kościoła, by zobaczyć, czy legendarny witraż Okno do Nieba nadal istnieje. Okazuje się, że dzieło zostało zniszczone, na dodatek w tym samym momencie w kościele zjawia się książę Jordan Draken, który także poszukiwał tego witrażu. Gdy dziewczyna przyznaje się, że witraż należał do jej rodziny, Jordan postanawia zabrać rodzeństwo ze sobą do Anglii. Tam dziewczyna rozwija swój talent do pracy w szkle i unika jak może kontaktów z Jordanem, który obudził w niej uczucia, o których nie miała pojęcia. Spokój i bezpieczeństwo Marianny zostają zmącone, gdy w jej życiu ponownie pojawia się książę Nebrow. Historia ciekawa, wątek jest przemyślany i spójny. Jednak łatwo zauważyć schematyczność autorki, która wręcz razi w oczy, gdy czyta się którąś z kolei książkę tej pani. Takie same postacie, taki sam schemat wątków pobocznych. Można polecić ją komuś, kto nie czytał żadnej z książek Johansen, lub najwyżej jedną.

zabielka | 2015-11-16
Przeczytana: 12 listopada 2015

No romansik, jak to romansik. :) Powiem tak, "nawet nawet".
Myślę że nie ma powodów by jej nie przeczytać, Może do ideału nie należy ale jest całkiem przyzwoita. :) Dzieje się w niej trochę więc nie należy do tych nudnych. :) Co tu dużo pisać, Bohaterowie są ok, osobiście tylko głównej bohaterce dodała bym troszkę charakterku z pazurem, ale Jest na prawdę warta przeczytania. Jeśli tylko lubicie romansiki, myślę że się nie zawiedziecie. Pozdrawiam :)

boziaczek | 2012-06-26

Bardzo mi się podobała!

Amoretta | 2014-05-12
Przeczytana: 12 maja 2014

Bardzo dobra treść o dziewczynie, która posiada dar tworzenia witraży, a w głowie ma obraz legendarnego witrażu stworzonego przez jej babkę, który zaszyfrowany przedstawia mapę do tuneli prowadzących do Moskwy. Z tego powodu zginęła jej matka, a Marianna z małym bratem zostają przygarnięci przez księcia Jordana Dracena. Jemu też zależy na OKNIE DO NIEBA, bo tak nazywa się witraż. Zależeć zaczyna mu również na samej Mariannie. Zapewnia jej nauczycieli, odpowiednie stroje, przyzwoitkę. Marianna z podlotka zmienia się w śliczną kobietę. Tutaj następuje moment uwiedzenia przez Drakena, dla mnie bardzo niesmaczny. Mógł się ten wielki książe powstrzymać a nie zniszczyć delikatność tej dziewczyny, zrównać ją z innymi,aby tylko zaspokoić pragnienie męczące go od lat. Później moment szukania brata i wędrówka samotnej Marianny - wspaniały.

Bardzo lubię romanse historyczne Iris.Posiadają to wszystko ,co jest niezbędne w tego typu literaturze.
Mnóstwo tu akcji,szalonych przygód,gorących namiętności,niekoniecznie seksu co dwie strony.
Nie ma łzawych dziewic , tylko kobiety silne,mściwe,nie dające sobie w kaszę dmuchać.
Nie straszny im nawet najbardziej koszmarny drań.
Nie czekają na żadnego księcia z bajki,tylko zdobywają same to co chcą .

lady22 | 2016-06-30

Fajna książka, chociaż jak dla mnie trochę za dużo erotyzmu. Nigdy bym sobie nie pozwoliła na takie traktowanie jak główna bohaterka,że ten Jordan miał na nią ochotę i ona mu się tak szybko oddawała. To że też ją do niego ciągnęło nie oznacza, że powinna tak łatwo mu się dać. Niby nie chciała być ,,dziwką" to jednak uważam, że czasami zasługiwała sobie na takie miano. No ale ogólnie książkę się fajnie czytało jednym tchem. Polecam :)

bunny86 | 2016-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2016