Wygrana

Shadows and lace
83-7157-473-8
romans
Wanda

Wystarczył jeden niefortunny rzut kośćmi... Baron Lindsey Fordyce zaryzykował i przegrał. A stawką była - ni mniej, ni więcej - tylko własna córka, Rowena. Nieszczęsna dziewczyna musi na rok zamieszkać w ponurym zamku sir Garetha, człowieka o mrocznej przeszłości, któremu przypisuje się morderstwo i wszystko co najgorsze. Nikt nie ma wątpliwości co do zamiarów sir Garetha wobec pięknej Roweny, lecz on zbyt długo czekał na możliwość zemsty, by uroda dziewczyny przesłoniła mu cel.

Ryjek | 2017-03-11

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tytułową wygraną jest Rowena, córka barona Fordyce. Ojciec, utracjusz i pijak, gdy skończyły mu się pieniądze postawił w grze w kości jedno ze swoich dzieci. Początkowo na roczną służbę do lorda Garetha miał udać się jeden z licznych synów barona, ale kiedy Gareth dowiaduje się, że Fordyce ma jedną córkę postanawia ją zabrać.
Jak przystało na ludzi honorowych Rowena podąża za Garethem chcąc odkupić dług ojca, a sam ojczulek, jak zwykli nazywać gamoniowatego papcie jego pociechy godzi się z tym bez słowa sprzeciwu.
Dziewczyna wie, że nie może uciec od Garetha, tym bardziej, że rycerz zdążył ją uprzedzić, że następstwem ucieczki będzie śmierć jej bliskich.
Tak więc przybywa do zamku Caerlon, jednak ku jej zdziwieniu nie jako więzień czy niewolnik ale jako gość. Gareth dba o jej wygody a także zajmuje się jej edukacją.
W zamku Rowena poznaje siostrę Garetha, Marlys, która poniekąd dotrzymuje jej towarzystwa, lecz Rowena czuje, że ta jej nie znosi.
Tymczasem Gareth, który ma swoje...

Kasjopeja | 2013-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2013
Papaveryna | 2016-09-22

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Wygrana" to moja druga książka Medeiros. Pierwszy był "Aksamit",który mimo kilku niefajnych zachowań bohatera całkiem przypadł mi do gustu.Była akcja i sporo humoru. Niestety podejście drugie okazało się mniej szczęśliwe.

Akcja książki rozpoczyna się w 1298 roku. Głowna bohaterka Rowena zmuszona jest zamieszkać i przez rok służyć na zamku potężnego rycerza Sir Garetha. Dochodzi do tego,ponieważ jej ojcu podczas gry w kości skończyło się złoto i postanowił postawić na szali któreś z własnych dzieci... Rycerz przybywa do ich domu i decyduje się zabrać ze sobą jego jedyną córkę mimo że baron posiada również kilku synów. Od razu wiadomo,że ma w tym jakiś ukryty cel. Krążą o nim pogłoski,że jako chłopiec przyłapał swoją macochę w dzień śmierci ojca z innym mężczyzną w łóżku i zabił ją oraz jej maleńkie dziecko...

Rowena wcale nie pełni w zamku służby tylko mieszka tam w charakterze gościa. Nie ma żadnych obowiązków i w sumie trochę się nudzi. Jedyną jej towarzyszką jest Marlys - ...

Aleksandra | 2016-12-01
Przeczytana: 27 listopada 2016

Rowena mieszka wraz z ośmioma braćmi i ojcem hazardzistą w popadającym w ruinę zamku.Pewnego dnia do zamku przyjeżdża mroczny i groźny rycerz sir Gareth,by odebrać dług ojca w grze w kości-roczną służbę jednego z synów.Niespodziewanie dla wszystkich Gareth wybiera Rowenę i zabiera ją ze sobą.Między dumną i niewinną,ale wychowaną w ciężkich warunkach Roweną a twardym,nieugiętym i szorstkim Garethem nawiązuje się uczucie.Gdy jednak podczas jednej z zabaw na zamku Gareth upokarza Rowenę w oczach jej ojca i braci,dziewczyna ucieka z zamku.Po miesięcznej tułaczce Gareth odnajduje Rowenę i zabiera z powrotem do zamku.Zostają kochankami,a ich związek się pogłębia.Rok przymusowego pobytu na zamku dobiega końca i Rowena boi się,że Gareth ją odeśle.Tym bardziej,że zakochała się w nim.Podczas wielkanocnej wizyty na zamku Blaine'a dochodzi do nieprzyjemnego incydentu-pojawia się znowu ojciec dziewczyny.W Garetcie odżywa chęć zemsty na nim,spowodowana nienawiścią do tragicznych wydarzeń sprzed...

livmealone | 2016-01-04

Jak już wcześniej inni zdążyli napisać - ta książka ma ogromny potencjał. Ogromny, jednak szalenie niewykorzystany... Bohaterowie są osobliwi, każdego z nich da się polubić albo znienawidzić na swój własny sposób - dużym plusem jest to, że prawie żaden z nich nie pozostaje nam obojętny. Tajemnicę dziecka, która powracała i znikała raz na jakiś czas, zdołałam rozwikłać właściwie na samym początku - ale to jest chyba efekt mojego zamiłowania do detektywistycznych powieści. Książkę czyta się z dzikim wyczekiwaniem na punkt kulminacyjny (zobaczycie jaki ;p) mniej więcej do połowy, potem to napięcie drastycznie opada i dalsza historia może trochę zanudzić. Mimo wszystko polecam na jesienne/zimowe wieczory, kiedy za oknem plucha, a wy w domu nie macie co robić.

ola2998 | 2012-10-25
Przeczytana: 12 września 2012

Bardzo ciekawe, aż do pewnego momentu

Joanna | 2013-03-21
Przeczytana: 10 stycznia 2013

Dość ciekawa historia, bardzo fajnie się ją czytało.

julietta | 2012-10-07
Przeczytana: 07 października 2012

Po autorce spodziewałam się czegoś o wiele lepszego.

Patrycja | 2011-03-30
Przeczytana: luty 2011

Dobra, przenosząca w świat rycerstwa, mrocznych zamczysk i niestety starodawnych sformułowań językowych.

niquesati | 2017-03-31
Na półkach: Przeczytane, Historyczny