Klątwa

Wydawnictwo: Da Capo
Curse
Klątwa
dona

Kady Long uważa się za najszczęśliwszą kobietę na świecie, ma bowiem poślubić najwspanialszego z mężczyzn. Kiedy przypadkiem w wiekowym pudle znajduje starą fotografię, urzeczona Kady nie może od niej oderwać oczu i - jakby ją coś ku temu popychało - nie potrafi się oprzeć chęci przymierzenia sukni ślubnej, welonu oraz kolczyków z ametystem, spoczywających na dnie pudełka. A wtedy...

źródło okładki: http://literacki24.pl

Stokrotka | 2016-12-19
Na półkach: Fantastyka, Romans, Przeczytane
Przeczytana: 18 grudnia 2016

„Klątwa” Jude Deveraux to romans, w którym współczesność miesza się z przeszłością, a rzeczywistość z fantastyką. Główną bohaterką jest 30-letnia Kady Long, genialna kucharka, która przenosi się w czasie do górniczego miasteczka Legenda z drugiej połowy XIX wieku.
Mimo ciekawego pomysłu na fabułę, historia Kady nie za bardzo mi się podobała. Moim zdaniem, autorka chciała upchnąć za dużo pomysłów w jednej książce – wyszło trochę chaotycznie. Poza tym główna bohaterka jest taka … nijaka, papierkowo-cukierkowa, a wątek Karika – wydumany, baśniowo-kopciuszkowy. Mimo iż lubię czytać romanse historyczne i nie narzekam na brak wyobraźni, nie kupuję tej historii. Nie moja bajka.

Joanna | 2016-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2016

Już zapomniałam jaką wspaniałą autorką jest DEVERAUX. dawniej dużo czytałam książek DA CAPO. dobrze, że znów wzięłam jedną z nich do ręki. pomimo, że opisana historia tak naprawdę jest nierealna czytało się to super. po prostu miszczostwo.

Mieszalka13 | 2017-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2017

Ksiazka jest lekka i przyjemna. Fabula bardzo szybko sie rozkreca. Niestety momentami akcja toczy sie stanowczo zbyt szybko, zwlaszcza ostatnie 30 stron... pozostaje niedosyt...
Czegos brakuje tej ksiazce, lecz sama do konca nie potrafie zdefiniowac co to jest. Moze troszke dluzszej znajomosci Kady i Tarika? A moze warto by bylo rozwinac watek kiedy to ratuja Legende? Albo rodzine Tarika? Zbyt wiele watkow, co sprawia ze autorka musiala je bardzo szybko zamknac. Pod koniec ma sie uczucie ze autorka rozwiazywala wszystkie sprawy na raz. Prze co np ratowanie Cole'a zajelo im pol strony... Niedosyt, niedosyt, niedosyt...

Kasia W-ka | 2012-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2012

Taki trochę wehikuł czasu ale naprawdę trzyma w napięciu do samego końca. Polecam!!!!

Evi91 | 2012-04-26
Przeczytana: 08 września 2010

"Nie mogliśmy inaczej z panią postąpić - odezwała się pani M. numer trzy." (Da Capo)

| 2012-02-22

od tej ksiązki się zaczęło

Adrianna | 2017-01-07

Stare rzeczy mają swoją historię, ale także swoje życie. A co jeżeli uda nam się uczestniczyć w tym życiu. Jak potoczą się nasze losy?

niquesati | 2017-03-06
Dettawalker | 2017-02-27