Okładka książki Zawsze przy mnie stój

Zawsze przy mnie stój

Anioł
typ
papier
Sweet
7,79 (1213 ocen i 259 opinii)

Opis książki

Obok nas istnieje świat, którego nie dostrzegamy. Ktoś w każdej sekundzie walczy o Twoją duszę. Zamknij oczy i poczuj dotyk Anioła. Margot po śmierci wraca na ziemię jako swój własny Anioł Stróż. Od tej chwili będzie świadkiem wszystkich błędów, jakie popełniła w życiu, i każdej zgubnej decyzji, którą podjęła. Czy zdoła ocalić siebie i miłość swojego życia? Czy aby ratować tych, których kocha...

Obok nas istnieje świat, którego nie dostrzegamy.

Ktoś w każdej sekundzie walczy o Twoją duszę.
Zamknij oczy i poczuj dotyk Anioła.

Czy zdoła ocalić siebie i miłość swojego życia? Czy aby ratować tych, których kocha, będzie gotowa zawrzeć pakt z demonem i zdobyć się na największe poświęcenie?

Poruszająca opowieść o trudnych wyborach, przebaczeniu i nadziei.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2011.

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3007,tytu...»

kasandra_85 | 2011-04-11
Przeczytana: kwiecień 2011

Perzka | 2014-04-14
Przeczytana: 09 kwietnia 2014

„Anioły to duchy, ale są aniołami nie tylko dlatego, że są duchami. Stają się aniołami kiedy zostają posłani”

Margot nie pamiętała dokładnie okoliczności swojej śmierci. Dlaczego w kwiecie wieku nagle zakończyła żywot. Ktoś ją zamordował!? Ale kto, wszak wrogów nie miała!?
W dodatku nie rozumiała co się z nią dzieje. Ujrzała małe jeziorko, drzewa cyprysowe, wijącą się drogę w oddali i postać kobiety, która powiedziała jej, że umarła i ma poznać Ruth, po czym wepchnęła ją do jeziorka. Trach! Margot, a właściwie już Ruth wylądowała w Belfaście, w Irlandii Północnej, w obskórnym budynku, gdzie drzwi do mieszkań pomalowane były na czarno, a na korytarzu leżał mężczyzna w stanie nietrzeźwym. W oddali słychać było krzyki kobiety, jak się okazało rodzącej kobiety. Ruth była zmuszona przyjąć poród, od prawie nieprzytomnej Zoli Delacroix, która nota bene okazała się być jej matką, a więc tak naprawdę był świadkiem i pomocą we własnych narodzinach.
O co w tym wszystkim chodzi?
O to, ż...

Tetiisheri | 2011-12-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam ♥
Przeczytana: 16 grudnia 2011

Czy chociaż jeden raz w życiu czuliście obok siebie obecność jakiejś niewidzialnej istoty? Czy wydawało Wam się, że ktoś się Wami opiekuje? Czy nie przeszło Wam kiedyś przez myśl, że w ważnych sytuacjach życiowych ktoś Wami kieruje, pomaga Wam, pilnuje Was? Czy nie pomyśleliście, że macie swojego Anioła Stróża? Jedną z nadrzędnych postaci w debiutanckiej powieści poetki i filmoznawczyni Carolyn Jess-Cooke zatytułowanej „Zawsze przy mnie stój” jest właśnie Anioł.

W chwili kiedy wzięłam książkę w swoje ręce nie miałam cienia wątpliwości, że będzie ona jedną z moich ulubionych pozycji. Okładka przedstawiająca niewinną małą dziewczynę o długich czarnych włosach i spokojnym spojrzeniu otulonej w niebieski, delikatny szal oczarowała mnie. W górnej części okładki widnieje napis „międzynarodowy bestseller przetłumaczony na kilkanaście języków” – kolejna zachęta. Mało tego, jest jeszcze srebrzyście wydrukowany tytuł książki. Dodam jeszcze, że ciekawy opis oraz opinie umieszczone z tyłu powie...

