www.małpa2.pl

Książka jest przypisana do serii/cyklu "non-fiction". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: W.A.B.
83-7414-079-8
literatura faktu
Maleństwo

Po wrześniowym zamachu w 2001 roku świat zmienił się nieodwracalnie. W swoim dzienniku internetowym, którego druga część zaczyna się właśnie od jesieni 2001, Krystyna Janda stara się nie dopuszczać do siebie pesymizmu i lęku, choć oprócz wielkich światowych dramatów życie wciąż przynosi codzienne zmartwienia. Jest jak zawsze pełna energii, niezwykle otwarta i wręcz zachłanna: na nowe, często bardzo trudne wyzwania, nowe doświadczenia, nowe znajomości z ludźmi, miejscami i książkami. Paradoksalnie źródłem radości staje się dla niej praca nad spektaklem Mała Steinberg, historią umierającej autystycznej dziewczynki, która siłą swojej osobowości oswaja chorobę i śmierć. Wytchnieniem i oparciem są dla wybitnej aktorki najbliżsi ludzie i ukochane zwierzęta, drobne rodzinne rytuały, zabawne sytuacje, błahe domowe problemy, jak najdalsze od wielkiej polityki i wielkiej sztuki. Jej zapiski - spontaniczne i zarazem pełen przenikliwych obserwacji, dowcipne i refleksyjne, przesycone są głęboką akceptacją dla tego, co przynosi życie, przekonaniem, że mimo wszystko Nie bez powabów jest ten straszny świat, nie bez poranków, dla których warto się zbudzić. "To pociągające mieć coś swojego, miejsce, w którym jestem panią i gdzie to ja wyznaczam reguły. Strona internetowa jest pewnego rodzaju kreacją. To rodzaj gazety codziennej, którą redaguję, wymyślam tematy. Codziennie sama, tyle tylko, że każdego dnia jest to inny dział mojej gazety, a tematy przynosi życie. Pisanie jest dla mnie wielką radością i chyba naturalną potrzebą, bo inaczej nie pisałabym tak systematycznie i z emocją, której nie udaje mi się ukryć". (Krystyna Janda, z wywiadu dla "Pani")

eMka_Bezunia | 2015-04-05
Przeczytana: 2012 rok

bardzo lubię książki pani Jandy. Ta pisana w formie dziennika ( całość można znaleźć w internecie, na blogu pani Krystyny )jest pełna opisów z życia codziennego aktorki i jej bliskich. Czytając tę książkę prawie słyszałam w głowie charakterystyczny sposób mówienia. Bardzo mi się podobało, polecam wielbicielom Krystyny Jandy

Krystyna Janda należy do, niestety nielicznego już, grona twórców ,których podziwiam .Jest nie tylko wspaniałą aktorką ,posiada też niezwykłą łatwość pisania ,przelała na papier swoje przemyślenia z internetowego dziennika,który prowadzi od lat.Zaglądam do niego od samego początku istnienia .Co uderza mnie w nim najbardziej? niezwykła szczerość wypowiedzi,mądrość i ciepło pani Jandy.Kiedy czytam jej dzienniki czuję się jak bym była częścią jej rodziny.Podziwiam tę niezwykłą żywotność,to jak ogarnia swoją pracę, dom ,grę w teatrze,kierowanie nim -to jest kobieta z turbodoładowaniem.Wielka gwiazda a jednocześnie taka zwyczajna ,trochę zwariowana matka polka,która potrafi mnie rozbawić do łez.Kocham ją bardzo.

Tiger | 2017-06-09
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 09 czerwca 2017

Kartki z kalendarza, dziennik, sporo informacji o życiu dobrej aktorki i jej bliskich przyjaciół, znajomych. Sporo się dzieje w jej życiu, często gdzieś pędzi. Mówi jak jest, chociaż jak sama napisała dużą część zostawia dla siebie, aby nie popełnić nietaktu. Jej życie może być podobne do Waszego, bo w końcu jest żoną, matką, a nawet młodą babcią. Warto przeczytać i poznać od innej strony Panią Jandę młodszą o 15 lat.

Grace | 2012-04-15
Przeczytana: 05 maja 2012

Po przeczytaniu "Różowych tabletek na uspokojenie" prawie, że zakochałam się w piórze Krystyny Jandy i postanowiłam przeczytać jej wszystkie książki.
Niestety, bardzo rozczarowałam się, gdy sięgnęłam po jej następną lekturę "Www.małpa2.pl".
Książka nie ma takiego klimatu, humoru i charakteru, jak Różowe tabletki. Mam wprost wrażenie, że jest pisana na siłę. Ma charakter blogu i prawie każdy dzień zaczyna się od wymienienia kto ma imieniny, złożenie im życzeń, mała wzmianka o teatrze i na koniec życzenie miłego dnia.

Osobiście, książką się po prostu zawiodłam.

Delirium | 2012-09-02
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 02 września 2012

Niby tak samo ciepło, miło jak na początku, ale to jednak nie to samo. Przyjaźń do aktorki zalewająca serce jest tu o wiele mniejsza, niż w pierwszej części "Małpy".

Cuddless | 2011-07-05

Bardzo dobra książka. Janda, a przynajmniej ta jej część, którą daje nam poznać w książce, to fascynująca osoba, która dzieli się z czytelnikami swoimi przeżyciami, anegdotami z życia prywatnego i teatru, pisze szczerze i otwarcie, czasem o bardziej, czasem o mniej ciekawych rzeczach (dla mnie, na przykład, przegląd świętych i charakterystyka imion to mało interesujące tematy. Ale komuś mogą się podobać). Co więcej, pisze w świetnym stylu, ciekawie, lekko.
Polecam absolutnie.

inkabe | 2013-06-29

Ona się nie zmienia. Jest wspaniała i niepowtarzalna.Biorę wszystko w ciemno.

nellanna | 2014-09-15

Znakomita! Czytałam po trochu, bo niemal każdy wpis dawał do myślenia.

Milka | 2013-08-14

małpa2 troszkę inna , ale zabawa przednia!