Lubimyczytać.pl to:
ponad 662 tys. recenzji
ponad 220 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Okładka książki Zawsze przy mnie stój

Zawsze przy mnie stój

Anioł
typ
papier
Lea
7.8 (1069 ocen i 236 opinii)

Opis książki

Obok nas istnieje świat, którego nie dostrzegamy. Ktoś w każdej sekundzie walczy o Twoją duszę. Zamknij oczy i poczuj dotyk Anioła. Margot po śmierci wraca na ziemię jako swój własny Anioł Stróż. Od tej chwili będzie świadkiem wszystkich błędów, jakie popełniła w życiu, i każdej zgubnej decyzji, którą podjęła. Czy zdoła ocalić siebie i miłość swojego życia? Czy aby ratować tych, których kocha...

Obok nas istnieje świat, którego nie dostrzegamy.

Ktoś w każdej sekundzie walczy o Twoją duszę.
Zamknij oczy i poczuj dotyk Anioła.

Czy zdoła ocalić siebie i miłość swojego życia? Czy aby ratować tych, których kocha, będzie gotowa zawrzeć pakt z demonem i zdobyć się na największe poświęcenie?

Poruszająca opowieść o trudnych wyborach, przebaczeniu i nadziei.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2011.

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3007,tytu...»

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
kasandra_85 | 2011-04-11
Przeczytana: kwiecień 2011

margeryta | 2011-05-06
Na półkach: Przeczytane, 2011, L. obca
Przeczytana: 06 maja 2011

„Zawsze przy mnie stój” jest to ciepła opowieść o… życiu, przemijaniu i tym co w ludzkiej egzystencji pomiędzy narodzinami a śmiercią najważniejsze czyli o miłości. Podwójną bohaterką, można by powiedzieć, w jednej osobie jest Margot, gdyż poznajemy ją jednocześnie jako człowieka i Anioła Stróża. Dziwne..., prawda? A jednak możliwe...:-)

Jak to jest być Aniołem Stróżem czyimś lub samego siebie? Jak to jest przyglądać się własnemu życiu, widzieć siebie w różnych sytuacjach, być świadkiem podejmowanych przez siebie decyzji, również tych złych i konsekwencji z tym związanych? Jak to jest przyglądać się jakiemuś dramatycznemu zdarzeniu i nie móc nic zrobić, aby odwrócić bieg rzeczy? Jak to jest być cichym i bezsilnym świadkiem ludzkiego cierpienia? To niektóre z pytań: "Jak to jest....?:)" jakie nurtowały mnie w trakcie lektury. Jako Anioł Stróż samej siebie Margot mogła spojrzeć na własne życie szerzej, a tym samym pełniej. Dzięki nowemu wcieleniu zyskała wiedzę i mądrość. Potrafiła...

Tetiisheri | 2011-12-29
Przeczytana: 16 grudnia 2011

Czy chociaż jeden raz w życiu czuliście obok siebie obecność jakiejś niewidzialnej istoty? Czy wydawało Wam się, że ktoś się Wami opiekuje? Czy nie przeszło Wam kiedyś przez myśl, że w ważnych sytuacjach życiowych ktoś Wami kieruje, pomaga Wam, pilnuje Was? Czy nie pomyśleliście, że macie swojego Anioła Stróża? Jedną z nadrzędnych postaci w debiutanckiej powieści poetki i filmoznawczyni Carolyn Jess-Cooke zatytułowanej „Zawsze przy mnie stój” jest właśnie Anioł.

W chwili kiedy wzięłam książkę w swoje ręce nie miałam cienia wątpliwości, że będzie ona jedną z moich ulubionych pozycji. Okładka przedstawiająca niewinną małą dziewczynę o długich czarnych włosach i spokojnym spojrzeniu otulonej w niebieski, delikatny szal oczarowała mnie. W górnej części okładki widnieje napis „międzynarodowy bestseller przetłumaczony na kilkanaście języków” – kolejna zachęta. Mało tego, jest jeszcze srebrzyście wydrukowany tytuł książki. Dodam jeszcze, że ciekawy opis oraz opinie umieszczone z tyłu powie...

Ewa-Książkówka | 2011-06-23
Przeczytana: 22 czerwca 2011

Taką już mam naturę, że do książek, które wywołują zbiorowy zachwyt wśród recenzentów podchodzę z dużą dozą sceptycyzmu. Obawiam się, że coś, co zachwyca tłumy, nie sprosta mojemu dość specyficznemu gustowi czytelniczemu. Dlaczego więc wybrałam lekturę autorstwa pani Carolyn Jess-Cooke, która od dnia premiery zyskała tak wielu fanów?
W głównej mierze kierowała mną ciekawość. Co takiego jest w tej pozycji, że tak wiele osób do niej lgnie? O czym opowiada?