Dodi | 2014-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2014

Ileż czasu zajęło mi czekanie na to, by w końcu przeczytać tę książkę! Nie mogłam jej znaleźć w żadnej księgarni, ani nawet na Allegro a tu proszę: pierwszy empik w Gdańsku i jedyny egzemplarz jakby czekał właśnie na mnie!
,,Zawsze przy mnie stój" to jedna z najpiękniejszych książek jakie miałam okazję przeczytać. Poruszająca historia opowiadająca o tym, jak ogromny wpływ na przyszłość ma nasza przeszłość. Niesamowicie działa na wyobraźnię i porywa, nie pozwalając przerwać lektury przez długie godziny. Zatraciłam się w niej całkowicie.
Ocenienie tej książki po okładce jest jak najbardziej wskazane. Zarówno jej wygląd jak i sama treść są wręcz niezwykłe.
Nigdy nie jesteś sam. Zawsze jest przy Tobie Twój Anioł Stróż.

margeryta | 2011-05-06
Na półkach: Przeczytane, 2011, L. obca
Przeczytana: 06 maja 2011

„Zawsze przy mnie stój” jest to ciepła opowieść o… życiu, przemijaniu i tym co w ludzkiej egzystencji pomiędzy narodzinami a śmiercią najważniejsze czyli o miłości. Podwójną bohaterką, można by powiedzieć, w jednej osobie jest Margot, gdyż poznajemy ją jednocześnie jako człowieka i Anioła Stróża. Dziwne..., prawda? A jednak możliwe...:-)

Jak to jest być Aniołem Stróżem czyimś lub samego siebie? Jak to jest przyglądać się własnemu życiu, widzieć siebie w różnych sytuacjach, być świadkiem podejmowanych przez siebie decyzji, również tych złych i konsekwencji z tym związanych? Jak to jest przyglądać się jakiemuś dramatycznemu zdarzeniu i nie móc nic zrobić, aby odwrócić bieg rzeczy? Jak to jest być cichym i bezsilnym świadkiem ludzkiego cierpienia? To niektóre z pytań: "Jak to jest....?:)" jakie nurtowały mnie w trakcie lektury. Jako Anioł Stróż samej siebie Margot mogła spojrzeć na własne życie szerzej, a tym samym pełniej. Dzięki nowemu wcieleniu zyskała wiedzę i mądrość. Potrafiła...

Ewa-Książkówka | 2011-06-23
Przeczytana: 22 czerwca 2011

Taką już mam naturę, że do książek, które wywołują zbiorowy zachwyt wśród recenzentów podchodzę z dużą dozą sceptycyzmu. Obawiam się, że coś, co zachwyca tłumy, nie sprosta mojemu dość specyficznemu gustowi czytelniczemu. Dlaczego więc wybrałam lekturę autorstwa pani Carolyn Jess-Cooke, która od dnia premiery zyskała tak wielu fanów?
W głównej mierze kierowała mną ciekawość. Co takiego jest w tej pozycji, że tak wiele osób do niej lgnie? O czym opowiada?

Jakiś czas temu telewizja emitowała serial pt. „Dotyk anioła”. Nie byłam jego fanką jednak pamiętam, że opowiadał o aniołach zesłanych na Ziemię w celu pomagania ludziom w ich codziennym życiu. Po przeczytaniu pierwszych stron „Zawsze przy mnie stój” dopadło mnie uczucie, że wątek w nich zwarty nie jest mi obcy. Kobieta imieniem Margot, tuż po swojej śmierci zostaje wyznaczona do pełnienia funkcji Anioła Stróża. To już było, powiecie? Owszem, w literaturze (i nie tylko) anioły często wracały do świata żywych by dyskretnie uczestniczy...

kajsa | 2011-10-09
Przeczytana: 09 października 2011

Czy można ponownie przeżyć własne życie? Czy można zmieniać wcześniej podejmowane, nie zawsze słuszne decyzje?

