Region Węża

Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Cykl: Era zbliżenia (tom 1)
Wydawnictwo: Gandalf
Serpent's reach
Fridgeir

Konstelacja Hydry - znana jako Wąż, widziana z Ziemi jest niewielka i tajemnicza. Pozostała taka nawet w epoce międzygwiezdnej kolonizacji. Obejmuje ją ścisła kwarantanna, gdyż żyje tam rasa inteligentnych istot, potężna, obca i nieludzka. Oto niezwykła opowieść o Raen, ostatniej z wymordowanej rodziny Sul, i o tym, jak szukając zemsty przemierza światy Regionu, aż do samego centrum obcych...

Oto niezwykła opowieść o Raen, ostatniej z wymordowanej rodziny Sul, i o tym, jak szukając zemsty przemierza światy Regionu, aż do samego centrum obcych sił, w kompleks przemieszanych kultur, których żaden przybysz nie zdoła zrozumieć.

Meszuge | 2014-03-02
Przeczytana: 18 grudnia 2007

Alfa Hydry III, znana lokalnie jako Cerdin, w zamkniętej, objętej kwarantanną Konstelacji Hydry. Kethiuy - miasto na Cerdinie będące rodową siedzibą Klanu Sul, który twardą ręką dzierży monopol na kontakty z Kopcami. W Kopcach majat (rasa obca, niebezpieczna i niehumanoidalna) wytwarza oprogramowanie biokomputerów, leki, ale przede wszystkim włókna znane jako klejnoty życia. Od produktów majat uzależniona jest cała reszta znanego wszechświata.

W kolejnej wojnie Klanów na Cerdinie ród Sul zostaje starty z powierzchni ziemi, a wszyscy jego członkowie wymordowani. Prawie wszyscy… Z pogromu jako jedyna ratuje się piętnastoletnia Raen. Ostatnia z Meth-marenów, ostatnia Kontrin z Klanu Sul, już jako młoda kobieta wyrusza w światy Regionu i jeszcze dalej, szukając zemsty, ale także swojego miejsca w życiu.

Jedna z lepszych książek tego gatunku, jakie czytałem. W moim prywatnym systemie ocen lokuje się pomiędzy „Diuną” Franka Herberta, a „Pieśnią kryształu” Anne McCaffrey.

bazylia | 2013-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2013

Początek - mało zachęcający, wymagający skupienia uwagi by zrozumieć złożoność społeczności zamieszkującej planetę. Później akcja się rozwija i coraz trudniej się oderwać choć na chwilę od lektury.
Motywem przewodnim tej książki jest walka o władzę, przy czym zmagania toczą się na wielu szczeblach i są w nie zaangażowani zarówno wszyscy mniej i bardziej świadomi mieszkańcy planety.
Polecam

Maja Ossowska | 2016-11-01