Zawsze przy mnie stój

Wydawnictwo: Otwarte
7,78 (1375 ocen i 282 opinie)
tłumaczenie
Małgorzata Kafel
The Guardian Angel's Journal
978-83-7515-137-4
Anioł
Sweet

Obok nas istnieje świat, którego nie dostrzegamy. Ktoś w każdej sekundzie walczy o Twoją duszę. Zamknij oczy i poczuj dotyk Anioła. Margot po śmierci wraca na ziemię jako swój własny Anioł Stróż. Od tej chwili będzie świadkiem wszystkich błędów, jakie popełniła w życiu, i każdej zgubnej decyzji, którą podjęła. Czy zdoła ocalić siebie i miłość swojego życia? Czy aby ratować tych, których...

Obok nas istnieje świat, którego nie dostrzegamy.

Ktoś w każdej sekundzie walczy o Twoją duszę.
Zamknij oczy i poczuj dotyk Anioła.

Czy zdoła ocalić siebie i miłość swojego życia? Czy aby ratować tych, których kocha, będzie gotowa zawrzeć pakt z demonem i zdobyć się na największe poświęcenie?

Poruszająca opowieść o trudnych wyborach, przebaczeniu i nadziei.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2011.

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3007,tytu...»

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Wbrew sobie
  • Słowa pamięci
  • Wakacje
  • Oko Boga
  • Tango dla oprawcy
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

8,71 (14 ocen i opinii)
Czarny świt
Rolf Börjlind , Cilla Börjlind

7 (1 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

Tango dla oprawcy
Daniel Chavarria

6,8 (5 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
kasandra_85 | 2011-04-11
Przeczytana: kwiecień 2011

Dodi | 2014-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2014

Ileż czasu zajęło mi czekanie na to, by w końcu przeczytać tę książkę! Nie mogłam jej znaleźć w żadnej księgarni, ani nawet na Allegro a tu proszę: pierwszy empik w Gdańsku i jedyny egzemplarz jakby czekał właśnie na mnie!
,,Zawsze przy mnie stój" to jedna z najpiękniejszych książek jakie miałam okazję przeczytać. Poruszająca historia opowiadająca o tym, jak ogromny wpływ na przyszłość ma nasza przeszłość. Niesamowicie działa na wyobraźnię i porywa, nie pozwalając przerwać lektury przez długie godziny. Zatraciłam się w niej całkowicie.
Ocenienie tej książki po okładce jest jak najbardziej wskazane. Zarówno jej wygląd jak i sama treść są wręcz niezwykłe.
Nigdy nie jesteś sam. Zawsze jest przy Tobie Twój Anioł Stróż.

Perzka | 2014-04-14
Przeczytana: 09 kwietnia 2014

„Anioły to duchy, ale są aniołami nie tylko dlatego, że są duchami. Stają się aniołami kiedy zostają posłani”

Margot nie pamiętała dokładnie okoliczności swojej śmierci. Dlaczego w kwiecie wieku nagle zakończyła żywot. Ktoś ją zamordował!? Ale kto, wszak wrogów nie miała!?
W dodatku nie rozumiała co się z nią dzieje. Ujrzała małe jeziorko, drzewa cyprysowe, wijącą się drogę w oddali i postać kobiety, która powiedziała jej, że umarła i ma poznać Ruth, po czym wepchnęła ją do jeziorka. Trach! Margot, a właściwie już Ruth wylądowała w Belfaście, w Irlandii Północnej, w obskórnym budynku, gdzie drzwi do mieszkań pomalowane były na czarno, a na korytarzu leżał mężczyzna w stanie nietrzeźwym. W oddali słychać było krzyki kobiety, jak się okazało rodzącej kobiety. Ruth była zmuszona przyjąć poród, od prawie nieprzytomnej Zoli Delacroix, która nota bene okazała się być jej matką, a więc tak naprawdę był świadkiem i pomocą we własnych narodzinach.
O co w tym wszystkim chodzi?
O...

Tetiisheri | 2011-12-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam ♥
Przeczytana: 16 grudnia 2011

Czy chociaż jeden raz w życiu czuliście obok siebie obecność jakiejś niewidzialnej istoty? Czy wydawało Wam się, że ktoś się Wami opiekuje? Czy nie przeszło Wam kiedyś przez myśl, że w ważnych sytuacjach życiowych ktoś Wami kieruje, pomaga Wam, pilnuje Was? Czy nie pomyśleliście, że macie swojego Anioła Stróża? Jedną z nadrzędnych postaci w debiutanckiej powieści poetki i filmoznawczyni Carolyn Jess-Cooke zatytułowanej „Zawsze przy mnie stój” jest właśnie Anioł.

W chwili kiedy wzięłam książkę w swoje ręce nie miałam cienia wątpliwości, że będzie ona jedną z moich ulubionych pozycji. Okładka przedstawiająca niewinną małą dziewczynę o długich czarnych włosach i spokojnym spojrzeniu otulonej w niebieski, delikatny szal oczarowała mnie. W górnej części okładki widnieje napis „międzynarodowy bestseller przetłumaczony na kilkanaście języków” – kolejna zachęta. Mało tego, jest jeszcze srebrzyście wydrukowany tytuł książki. Dodam jeszcze, że ciekawy opis oraz opinie umieszczone z tyłu...

margeryta | 2011-05-06
Na półkach: Przeczytane, 2011, L. obca
Przeczytana: 06 maja 2011

„Zawsze przy mnie stój” jest to ciepła opowieść o… życiu, przemijaniu i tym co w ludzkiej egzystencji pomiędzy narodzinami a śmiercią najważniejsze czyli o miłości. Podwójną bohaterką, można by powiedzieć, w jednej osobie jest Margot, gdyż poznajemy ją jednocześnie jako człowieka i Anioła Stróża. Dziwne..., prawda? A jednak możliwe...:-)

Jak to jest być Aniołem Stróżem czyimś lub samego siebie? Jak to jest przyglądać się własnemu życiu, widzieć siebie w różnych sytuacjach, być świadkiem podejmowanych przez siebie decyzji, również tych złych i konsekwencji z tym związanych? Jak to jest przyglądać się jakiemuś dramatycznemu zdarzeniu i nie móc nic zrobić, aby odwrócić bieg rzeczy? Jak to jest być cichym i bezsilnym świadkiem ludzkiego cierpienia? To niektóre z pytań: "Jak to jest....?:)" jakie nurtowały mnie w trakcie lektury. Jako Anioł Stróż samej siebie Margot mogła spojrzeć na własne życie szerzej, a tym samym pełniej. Dzięki nowemu wcieleniu zyskała wiedzę i mądrość....

Ewa-Książkówka | 2011-06-23
Przeczytana: 22 czerwca 2011

Taką już mam naturę, że do książek, które wywołują zbiorowy zachwyt wśród recenzentów podchodzę z dużą dozą sceptycyzmu. Obawiam się, że coś, co zachwyca tłumy, nie sprosta mojemu dość specyficznemu gustowi czytelniczemu. Dlaczego więc wybrałam lekturę autorstwa pani Carolyn Jess-Cooke, która od dnia premiery zyskała tak wielu fanów?
W głównej mierze kierowała mną ciekawość. Co takiego jest w tej pozycji, że tak wiele osób do niej lgnie? O czym opowiada?

Jakiś czas temu telewizja emitowała serial pt. „Dotyk anioła”. Nie byłam jego fanką jednak pamiętam, że opowiadał o aniołach zesłanych na Ziemię w celu pomagania ludziom w ich codziennym życiu. Po przeczytaniu pierwszych stron „Zawsze przy mnie stój” dopadło mnie uczucie, że wątek w nich zwarty nie jest mi obcy. Kobieta imieniem Margot, tuż po swojej śmierci zostaje wyznaczona do pełnienia funkcji Anioła Stróża. To już było, powiecie? Owszem, w literaturze (i nie tylko) anioły często wracały do świata żywych by dyskretnie...

kajsa | 2011-10-09
Przeczytana: 09 października 2011

Czy można ponownie przeżyć własne życie? Czy można zmieniać wcześniej podejmowane, nie zawsze słuszne decyzje?

Ruth, po śmierci, staje się Aniołem Stróżem samej siebie. Początkowo zaszokowana zaistniałą sytuacją nie umie odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Po pewnym czasie wpada na pomysł,że uczyni wszystko, by zmienić nieszczęśliwe życie swej podopiecznej Margot. Czy jej się to uda...?

Ładna i mądra historia ukazująca rolę aniołów i demonów w ludzkim życiu.Przedstawia świat, o którym rzadko myślimy, który często wypieramy.
W zakończeniu powieści okazuje się,że największy wpływ na nasze życie ma siła przeznaczenia, którą my tak często nazywamy błędnie przypadkiem.

Monika | 2012-07-20
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 19 lipca 2012

Po raz kolejny sięgnęłam po książkę kierując się przede wszystkim zachwytami innych czytelników. I kolejny raz doznałam lekkiego rozczarowania. Czyżby mój gust czytelniczy aż tak bardzo odbiegał od standardów?

Cała ta aniołkowo-demoniczna historia tylko na chwilę zawładnęła moim sercem. Stało się to na stronie 101, gdy wyjaśnione zostało dlaczego umarła mamusia.
Bo to nie demon zabił mamusię. Mamusię zabiło poczucie winy, które stworzyło podatny grunt, w którym mógł wykiełkować zasiany przez demona zalążek choroby. Cholernie mądre.

iloveharibo -> dzięki :)

ZARAZA | 2013-05-25
Przeczytana: maj 2013

"Zawsze przy mnie stój" wciągnęła mnie już od pierwszych stron, od razu zaciekawiłam się przedstawionym światem i przeżywałam losy głównej bohaterki. Autorka w bardzo dobry i ciekawy sposób przedstawiła świat aniołów i demonów, którzy odgrywają znaczące role w ludzkim życiu. Świat, w którzy ludzie nie wierzę, często wypierają jego istnienie, a tak naprawdę jeśli taki świat istnieje, mimo tego czy ktoś w niego wierzy, czy nie? Ta książka jest próbą odpowiedzi na to pytanie, a także ukazuje to, czy mamy wpływ na własne życie, czy może kieruje nim przeznaczenie? Nie pozostaje mi nic innego, jak polecić wszystkim czytelnikom tą powieść :)

Martha | 2011-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2011

"Niektórzy Aniołowie Stróże są wysyłani na ziemię po to, aby strzegli swojego rodzeństwa, swoich dzieci i osób, które były im bliskie za życia. Ja wróciłam do Margot. Do samej siebie. Jestem swoim Aniołem Stróżem, klasztornym skrybą spisującym biografię żalu, plączącym się we wspomnieniach, porwanym przez tornado przeszłości, której nie mogę zmienić."

Historię z tą książką rozpoczynamy od słów "Kiedy umarłam, zostałam Aniołem Stróżem". Na początku nie wiemy nic więcej. Okazuje się, że Margot, nasza główna bohaterka, odradza się jako drugie ja o imieniu Ruth. Teraz musi przeżyć ponownie swoją dolę, lecz tym razem, ma szansę szepnąć sobie do ucha "Stój, nie rób tego".
Oczywiście znajdziemy tu więcej opisów niż dialogów. Dziewczyna może rozmawiać tylko z innymi niebiańskimi istotami, których wcale nie będzie tak dużo. To, co mówi jest tym, co widzi. Albo do zwyczajnych śmiertelników też może się odezwać. Więc dialogi będą - rzadko, ale będą.
Nie można też...

Na półkach