Jakiś czas temu telewizja emitowała serial pt. „Dotyk anioła”. Nie byłam jego fanką jednak pamiętam, że opowiadał o aniołach zesłanych na Ziemię w celu pomagania ludziom w ich codziennym życiu. Po przeczytaniu pierwszych stron „Zawsze przy mnie stój” dopadło mnie uczucie, że wątek w nich zwarty nie jest mi obcy. Kobieta imieniem Margot, tuż po swojej śmierci zostaje wyznaczona do pełnienia funkcji Anioła Stróża. To już było, powiecie? Owszem, w literaturze (i nie tylko) anioły często wracały do świata żywych by dyskretnie uczestniczy...

kajsa | 2011-10-09
Przeczytana: 09 października 2011

Czy można ponownie przeżyć własne życie? Czy można zmieniać wcześniej podejmowane, nie zawsze słuszne decyzje?

Ruth, po śmierci, staje się Aniołem Stróżem samej siebie. Początkowo zaszokowana zaistniałą sytuacją nie umie odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Po pewnym czasie wpada na pomysł,że uczyni wszystko, by zmienić nieszczęśliwe życie swej podopiecznej Margot. Czy jej się to uda...?

Ładna i mądra historia ukazująca rolę aniołów i demonów w ludzkim życiu.Przedstawia świat, o którym rzadko myślimy, który często wypieramy.
W zakończeniu powieści okazuje się,że największy wpływ na nasze życie ma siła przeznaczenia, którą my tak często nazywamy błędnie przypadkiem.

Monika | 2012-07-20
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 19 lipca 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Po raz kolejny sięgnęłam po książkę kierując się przede wszystkim zachwytami innych czytelników. I kolejny raz doznałam lekkiego rozczarowania. Czyżby mój gust czytelniczy aż tak bardzo odbiegał od standardów?

Cała ta aniołkowo-demoniczna historia tylko na chwilę zawładnęła moim sercem. Stało się to na stronie 101, gdy wyjaśnione zostało dlaczego umarła mamusia.
Bo to nie demon zabił mamusię. Mamusię zabiło poczucie winy, które stworzyło podatny grunt, w którym mógł wykiełkować zasiany przez demona zalążek choroby. Cholernie mądre.

iloveharibo -> dzięki :)

Tajemnica | 2011-04-21
Przeczytana: 20 kwietnia 2011

Wierzyć w anioły czy nie wierzyć? Czasami faktycznie mam wrażenie, że jest ktoś obok mnie i szepcze mi do ucha „uważaj” … ale czy jest to mój Anioł Stróż? Może gdyby rzeczywiście był obok mnie popełniłabym mniej błędów, a moje życie okazałoby się cukierkową opowiastką. Pewnie wielu z nas zadaje sobie bardzo często owe pytania. Nie bez znaczenia moim zdaniem jest również fakt, że niektórzy rodzice uczą swoje dziecko modlitwy do Anioła Stróża.

Te wszystkie pytania i rozmyślania na temat Aniołów pojawiły się w mojej głowie po tym jak przeczytałam książkę „Zawsze przy mnie stój” Carolyn Jess-Cooke. Takiej, a nawet podobnej historii nie czytałam jeszcze nigdy. Fantastyka miesza się z realnym życiem, kolejne wydarzenia z życia bohaterki przyprawiają o ciarki na plecach. Zastanawiałam się cały czas ile tam jest fikcji, a ile prawdy, takiej, z której kompletnie nie zdajemy sobie sprawy. Być może naiwnie podchodzę wierząc, że faktycznie Ci aniołowie są, być może sama autorka nie spodziewała...

Agnieszka | 2014-04-14
Przeczytana: 09 kwietnia 2014

„Anioły to duchy, ale są aniołami nie tylko dlatego, że są duchami. Stają się aniołami kiedy zostają posłani”

Margot nie pamiętała dokładnie okoliczności swojej śmierci. Dlaczego w kwiecie wieku nagle zakończyła żywot. Ktoś ją zamordował!? Ale kto, wszak wrogów nie miała!?
W dodatku nie rozumiała co się z nią dzieje. Ujrzała małe jeziorko, drzewa cyprysowe, wijącą się drogę w oddali i postać kobiety, która powiedziała jej, że umarła i ma poznać Ruth, po czym wepchnęła ją do jeziorka. Trach! Margot, a właściwie już Ruth wylądowała w Belfaście, w Irlandii Północnej, w obskórnym budynku, gdzie drzwi do mieszkań pomalowane były na czarno, a na korytarzu leżał mężczyzna w stanie nietrzeźwym. W oddali słychać było krzyki kobiety, jak się okazało rodzącej kobiety. Ruth była zmuszona przyjąć poród, od prawie nieprzytomnej Zoli Delacroix, która nota bene okazała się być jej matką, a więc tak naprawdę był świadkiem i pomocą we własnych narodzinach.
O co w tym wszystkim chodzi?
O to, ż...

Alina | 2011-04-08
Przeczytana: 07 kwietnia 2011

Kocham kolory na okładce. Mroczne, ale jednocześnie delikatne; napawające lękiem, ale uspokajające. Nie mogę się na nie napatrzeć. Okładka jest cudowna, otulała mnie niczym skrzydła smutnego anioła. Bo w gruncie rzeczy o tym jest książka. O smutnym aniele. Aniele stróżu.

Już wielokrotnie mówiłam, że za dużo jest w literaturze tych wszystkich istot nadprzyrodzonych, wywróconych na lewą stronę, wymyślanych na nowo, ale w gruncie rzeczy wszystko to jedno i to samo. Bo to prawda. Boom na fantastykę, fantasy i tak dalej sprawił, że tak wiele spotykamy papierowych bohaterów, przesłodzonych, nastawionych na miłość aż po zaświaty, bo o grobie mówić nie podobna, ponieważ postacie te zasadniczo już nie żyją. Ale mimo to te książki przyciągają. Czego się spodziewałam po "Zawsze przy mnie stój"? Że to będzie coś podobnego, chociaż napisanego znacznie lepiej, bardziej emocjonalnie. Wydawnictwo Otwarte ma u mnie gigantyczny kredyt zaufania, dlatego jestem niemal pewna, że każda z wydany...

Cassiel | 2011-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2011

Miecz w ręku Boga

Carolyn Jess-Cooke jest wielokrotnie nagradzaną poetką, a jej powieść ''Zawsze przy mnie stój'' stała się międzynarodowym bestsellerem.

Do przeczytania tej książki skusiło mnie wiele pozytywnych opinii na jej temat. Nie muszę chyba wspominać o tym, że okładka urzekła mnie do takiego stopnia, że nie mogłam oderwać od niej oczu. Czytając opis wiedziałam, że muszę tę książkę przeczytać. No i stało się.. :)

Margot po śmierci wraca na ziemię jako swój własny Anioł Stróż. Nazywa się jednak inaczej, ma na imię Ruth. Będąc Aniołem Stróżem Margot, miała cztery zasady: obserwować, chronić, rejestrować i kochać. Tak jak czytamy na okładce, od chwili kiedy wróciła na ziemię jest świadkiem wszystkich błędów, jakie popełniła w życiu, i każdej zgubnej decyzji, którą podjęła. Widzimy to co przeżywa będąc w sierocińcu, a czytając te fragmenty żołądek podchodził mi do gardła i nie byłam w stanie pojąć jak można tak krzywdzić małe dziecko. Ruth wie co wydarzy się w przyszłości, jedn...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Maciej Wojtyszko
    68. rocznica
    urodzin
    Mimo że należał do istot niedużych, miał wielkie marzenia. Marzenia często nie są proporcjonalne do wielkości naturalnej danej osoby i gdyby tak na ulicy obok przechodniów szły ich marzenia, to okazałoby się, że ci, którzy wyhodowali największe, wcale nie należą do wysokich i potężnych.
  • Anatol France
    170. rocznica
    urodzin
    Czyż w oczach mam sztylety, że ranię spojrzeniem?
  • Halina Snopkiewicz
    80. rocznica
    urodzin
    Od wspomnień człwiek się nie wykręci, dlatego trzeba robić wszystko aby były jak najbardziej jasne, a przynajmniej dobre.
  • Kingsley Amis
    92. rocznica
    urodzin
    Drap ich - szepnął Dixon - siusiaj na dywany! Kot zaczął głośno mruczeć.
  • Jane Sigaloff
    41. rocznica
  • Benedykt XVI
    87. rocznica
    urodzin
    Z nawróceniem związana jest konieczność, aby Bóg znowu znalazł się na pierwszym miejscu. A także, aby na nowo pragnąć wsłuchiwać się w słowa Boga, aby uznać je za coś realnego i pozwolić im oświecać nasze życie. Musimy odważyć się na nowo na eksperyment z Bogiem - pozwolić Mu wejść z Jego działaniem w nasze społeczeństwo
  • Mathias Malzieu
    40. rocznica
    urodzin
    Zawód miłosny może zmienić ludzi w potwory przepełnione smutkiem.
  • Charles Spencer Chaplin
    125. rocznica
    urodzin
    Lubię przyjaciół, tak jak lubię muzykę: kiedy jestem w nastroju. Dopomóc przyjacielowi w potrzebie jest rzeczą łatwą, ale poświęcenie mu swego czasu nie zawsze jest dogodne.
  • Grant Morrison
    52. rocznica
  • Abbi Glines
    37. rocznica
    urodzin
    Jeśli pozostanę sobą i nie zapomnę,kim jestem,wszystko będzie dobrze.
  • Roland Topor
    17. rocznica
    śmierci
    Kretyn to istota zabawna, malownicza. Obcując z nim, człowiek zyskuje na pewności siebie, słowem - kretyn wprawia w dobry humor i zapewnia zdrowie.
  • Yasunari Kawabata
    42. rocznica