Ruth, po śmierci, staje się Aniołem Stróżem samej siebie. Początkowo zaszokowana zaistniałą sytuacją nie umie odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Po pewnym czasie wpada na pomysł,że uczyni wszystko, by zmienić nieszczęśliwe życie swej podopiecznej Margot. Czy jej się to uda...?

Ładna i mądra historia ukazująca rolę aniołów i demonów w ludzkim życiu.Przedstawia świat, o którym rzadko myślimy, który często wypieramy.
W zakończeniu powieści okazuje się,że największy wpływ na nasze życie ma siła przeznaczenia, którą my tak często nazywamy błędnie przypadkiem.

Monika | 2012-07-20
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 19 lipca 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Po raz kolejny sięgnęłam po książkę kierując się przede wszystkim zachwytami innych czytelników. I kolejny raz doznałam lekkiego rozczarowania. Czyżby mój gust czytelniczy aż tak bardzo odbiegał od standardów?

Cała ta aniołkowo-demoniczna historia tylko na chwilę zawładnęła moim sercem. Stało się to na stronie 101, gdy wyjaśnione zostało dlaczego umarła mamusia.
Bo to nie demon zabił mamusię. Mamusię zabiło poczucie winy, które stworzyło podatny grunt, w którym mógł wykiełkować zasiany przez demona zalążek choroby. Cholernie mądre.

iloveharibo -> dzięki :)

Tajemnica | 2011-04-21
Przeczytana: 20 kwietnia 2011

Wierzyć w anioły czy nie wierzyć? Czasami faktycznie mam wrażenie, że jest ktoś obok mnie i szepcze mi do ucha „uważaj” … ale czy jest to mój Anioł Stróż? Może gdyby rzeczywiście był obok mnie popełniłabym mniej błędów, a moje życie okazałoby się cukierkową opowiastką. Pewnie wielu z nas zadaje sobie bardzo często owe pytania. Nie bez znaczenia moim zdaniem jest również fakt, że niektórzy rodzice uczą swoje dziecko modlitwy do Anioła Stróża.

Te wszystkie pytania i rozmyślania na temat Aniołów pojawiły się w mojej głowie po tym jak przeczytałam książkę „Zawsze przy mnie stój” Carolyn Jess-Cooke. Takiej, a nawet podobnej historii nie czytałam jeszcze nigdy. Fantastyka miesza się z realnym życiem, kolejne wydarzenia z życia bohaterki przyprawiają o ciarki na plecach. Zastanawiałam się cały czas ile tam jest fikcji, a ile prawdy, takiej, z której kompletnie nie zdajemy sobie sprawy. Być może naiwnie podchodzę wierząc, że faktycznie Ci aniołowie są, być może sama autorka nie spodziewała...

Marre | 2014-05-22
Przeczytana: 21 maja 2014

Po śmierci wszyscy, którzy za życia nie wyróżnili się niczym bardzo dobrym ani bardzo złym, zostają czyimś aniołem stróżem. Tak jest i z Margot. Tyle że ona jako Ruth ma za zadanie strzec samej siebie. Ponownie musi przejść przez wszystkie rodziny zastępcze, dom dziecka, małżeństwo, rozwód i nie tylko. Ma za zadanie kierować się czterema zasadami: obserwuj, chroń, rejestruj, kochaj. Jednak jak można bezczynnie patrzeć, gdy życie własne i bliskich chyli się ku upadkowi, a można było temu zapobiec... Czy Margot/Ruth poświęci swoją nieśmiertelną duszę na rzecz szczęścia swojej rodziny?

Może pamiętacie, jak przy okazji Red Rising pisałam o swoim szoku, gdy odkryłam, że zakupiona przeze mnie książka okazała się kolejną młodzieżówką. No to było dokładnie na odwrót. Wymieniając się, sądziłam, że to młodzieżówka. A potem z radością odkryłam, że właśnie nie!

Pokochałam tę książkę praktycznie od drugiego zdania:
"Gdy tylko przybyłam w zaświaty, Nandita powiedziała mi o tym bez żadnych wst...

Załóż konto za darmo!

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica